RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Poezi Dashurie

  Share

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Mon Apr 12, 2010 9:08 pm

  First topic message reminder :

  Larg meje

  Ike diku larg me tënden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
  Më kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmë jeten .

  Rreshti i shkruar aspak smë trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetëm në vaj e lot vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .

  * * *

  Dashuria ne podrum

  Në vitet shkollore në nje dhom te erresuar ëmbel bisedonim dy te dashuruar , i bëj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lëshoet buza mbi buzë e zemra mbi zemër .
  Dy te dashuruarit pëgjigje kërkojnë e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzë mbi buzë ndjej nje embelsi e zemër mbi zmër i thojn” Dashuri ”

  * * *

  Vaji i bilbilit

  Një bilbil i bukur shum netë po këndon , dashurin e humbur me lot po e vajton , ai bilbil i bukur me ze qe po qanë ndarjen e te dashures me lot po e lan , at bilbil të gjor ska më kush qe e ngroh ,plaget e tij ne zemer ska kush ja shëron , ai bilbil nga dal po dëpsoet zemra e tij edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto për fatin tend te zi se edhe mua më ngjau e njejta ” Tradhëti ”

  * * *

  A e dini

  Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti ke shkuar , që sa koh u ben qe më ste kam pare , lotet po me pikojne mali me ka marrë, ate dit ti kur shkove ti më nuk u ktheve , nje plag ma bere dhe diçka më rrëmbeve , shkove dhe u trete humbe diku larg e la nje një djal në vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton , mendon per ardhmeri , se te don nje djal kët ” a e din ”

  * * *

  Pranoe ket leter

  Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
  Por tani eshet vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
  Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
  Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
  Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë,
  Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir ,
  Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtare ,
  Mirpo këto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mësuar mos tradheto dikend tjeter,

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:07 pm

  dikush dikend e kerkon buzeqeshjen tende dhe ne te gjen shkak per te jetuar prandaj perkujtohu se dikush te don dhe esht e gezuar qe ti egziston te du shum shpirttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii g+e i love you shum poezi te mira veq vazhdoni jeni nr.1 po veq per ndarje po shenoni poezi a nuk bon najnjo bashk a por megjithate jeni te mrekullueshem ju pershendes shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm kaloni sa ma mir gentta

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:07 pm

  E donim njeri tjetrin aq shum pa kufi
  Nuk donim te shihnim fund ne dashuri
  kaluan shum dit,kaluan shum nete
  qe per mu do te mbesin me te mirat ne jete
  veshtersirat e vogla mir i kaloja
  sa kishim pengesa se dita as vet
  mirepo kesaj here e madhe me t’vertet
  kurr ne jet se kam mendu se keq dojme me perfundu
  po keshtu fati ka vepru
  shpirti me dhemb loti me pikon
  tash ti je shum larg zemra te kerkon
  me ka marr malli ti shoh dy syt e shkruar
  qe me zjarr e mall dikur me kan shikuar
  ti puth buzet e tua t’pushoj ne gjoksin tende
  te them fjalen Te Dua dhe shum me mungon
  ne netet e gjata kur po te kujtoj
  zemra me terheq tet kerkoj
  kudo qe te shkosh kudo qe te jesh
  dije se te dua dhe pran do t’me kesh
  kurr mos e harro dashurin e vjeter
  kurr at mos e zevendeso me dike tjeter
  me fal nese ndonjeher te kam zemeruar
  sepse tash shtrejt jam duke e paguar
  me fal qe te deshta,ta fal qe me deshte
  i kuptova te gjitha at qast qe ti heshte
  mu dok jeta mori fund
  e gjith bota u lekund
  kurr nuk do ti harroj fjalet nga ti qe kam degjuar
  kurr se harroj qastin kur me the te dua
  ne at qast e gjith bota mu pronsua
  jo jo i dashur zemra nuk harron
  kur goja jote e embel therriste “Egzon”
  tash qdo gje ka ndryshuar
  ka koh qe s’jemi takuar
  dy pellumbat e dashuruar
  kan ndar rruget kan shtegtuar
  ndoshta do te gjesh tjeter fat
  qdo dit do ta kesh ngat
  do ti thuash shum te dua ashtu dikur me thoshe mua
  do ta kesh afer e ledhaton
  shpesh her ate kur ta shikosh se jam ajo e paramendon
  me shum mall me kujton,
  dhe mua shum po me mungon
  edhe pse do te dua deri sa te vdes
  do te eci perpara vetem nuk do te mbes
  do ti kthehem jetes normale realitetin do ta pranoj
  do te jetoj me shum halle por ty kurr nuk do te harroj
  edhe nese nje dit ty do te takoj
  nese me flet nuk do te lotoj.
  Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote,
  mos harro se per ty mbrem su ndalen lot
  Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote,
  mos harro se te dua ma shume se dje, sote.
  I lutem ZOTIT te na BAshkoj nje dit,
  vetem ai e din se te dua me shpirt,
  te dua me shpirt e me ZEMER
  dua te jem per ty e vetmja femer.

