RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Poezi Dashurie

  Share

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Mon Apr 12, 2010 9:08 pm

  First topic message reminder :

  Larg meje

  Ike diku larg me tënden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
  Më kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmë jeten .

  Rreshti i shkruar aspak smë trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetëm në vaj e lot vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .

  * * *

  Dashuria ne podrum

  Në vitet shkollore në nje dhom te erresuar ëmbel bisedonim dy te dashuruar , i bëj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lëshoet buza mbi buzë e zemra mbi zemër .
  Dy te dashuruarit pëgjigje kërkojnë e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzë mbi buzë ndjej nje embelsi e zemër mbi zmër i thojn” Dashuri ”

  * * *

  Vaji i bilbilit

  Një bilbil i bukur shum netë po këndon , dashurin e humbur me lot po e vajton , ai bilbil i bukur me ze qe po qanë ndarjen e te dashures me lot po e lan , at bilbil të gjor ska më kush qe e ngroh ,plaget e tij ne zemer ska kush ja shëron , ai bilbil nga dal po dëpsoet zemra e tij edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto për fatin tend te zi se edhe mua më ngjau e njejta ” Tradhëti ”

  * * *

  A e dini

  Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti ke shkuar , që sa koh u ben qe më ste kam pare , lotet po me pikojne mali me ka marrë, ate dit ti kur shkove ti më nuk u ktheve , nje plag ma bere dhe diçka më rrëmbeve , shkove dhe u trete humbe diku larg e la nje një djal në vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton , mendon per ardhmeri , se te don nje djal kët ” a e din ”

  * * *

  Pranoe ket leter

  Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
  Por tani eshet vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
  Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
  Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
  Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë,
  Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir ,
  Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtare ,
  Mirpo këto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mësuar mos tradheto dikend tjeter,

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:23 pm

  Dashuri eshte i vetmi atedhe
  drejt te cilit bijte e tij rendin me vetflijim
  lumturine kerkojne te gjejne
  zhgenjimin marrin shpesh shperblim.

  Dashuria eshte engjell i perjetesise
  shkrirja perfekte e kontrastit drite-terr
  dera e premtuar e lumturise
  qe shpesh te shpie ne ferr.

  ( e ndjej se do shkoj - Roza Ramaj )

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:23 pm

  * SE BEJ DOT *
  Si dielli para shiut do iki
  si ylberi larg nga ti
  si me murin e berlinit
  lidhjes tone do i ve kufi

  Tej nder tingujt e harreses
  pergjithmone do te te flak
  e bindur se goma e kohes
  do te fshije pak e nga pak

  Tej ne malin e Olimpit
  do te iki une fluturim
  do te zhdukem teresisht
  sikur vesa ne agim

  Mori fund e djeshmja e lotit
  kete thashe me siguri
  u betova para Zotit
  si nga djalli, larg nga ti.

  Me gjithe ze i fola shpirtit
  flake zemren, hidhe tej
  gjer ne skaj te gjithesise
  syri dhembjen e rrefej

  Nder kete mllef si zjarre i ferrit
  me pushton lehte nje puhi
  renkon buza e shkrumbuar
  per oazin ne shkreti

  Luftoj ndjenjen qe s'u shua
  si gjykates para krimit
  por pranoj se buzet e tua
  me jane thembra e Akilit.

  Larg prej teje thashe do iki
  por nuk munda, eshte e kote
  per ndjenjen qe me mposht zemren
  dhe pse dua, s'e bej dot.

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:23 pm

  * NEN DRITEN E HENES *

  Eja pra nen driten e henes
  larg prej diellit fanatik
  per çudi s'i veme fre endrres
  po i njejti mozaik.

  Pushtet plote serisht endrra
  realitetin ka armik
  dhe pse e dime se nuk do zgjase
  prape ti nuk rrah qerpik.

  Me fton nder dallget e detit
  si sirene me fton nder vale
  enderron nurin prej shenjtori
  qe pa ndrojtje gjithçka fal

  Pret kte nate prenverore
  lulja e pare per ty te dale
  pasion te kete nder gjethe
  dashuri ne çdo petal

  Ne pandeh se jam ne hene
  a planet me gjen nder yje
  a fole kam Myzeqene
  ne ahishte me gjen nder pyje

  Tek degjoj feshferima
  me kujtojne kohen e vjeter
  vetem se sot zjarrin e zemres
  germezoj e hedh ne leter

  Jam une qenia pa adrese
  ne shpirte kam zjarre e furtune
  mike e veses ne mengjes
  mike e jotja nder net pa gjume.

