RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Ilaci kunder kancerit rrezikon femrat.

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Ilaci kunder kancerit rrezikon femrat.

  Mesazh nga lani prej Wed Sep 02, 2009 1:45 pm

  Ilaci kunder kancerit rrezikon femrat

  Femrat qe perdorin ilacin kunder kancerit, Tamoxifene, rrezikojne te preken nga nje tjeter lloj kanceri edhe me agresiv.

  Kerkuesit e “Fred Hutchinson Cancer Research Centre” te Siatellit kane zbuluar se ky lloj ilaci eshte shume i rrezikshem tek seksi femer. Tamoxifene e kuron kancerin e gjirit por ai mund te hedhe bazat per zhvillimin e nje tjeter tumorri te pandjeshem ndaj hormoneve.

  Ky zbulim ka nje rendesi shume te madhe pasi ne mbare bote shume femra trajtohen me kete lloj ilaci qe konsiderohet si nje shpetimtar por ne te vertete eshte nje “bombe me sahat”.

   Ora është Sat Jun 23, 2018 5:24 am