RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Poezi Dashurie

  Share

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Mon Apr 12, 2010 9:08 pm

  First topic message reminder :

  Larg meje

  Ike diku larg me tënden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
  Më kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmë jeten .

  Rreshti i shkruar aspak smë trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetëm në vaj e lot vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .

  * * *

  Dashuria ne podrum

  Në vitet shkollore në nje dhom te erresuar ëmbel bisedonim dy te dashuruar , i bëj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lëshoet buza mbi buzë e zemra mbi zemër .
  Dy te dashuruarit pëgjigje kërkojnë e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzë mbi buzë ndjej nje embelsi e zemër mbi zmër i thojn” Dashuri ”

  * * *

  Vaji i bilbilit

  Një bilbil i bukur shum netë po këndon , dashurin e humbur me lot po e vajton , ai bilbil i bukur me ze qe po qanë ndarjen e te dashures me lot po e lan , at bilbil të gjor ska më kush qe e ngroh ,plaget e tij ne zemer ska kush ja shëron , ai bilbil nga dal po dëpsoet zemra e tij edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto për fatin tend te zi se edhe mua më ngjau e njejta ” Tradhëti ”

  * * *

  A e dini

  Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti ke shkuar , që sa koh u ben qe më ste kam pare , lotet po me pikojne mali me ka marrë, ate dit ti kur shkove ti më nuk u ktheve , nje plag ma bere dhe diçka më rrëmbeve , shkove dhe u trete humbe diku larg e la nje një djal në vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton , mendon per ardhmeri , se te don nje djal kët ” a e din ”

  * * *

  Pranoe ket leter

  Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
  Por tani eshet vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
  Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
  Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
  Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë,
  Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir ,
  Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtare ,
  Mirpo këto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mësuar mos tradheto dikend tjeter,

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:15 pm

  Më fal një buzqeshje zemrën mos ma lëndo,
  më thuaj dhe njëherë të dua dhe fort më përqafo.
  Z´dua ta di se cila je, kjo zemër për ty po rreh,
  ky sy për ty po qan, sepse dua të të kem pranë.
  Nëse një ditë do bëhem hi,
  ta dish se jam djegur për ty

  **********************************************

  Nese te thone se te kam harruar,dije mir se te kane genjyer,por ku mund ta marr ate zemer qe te harroj ty,deshmitar zotin e kam se pa ty e lumtur sjam,mos kujto se ne jeten time lumturi kam pa ty,mos kujto se nuk po vuaj se un lot nuk kam ne sy.

  **********************************************

  A ka shpirt ne bot dhimbje qe ska pas,Cila zemer mjer dike se ka dasht,A me ke dashur ti sa te kam dashur un Spo mund te besoj se kja ka mar fund,A do te ishe kthyer nese te kishna Thir ? se spo mund te pajtohem Te them LAMTUMIR...

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:15 pm

  Mund te me drejtohesh dhe ne njejes Fanta!

  Nuk e kuptoj mire nese ke folur si moderatore apo si letersi-dashese?! Gjithesesi, nga asnjeri piedestal s'te takon te vesh ne diskutim se si e perjeton njeri apo tjetri artin. Poezite ishin shkruar ne nje forum publik dhe autoret duhet te jene te pergatitur edhe per kritika jo dhe aq konstruktive sa e jotja. Une shkrova vetem nje rresht per te treguar se si i "përjetova poezite".

  Se dyti, jo kaq subjektive e dashur!!! Vetem pak kohe perpara bere shume zhurme, madje teper agresivisht per shkrimet e NEV tek letersia! Asnje nga ne ketu s'ka titullin apo graden "Kritik Letrar", perfshire dhe ne te dyja!

  Kujdes me ate rimen e fundit me shkronja kapitale, se s'te kam asnje borxh, me duket!!!

