RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Thenie Dashurie

  Share

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Thenie Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:05 pm

  * Kur njeriu dashuron nuk ka frike…
  * Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…
  * Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj…
  * Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft….
  * Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.
  * Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
  * Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
  * Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
  * Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
  * Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
  * Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
  * Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
  * Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte.”
  * Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
  * Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes.”
  * Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
  * Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi.”
  * Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
  * Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
  * Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
  * Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
  * Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ….. jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
  * Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
  * Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
  * Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
  * Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
  * Dashuria eshte humnere qe po re ste gjenden me as kockat
  * Dashuria eshte semundje e pasherueshme
  * Dashuria eshte syri i nje te verberi dhe degjimi i nje te shurdhuri
  * Pa dashuri ska jete dhe jeta pa dashuri nuk mund te jete
  * Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te…
  * Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme…
  * Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
  * Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
  dashuria s’eshte egoiste
  * Menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s’ke qene lenduar asnjehere
  * Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
  * Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s’e thone dot kurre
  * Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
  * Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
  * Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka.

   Ora është Fri Apr 20, 2018 6:14 am