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:08 pm

  PSE MU NDAL PRANVERA
  Mbeta në vetmi mu shua ylli qe pata mu vyshk lulja qe me jepte arom ,jam i merzitur nga vuajtja qe kam mos prania jote ketu me ka tronditur shum
  mbeta i vetem si nje lule ne deg pse mu ndal pranvera qe se mendova
  asnjeher ,nuk mjafton te shkruaj edhe ne pakufi yllin e vetem qe epata ja ndalen shkollen e mua melan ne vetmi nga goja ime sdo te del fjala mbaroj dashuri nese ju nuk me kujtoni ty prap te don LANI

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:09 pm

  Pse me mu po lun
  Pse mu te gjitha po mi gjun
  Pse mua me lendove
  Pse me the se em dashurove
  Pse me the se me doje
  Pse nuk me tregove kur me harrove
  Pse tjetrit ja fale zemren
  Pse tjetri ta murr buzqeshjen
  Pse tjetri po hakmerret per ty
  Pse ti kur ike sme the s’du qe te sho

  pse pse pse pse

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:09 pm

  isha disi ne qetesin time,
  dhe shikoja qedhin nganjeher
  syt e mi sec me zun
  nje zog te vetmuar nen nje therr…

  dhe zogu i gjor kerkonte streh
  ku te ndertonte cerrdhen e tij
  ne ate kohe kur perfundonte folen
  pa pritmas bie nje stuhi…

  dhe zogu i gjor shikonte nga qelli
  i mbushur me urrejtje dhe inatin e ti
  c’do gje u kthye sic ishte me pare
  nje zog i vetmuar ne therr perseri

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:09 pm

  PËR ATË… QË SOT GJENDËT NË VARR…

  E heshtur në cepin e dhomës,
  me një bllokë të vogël në duar,
  çëndronte e ndrojtur pa fjalë,
  kjo zemra ime e lënduar…!

  Dhe bllokun e hapë më ngadalë,
  diçka kërkoj pakuptim,
  më duket se ti je aty
  dhe unë të flas shpirti im… !

  Por ti papritur më zhdukesh
  dhe as përgjigje nuk më kthen,
  dhe unë kaloj faqen tjetër
  ndoshta aty do të të gjejë!

  Aty lexoj dy fjalë…
  dhe lotët dot si mbledh,
  të them TË DUA shumë,
  të them ktheu në jetë!

  Dikur aty diçka
  më kishe shkruar ti,
  tani unë bashkë me dhembjen
  e mbaj thellë në gji!

  E mbaj aq pranë me zemrën
  shtrënguar thellë në shpirtë,
  se ty dua të të kthej
  në jetë, në jetë sërish!

  Se ti ike pa folur me mua
  dhe fjalën e fundit nuk ma the, pse s’e di,
  ti veç ma shkruajte “TË DUA”
  dhe ike u largove përgjithnji!

  Përse nuk durove derisa të vija
  që puthjen time ta merrje,
  të ta thosha atë që kurrë nuk ta tashë,
  kur kokën në mua mbështesje?!

  Përse jo nuk prite
  të të shihja edhe njëherë,
  kur më dhembje më buzëqeshe,
  më kujtove atë pranverë?!

  Përse kjo jetë është kaq e padrejtë,
  ty të mori kaq larg nga unë,
  përse nuk na bashkonë përsëri,
  të na bën të gëzuar?!

  Po ti a më mbanë mend mua
  apo ndoshta me engjuj ke rën në dashuri,
  ndoshta dhe unë do të bëhem engjull së shpejti,
  që ti të më duash përsëri?!

  Të lutem më ndihmo të vijë edhe unë atje,
  mos më lerë të vuaj ç’do ditë e natë,
  se kam një kohë të gjatë që pres
  në krahët e tu të jam prapë !

  Nuk mundem nga kjo jetë të ngre kokën,
  e vetmuar pa ty në ç’do anë,
  nuk mundem jo më të dashuroj,
  jo, më zemër për dashuri nuk kam.

  Të lutem më dërgo një shenjë,
  një ëndërr, një lule më dërgo,
  nga ato që unë t’i sillja pranë
  dhe ti me thoshe mos më lëndo!

  Përse ike kaq larg nga unë,
  jo më as lule s’të sjell dot,
  tani unë dua të jam më ty
  se për mua pa ty kjo jetë është e kotë!

  Ç’do ëndërr të thërras më merr,
  në shpirtin tënd më shtrëngo,
  dua të jam edhe unë engjull
  në krahët e tu të fluturoj!