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:15 pm

  Ou, m'paska dal emri ushtar

  Indu, ajo boni sherr se ashtu ja tha radakja mi, dhe jo se kishte ndonje gje kundra poezis se Nev ( Nev ). Fanta me shume se te tjeret i eshte mbush mendja qe di te shkruaj dhe te nxjerr syt me i ven ne pah te kunderten. Une nuk kam gje kundra nivelit te dobet apo panivelit te poezive se saj (se edhe te me paguanin nuk do merresha me te) por ajo qe mua me habit eshte vetesiguria..vetepelqimi dhe fallcisiteti qe ajo sjell ne to. Ti fanta bie ne sy me terper, se pervec se nuk di te shkruash ne shumicen e rasteve nuk di as te lexosh.... edhe mos u mbro nen faktin (naiv) qe nje dite.... nese do vertet nje dite te kesh poezi te arrira degjoj dhe vleso kritiken. Poezia / letersia ne pergjithsi do talent( qe ti se ke ) do te lexosh shume, stil, thjeshtesi, ndjenja, vuajtje, humbje... Se fundja edhe kur shkruan per dashurine ajo qe te ngel ne mendje eshte dhimbja.... do thuash ti ik mi ku merr vesh ti nga letersia..edhe ke te drejt se hic nuk marr vesh Por kur shikoj se me hypen vetja ne qejf shkoj edhe e bej nje shetitje nga spitalet ta keshilloj do te bente te shikoj me thelle sec mendon
  Ps. Kritika nuk kritikohet

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:16 pm

  ..kam kohe, qe te kam X me O...


  T´i permbahemi temes:

  ETJE

  Nuk binte shi ate nate,
  floket ishin kthyer ne ujvare...
  derdhur neper trup te etur,
  permbytje...ahh...c´permbytje
  duheshin vite per ta thare...

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:16 pm

  Lotet e shpirtit tim...(beyaz gül-it)

  I perlotur i fyer me zemren e copetuar
  dashuri e paster sonte per ty vuaj
  krenari e shqyer shpirt i sakatuar
  loti sdo pushoje me dite me muaj


  lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
  vaji i shpirtit tim per ty eshte nje loje
  lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
  shpirti im i vogel me vrau me thermoj


  hapu varri im i ndjenjave te mia
  digju shpirti im nga flaket e dashurise
  ajo kurr sme ka dashte po me vret vetmia
  jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

  shkretetire pafund pa ty me duket jeta
  qofsh e lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
  plage e zemres time duke qare une mbeta
  vdekja mu afrua jeta ska kuptim

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:16 pm

  Hilarious .

  Poezi dashnie

  Te shkomi i kavajes
  T'dielen kom shku ne plazh
  Kur te bregu detit
  Turinin tat pash

  Me trupin si njal
  Ma hoqe trunin fare
  O zot na i hudh syte
  O zocka lozonjare

  Me ca rrobe banje
  Si drane kopliku
  Po u rrotullojshe
  Qe t'shifte publiku

  Per i xhiro te bregu
  te ftova per pak kohe
  Po ti refuzove
  Gjasme se nuk do

  Po une e di
  se ti per mu vdes
  dhe une s'te ndahem
  o ylli lalit t' vet

  Ajo plaka jote
  me inot me pa
  kujdes mi dreq kujdes
  se gocen s'ta ha.

  Per drek i fute
  domote me qep
  dhe tasin e llalles
  e rrujte komplet

  Per t'hy ne muhabet
  Te kerkova nje kaptin qep
  po ti s'me dhe gjo
  se nje gjysem kishe vet.

  Dallget bejne shkum,
  dielli rrezaton
  po ti o yll bote
  plazhin po terbon

  O zot faleminderit
  qe yllin tim kom pa
  qe ja hongsha buzen
  e t'gjitha ça ka...

  Per ne cunat e rinj
  o zot bej bismilah
  se si rrushi lalit
  ne kete dynjah s'ka!

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:17 pm

  hmmm e shof se kam mbetur pak von per ato ofendimet qe na jene bere per neve poezi shkruesit,se bash kisha pas qef me u perballu me ata qe spo munden me na duru, por mbasi qe e pasket perfundu perleshjen po e le edhe une me kaq.

  per qejfin e atyre qe spo na pelqejn poezit e qe po na bejne te pa vlera po e shtoj edhe nje poezi....


