RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Tiranë, 5-fishohet dhuna në familje, 1 mijë gra duan mbrojtje nga burrat

  Share
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  Ikonat Tiranë, 5-fishohet dhuna në familje, 1 mijë gra duan mbrojtje nga burrat

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Jun 27, 2010 9:53 pm

  TIRANE – Policia e shtetit thotë se rastet e dhunës në familje janë pesëfishuar vitet e fundit.
  Sipas shifrave zyrtare, bëhet e ditur se në vitin 2007, në policinë e shtetit ishin raportuar 274 raste dhune brenda familjes.
  Ndërkohë në vitin 2008 rastet janë rritur dukshëm në numër. Kështu gjatë vitit 2008 në policinë e shtetit kanë mbërritur plot 822 raste për dhunë të ushtruar në familje.
  Në vitin 2009 shifrat janë rritur ende duke arritur në 1271 denoncime për dhunë në familje.
  Sipas të dhënave që disponon policia, bëhet e ditur se aktualisht 1 mijë gra janë në proces administrativ në gjykatë pasi kanë bërë kërkesë për mbrojtje nga bashkëshortët.
  Dhuna mes këtyre të fundit është ajo që mbizotëron në paditë që bëhen në polici për rastet e dhunës në familje.
  Gjatë vitit 2009 sipas policisë, ka pasur mëse 20 viktima nga krimi brenda familjes.

   Ora është Fri Apr 20, 2018 3:49 am