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:24 pm

  Hmmm Si tja bej pa ty?
  Si jetohet pa dashurine?
  Cfare kishe bere kur cdohere qe bie ne dashuri te duhet te largohesh e ti thuash lamtumir?
  Cfare do kishe bere kur cdohere do dike ai/ajo sjane aty ...?
  Cfare kishe bere nese shoku jot i ngushte vdes e ti smunde tja thuash ca ndjeje?
  Cfare kishe bere nese ti do dike me shume se asnjeher por smund ta kesh ate?
  Disa njerez jetojne...
  Disa njerez vdesin...
  Disa njerez enderrojne,luten,shpresojne,adhurojne e dashurojne...
  Por dua te te them "I love you"e ti je i vetmi,e vetmja dashuri ajo hyjnorja.
  E nese vdes neser ti do mbesesh ne zemren time ,shpirtin tim...
  A do jem une te tenden?

  Gjithcka qe kam
  gjithcka qe jam
  gjithcka qe do behem
  eshte per TY.
  Si te ta shpjegoj rendesin e kesaj dashurie?
  si ta shpjegoj diferencen e dashurise se vertete asaj te shpirtit binjak?
  Si te ta shpjegoj diferencen qe ti ke bere ne mua?

  Oh shpirti jem
  emres me u qetsu ne netet e gjata te pagjum
  Si ti them shpirtit boll ulerite...emrin tend...?
  Si...si....si mundem me te than une ty Flm qe me Don?

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:24 pm

  Dashuria
  Nese dashuria eshte
  pergjigja e gjithckaje,
  pyetja cila do t"jete,,?

  Me duhet t"a kerkoj tek ti,
  vetem aty fshihet,
  kuptimi i saj i vertete....

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:24 pm

  Ne Perseri

  Lexoja prej ditesh
  Te njejten faqe,
  Mbaja perthyer cepin
  E se njejtes flete,
  Lekundesha ne vend
  Si guaska prej vales,
  Me shtepize vec ne dete.

  Degjija prej ditesh
  Te njejten muzike,
  Kerceja te njetin ritem
  Perseri..perseri..perseri
  Ashtu si hena me diellin,
  Qe thone prej vitesh
  Bejne bashke dashuri.

  Tek degjoja muzike
  Ktheva fleten pas,
  Me kureshtje te lexoja
  NJe faqe te re,
  Por perseri u ktheva
  Tek e perthyera flete,
  Ne zhubravitjen e saj,
  Ishim ne..vec ne...

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:26 pm

  tohtesia e neteve me shi


  Nuk ka me zagushi mbytese..
  shira vjeshte kane filluar te bien para kohe..
  edhe ne xhamat e dritares time ai bie pa pushim...
  per mua nuk ka filluar tani...ka kohe qe ka filluar...
  ndoshta ka rene gjithmone dhe une sot me teper se kurre e ndjej ftohtesine e tij...
  nuk me pelqen por nuk e di perse kam nje deshire te behem njesh me te.....
  dua te jem i ftohte si ai...
  e bashke me te,te bija pa pushuar....
  te behesha litar e te trokisja ne dritaret e gjithkujt...
  te bija aq shume sa te trishtoheshin te gjithe....
  rruget ti mbysja ne llum qe askush te mos shkelte...
  te behesha rrebesh e stuhi...
  ti shihja te gjithe te strukur e te mbyllur ne erresiren e trishte....
  ti shihja te luteshin me ore te tera ....
  do te doja ti shihja si do i rezistonin ftohtesise se tij...
  a do te kishin forcen time????
  keshtu mendoj ne nje dite me shi por nuk eshte ajo qe dua....
  une sdua te shoh pertej xhamave,
  dua te zbres,ndoshta shiu jashte smund te jete aq i ftohte....
  PO TA NDJESH EDHE MESOHESH....
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Apr 15, 2010 12:42 am

  bobobobobo na ke kput telat e zmr perzote me kto poezi...


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  LaNi

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Sat Apr 17, 2010 7:41 pm

  opp
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Wed Apr 21, 2010 5:50 pm

  Shife njoni paska ra ne dashuriiiiiiiiiiiiiiii ouuuuuuuuuuuuuuuuuu?!

  alda aldush
  Antar 10%
  Antar 10%

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 23

  Piket : 23

  Vendodhja : greece

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 27/04/2010

  Hobi:: : bahhhhhh

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga alda aldush prej Thu May 06, 2010 3:08 pm

  Sa kohe u be qe s’shoh syte e tu dhe prape i perfytyroj.
  Sa kohe u be qe nuk puth buzet e tua..
  dhe prape e ndjej ngrohtesine e tyre.
  Sa kohe u be qe nuk perkedhel me trupin tend…
  dhe prape e ndiej aty ne trupin tim.
  Dua te te shoh perseri,po jane vec lutje te kota pa gram shprese,
  se fati deshi qe te ishim larg.
  E kjo largesi na beri te kuptonim se sa e donim njeri-tjetrin.
  S’na mbetet gje tjeter vecse……

  Sponsored content

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Thu Jun 21, 2018 10:59 am