  Vetëm ti

  Mos harro se vetëm ty të deshta në këtë bot
  Mos harro se për ty mbremë su ndalën lot
  Mos harro se pa ty gjdo gjë është e kot
  Mos harro se të dua ma shumë se dje,sot.

  Mos kujto edhe kur të thojnë se nuk jamë gjall
  Mos harro se as guri s’kishte plasë më parë,
  Më thuaj një her se kot nuk ishte krejt ky vajtim
  Mos harro se ti je I vetmi lumturi në shpirtin timë…

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:17 pm

  kur te pash moj vash
  eca me avash
  edhe tu afrova
  e te propozova

  ti nuk me pranove
  kur un te thash "love"
  m'tregove me gisht
  the: Nuk di anglisht?

  ndrrove diskutim
  me stil e qellim
  por un insistova
  si nje kazanova

  morem shpejt taksi
  ikem ne shtepi
  ti hoqe breket
  une te dhash leket

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:18 pm

  Dola ne penxhere
  ishte nje dite vere
  hodha nje gelboqe
  te ra mbi kaplloqe
  ti u nervozove
  dhe nga posht m'shikove
  aty u dashurove
  nje email me shkrove:
  hec ke dhoma ime
  e me fut nje t'.ime
  se me ka ik truni
  m'duhet vetm huni
  Un erdha me vrap
  pjeshken me ta hap
  nfund ndezem cigaret
  ti m'kerkove paret

  titulli ekonomi tregu 2

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:18 pm

  Isha n'karaoke
  kur shof nji maloke
  mkishte ngul nji sy
  sikur desh me shky
  me "Animal instiktin"
  ajo dha verdiktin
  "Du me tshky n'dyshek"
  "Vec ty tek per tek"
  Si nje kafsh e eger
  gjitha lakuriq
  me dy cica tvogla
  qe ngjanin si fiq
  deshte pesdhetmishen
  qe ti hiqje kmishen
  me 500 dollar
  i futshe nji .ar
  mu me doli shpejt gjumi
  sa tha ato cmimet
  "me mire po ndrroj enderr"
  "m'tremen kto me t'q.met"

  Endrra

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:18 pm

  dola n'mjes nga shpija
  me kishte ik fija
  ma lute komshija
  deshte qe ta .ija
  i kishte ik burri
  mduket edhe truri
  e mu ngjesh mu te "druri"
  si me qen "mice fruri"
  filloj te ferkohej
  se po pervelohej
  seks eger i bohej
  un i bona golin
  ajo lute rolin
  tej i zhysja keven
  m'vodhi portofolin

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:19 pm

  isha femi
  kur ti deshe
  me ma lepi
  isha kalama
  kur ti thoshe
  dua te ta ha
  tani qe jam i rritur
  kete moshe
  mezi e kam pritur
  se un e di
  se cfare kan qef gocat
  nalt e posht e poshte e nalt
  po ashtu eshte dhe 69
  po qefin e kam nga mbapa
  ti hap syte si pjata
  se tani eshte e shtata

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:19 pm

  Tek kaloje rruges
  n'trotuarin tjeter
  m'lujte cep'n e buzes
  moj dashnorja vjeter

  un me vrap nga mbrapa
  ti me shpejt akoma
  prit se mdoli llapa
  mu bo cop dhe koma

  arritem tek shkalla
  ngelem n'ashensor
  mu sme hate palla
  te .iva me zor
  ===============

  ja dhe shkolla po mbaron
  ti mua akoma nuk po me dashuron
  nuk e kuptoj se cfare me mungon
  mbase nuk kam sllon
  dy dhoma nje ballkon
  edhe ti o dreq shume kerkon
  ske ci do se ske ku i con
  hajde pra tani se u bo von
  ke frike se po gabon

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:19 pm

  Tek kaloje rruges
  n'trotuarin tjeter
  m'lujte cep'n e buzes
  moj dashnorja vjeter

  un me vrap nga mbrapa
  ti me shpejt akoma
  prit se mdoli llapa
  mu bo cop dhe koma

  arritem tek shkalla
  ngelem n'ashensor
  mu sme hate palla
  te .iva me zor
  ====================

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:20 pm

  Ne nje lule kam marr er ajo lule
  Me ka therr me zemer se te
  Kam shkrua une ty per
  gjithmon te dua

  Fotografin tende ne mendje e kam
  Kur e kujtoj filloj te qaj
  Te qaj se shum larg ke
  Qelluar por te betohem
  E dashur se kurr per
  Jete skam me te harruar

  Çka don me te then
  çka don me te shkru
  çka don me teper
  se fjalen te DUA.

  Larg kemi qelluar
  shume shume kilometra
  por shpresoj qe zemrat tona
  sjan as me milometra.

  Te dua te dua
  nese nuk beson
  pyete zemren time
  ajo te tregon.

  Jetën për ty do ta jap, vetëm ty të dashuroj.!!
  Zemrën time do ta jap,dhe askush nuk mund të më ndalë..
  PSE-Pse çdo nate une të kujtoj..?
  Pse çdo nate une të ëndroj..?
  Pse çdo nate une mendoj
  Pse çdo nate une qaj për ty
  Beyaz gül për nat e përmendi.
  Çka me i be kesaj zemrës se shkretë,
  Kur shoh dikend në rruges, mendoj sikur te ishe ti

  pres diten kur do vish
  pres diten kur te takoj
  pres diten kur te shoh
  syri im im te te shohe
  veshi im zerin tend te degjoj
  qe edhe bilbilat e kane zili
  pres çastin kur ti te thuash
  se shume me do
  pres çastin kur zemrat tona ti lidhim perjetesisht
  dhe te jemi si dy zogj qe fluturojne se bashku
  sepse kane gjetur lumturine e kerkuar
  dhe Zoti te na bekoje dhe Atij friken tja kemi
  se gjithmone duhet jetuar me rregullat qe ai ka vendosur...
  eh ajo dita.... kur do jete ajo dita.... se shume e gjate po me duket...
  ate dite kur te degjoj shprehjen TE DUA do kuptoj se vertet
  jam me i lumturi i botes...
  por jo ndoshta ajo dite sdo vije kurre
  ndoshta eshte edhe neser
  por dije se une ate dite pres
  qe ti te me dhurosh lumturine qe mua me mungon....

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:20 pm

  ja na erdhi nje p**h i ri
  sa jam i hutuar
  por si un e cdo i ri
  pres per ta shijuar

  afrohem si cun i mire
  ne muhabet e vazhdim
  ja nis nje te lepire
  nuk po te pelqen stili im

  e shikoja drejy e ne sy
  te cilet thone dicka
  dua te seksohem me ty
  se po me zjen pjeshka

  shkuam ne nje dhome
  ne nje dhome hoteli
  ku me thoje perdhunome
  me terhiq prej beli

  keshtu kaluam disa caste
  castet u bene minuta
  as njeri nuk po plaste
  ja ku une u keputa

  ti ma more ne goje
  dhe shpejt u prisha
  ne fytyre te ran ca pika boje
  dhe un ulurita si bisha

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:20 pm

  Ti punoje gazetare
  nuk ke bo as abetare
  lajmin gjithanej gjimon
  se je bo me profesion

  beje 5 a 6 kronika
  ca me vrasje,ca me thika
  se tpallote shefi rendit
  pa mor lajmin s'luje vendit

  kur t'kalun te politika
  e te hoqen nga kronika
  ishte sikur t'hoqen prangat
  e ti veshen prap ty tangat

  por s'kaloi as muji par
  kur fillove t'hidhje gogla
  te pallonin mrap e par
  zedhensit e partive t'vogla

  sa t'arrije maxhorancen
  kurr nuk do ta ndrroje detyren
  deri sa tboheshe zedhonse
  ne tv ta shifshim ftyren

  se te shkep vet naltmadhnija
  e mas tij do t'shkepi tjetri
  sepse po te shkepi Krishti
  zene se tka shkep dhe Pjetri

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:21 pm

  kishte njoni nja dy vjet
  qe te gjute ne distance
  fjalet nuk ti kishte then
  ne errsire thurte romance

  un ne tavolinen tjeter
  sec te hodha dy shikime
  te dhash numrin dhe imeilin
  per 2 dit t'futa 3 t'q.me

  dy mij lekshin te konvikti
  vija e leja per nate
  ai shoku fishkellente
  e te bente serenate

  nje dit erdha e ste gjeta
  se me ishin fry shum loqet
  kishe vajt ne fshatin tat
  edhe un te q.va dy shoqet

  kur ti erdhe dhe te thane
  cte te them un, u terbove
  nuk kaluan dy tre muaj
  me at tjetrin u martove

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:21 pm

  Sikur ti ta dije,
  se sa shum te dua,
  asnje cast e dashur,
  s`do t`rrije pa mua.

  Por cfar te them un tashi,
  kur ti e din shum mire?
  Te dashuroj dhe mos t`kem afer,
  shume eshte e veshtire.

  Prndaj t`pyes o shpirt,
  si t`ja bejm ne tashi?
  Qe t`mos jemi vetem,
  por gjith te jem bashke.

  Ah moj perendi,
  pse jeten sma gezon?
  Qe zemra ime te ket pran,
  ate qe vertet shum e don.

  Kur ne do jem bashke,
  kjo dit do te vije,
  qe zemra ime e lodhur,
  pran tendes te flere.

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:21 pm

  Jeten time do e mbyll,
  Me dhimbje dhe me brenga,
  Kurre mos me harro,
  Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.
  Sa shum kam per te thene,
  Por fjale nuk gjej dot,
  Nuk dua te jetoj me,
  Dua te zhdukem nga kjo bot.
  Te vdes e te fle i qete,
  Ty me mos te te besdis ,
  Zemra ime pac fat ne jete,
  Rrugen time asnjehere mos e nis.
  Ne qofte se te kam merzitur,
  Apo te kam lenduar,
  Te lutem me fal,
  Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.
  Kur mos jem me ne kte bote,
  Dhe ti kerkon te me flasesh,
  Gjithmon do jem afer teje,
  Vetem duhet te bertasesh.

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:21 pm

  Kopshti i dashurise

  0 pëllumb' i shkruar,
  do t'të marr në duar
  dhe duke kënduar
  gjetkë do t'të shpie:

  Në një vend t'uruar
  dhe të lulëzuar,
  në uj'të kulluar
  edhe nën hie;

  Afër tek një lumë
  ku ka lule shumë,
  të biem në gjumë,
  hena të na ndrijë;

  Yjtë të shikojnë,
  zogjtë të këndojnë
  edhe të na zgjojnë
  dita kur të vijë.

  Pa ngrën' e pa pirë
  s'mbetemi, moj Mirë,
  se u'ndaj të gdhirë
  dërgoj e na sjellin:

  Qumështë të dhirë
  dhe djathë të mirë
  pa uj' e pa hirrë,
  dhe rrush kur të vjehn;

  Ngjalë nga Janina,
  mjaltë nga Kanlna,
  verë nga Voshtina
  ujë nga Sopoti;

  Mollë nga Horia,
  mish nga dhënt' e mia,
  desh nga Labërla, —
  na e faltë zoti'

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:22 pm

  Kopshti i dashurise

  0 pëllumb' i shkruar,
  do t'të marr në duar
  dhe duke kënduar
  gjetkë do t'të shpie:

  Në një vend t'uruar
  dhe të lulëzuar,
  në uj'të kulluar
  edhe nën hie;

  Afër tek një lumë
  ku ka lule shumë,
  të biem në gjumë,
  hena të na ndrijë;

  Yjtë të shikojnë,
  zogjtë të këndojnë
  edhe të na zgjojnë
  dita kur të vijë.

  Pa ngrën' e pa pirë
  s'mbetemi, moj Mirë,
  se u'ndaj të gdhirë
  dërgoj e na sjellin:

  Qumështë të dhirë
  dhe djathë të mirë
  pa uj' e pa hirrë,
  dhe rrush kur të vjehn;

  Ngjalë nga Janina,
  mjaltë nga Kanlna,
  verë nga Voshtina
  ujë nga Sopoti;

  Mollë nga Horia,
  mish nga dhënt' e mia,
  desh nga Labërla, —
  na e faltë zoti'

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:22 pm

  trang ma beri zemra
  kur dera trokiti
  ajo stha shum emra
  "uaaa burriiiii" bertiti

  Ah moj e uruar
  po tani ca t'boj
  thash krejt i shurruar
  te ta fus ne goj

  fshihu nen krevat
  tha pa hezituar
  atje je rehat
  nuk e ke provuar?!

  nderkohe hyri burri
  me celsin e vet
  tha: "mka ikur truri"
  tu bredh ne qytet

  nen krevat i shtrire
  biseden degjoja
  si nje djall me brire
  thash se po mbaroja

  esht oficer lali
  ka edhe revole
  me nje plumb ky djali
  te le dhe pa bole

  e shoqja degjonte
  krejtsisht e hutuar
  mendjen kish ke loqja
  qe nuk kish provuar

  nderkohe i lodhur
  burri ra te flere
  si nje kafshe e eger
  gerrhiste ky plere

  kisha nja 2 ore
  fshehur nen krevat
  vec kur pash nje dore
  qe mbi k.r mu zgjat

  ishte ajo vete
  e etur per seks
  spriste pi.ka shkrete
  kishte shume oreks

  dhe un i tunduar
  nga kjo situate
  si bishe e terbuar
  shtriva kabllin gjate

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:22 pm

  Sot

  Nen kolonen zanore te kesaj dite
  enderroj nen trishtimin tim
  Mallkoj veten qe s'mund
  te jem a afte te kendoj
  Te kendoj per ty qe sot u "rrite"
  Ne banken e jetes tende u shtua nje vit
  qe do te pasohet nga dhjetera te tjere
  Ti qesh, gezon e une hesht...
  Sot more shume urime e puthje...
  ...si i lejove ti...
  Ti me kryeneçesine tende...??
  .................................
  Kush jam une te te gjykoj
  si te tjeret te bej...s'guxoj
  E pse valle...?
  Vetes jap pushtetin dhe te drejten
  e plotfuqishme te te jap mundesine
  te ndjesh ngrohtesine e puthjeve te mia
  ne fytyren tende.
  .................................
  Qendrojme ne teori...me vone ku i dihet!...

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:23 pm

  C'eshte kjo jet e ketill
  na ben te vuajm pa meshir
  jet e lodhur pa kuptim
  pse jetojm kush e din??
  Jet e poshter e mallkuar
  pse jetojm per te dashuruar??
  C'eshte dashuria?
  Dhurate apo mallkim??
  Te fut ne boten e enderrave
  te jep shpres e gezim,
  te lendon e te leshon
  c'ndjenj e cmendur pa vendim.
  Ndonjeher te vjen ti japesh fund
  mbarojn mendimet e biesh posht
  shohesh veten e shkateruar!!
  Ske rugdalje..
  Kerkon vetmin per te menduar
  lyp pak ajer per te vazhduar
  kerkon ZOTIN per tet ndihmuar...
  Kerkon te ikesh larg,po ske fuqi
  kerkon te vdesesh,ske guzim....
  Mbyllesh ne kujtimin e dashuris
  e kujton kohen e lumturis...
  Cdo gje e pavler e pakuptimt!!
  Pra me leni o njerez te vdes ne mendime
  qe ti tregoj varrit per dashurin time....
  Sdua keqardhje e as lot
  vetem dua te mbes si KUJTIMI YT NE KETE BOT

  Sponsored content

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Wed Jun 20, 2018 4:08 pm