  Kur pranë teje qëndroj e heshtur
  dhe dridhem kur më prek ngadalë,
  mendoj se mbrenda teje ka diçka
  dhe ti më thua me zemër, e jo me fjalë!

  Diçka që më bën të ndihem si engjull
  dhe hap krahët drejtë teje fluturoj,
  ti më shtrëngon aq fortë pranë vetës
  dhe ngadalë pëshpëris “Të Dashuroj”

  Zot të lutem kthema përsëri atë që dikur ma more,
  mos më le të vuaj kaq shumë për të,
  se më s’po mund të duroj dot,
  e pamundur ta harroj,
  kur sytë e mi për atë pikojnë vetëm lotë,
  kthema të lutëm sepse e dua gjithmonë, gjithnjë?!

  O Zot a më dëgjon vallë,
  ktheje edhe njëherë në ketë jetë,
  a më sheh mua , a e sheh zemrën time duke u kallë,
  o Zot ma kthe vetëm edhe njëherë atë shpirtë,
  nga ajo ditë që e more dhe më le pa të,
  unë mbeta LOTI_DASHURISË…?!!!

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:09 pm

  Buzqeshja jote me thot te dua..
  Shikimi yt me tregon se smun pa mua..
  Si qershi ishin buzet e tua..
  i prita e i prita qe tme puthin mua..
  Ti me bere Zemren shkrum..
  Dua qe tme thuash Te Dua shum..
  Ne boten te humber dhe pa shpres..
  Sa shum deshta qe te vdes..
  Kur e qeta ENJGULIN qe e kerkova..
  Vdekjen me nje her e harrova..
  Perqafimi yt me jep ngrohtesi..
  Tash pe sho qe esht dashuri..
  Vetem nje nga mendja sme hiqet..
  Zemra jote per mu a po diqet?
  Qfar mendim ke per mua?
  Shka ndjen ti me te vertet per mua?
  Dua qe tma tregojsh te verteten..
  Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten..
  Pa syt e buzet e tua jam e humber..
  Kjo dashuria jon esht shum e bukur..
  Dashuria jon duk dua qe te shuhet..
  Kur nuk do te na humbet..!!

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:10 pm

  Engjuli im
  Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
  Te shoh at dashuri ne syt e ti.
  Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
  Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
  Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
  Te di se me at dashuri dua te vdes.
  Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
  Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
  Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
  Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
  Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
  Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
  Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
  Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
  Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
  Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:10 pm

  Mërgimi

  Për ty mor bir që aq larg të lash
  Që sot ditlindjen gëzuar s të thash
  Ti u rrite u ngrite e un mbeta larg
  Që loti pa dashje më rrjedh si varg.

  Eh mërgimi mërgimi sa njerz kan than
  Që kaq shum shijuar edhe vet e kam
  Sot disi forca e ndjenjave lëshuar me ka
  Gëzuar ditlindja e djalit nji shoqe me tha.

  Eh jeta si jetë kuptohet von
  Kur mergimi rënd mbi supe pushon
  Kur rinia shkoi pa u hetuar fare
  Edhe mergimi si rrug margjinale

  Disa qeshin se si asht e mundur kjo
  Lexo me shpirt por edhe mëso,
  Se jeta asht jet të lutem beso
  Dhe ardhmerin të lutem nderto

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:10 pm

  Pergjithmon per Ty..
  Ti ke lind per mua,ndersa
  “Une do vdes per Ty”
  Te fluturojm bashk ne qiellin e paster te dashurise…e cila pasqyron shpirtin ton te bardh….ne ajer te tregojm mbrendesine e paster qe e kemi
  dhe qe duam tja kushtojm njeri tjetrit… E nesermja mban shpirtin qe ka sot
  Hyr ne mes te dashurise…..ne thellesine e saj
  dhe mos u helmo veshtro gjithcka qe ka mbrenda saj
  dhe terhiq shum gjera te mira per veten dhe ndjeju e lire,
  ndjeu e pa mposhtur prej saj dhe uroi dashurise shum te mira dhe sa me pak te helmoj
  shpirtra te bardh dhe te paster si loti…beje kete per te pa prekurit
  nga dashuria ……..

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:10 pm

  SHKO…

  Shko se dikush tjeter po te pret
  Shko se nje zemer tjeter te therret
  Shko e me le vetem te vuaj …
  Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
  Shko e me le vetem te qaj
  Shko sepse ti nuk ke faj …
  Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
  Une do te rri ketu te digjem e te tretem
  Shko se e tille eshte kjo bote
  Shko e mos derdh asnje lot…
  Shko e prape me duaj
  Shko por LAMTUMIRE mos me thuaj ….

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:11 pm

  Pa titull

  Do jete mengjes kur une te vij aty
  Si endrrat e veshtira vijne nder nete…
  Mos u trishto, ti shpirt, misteri im
  Si mjegulla ne diell do tretet lehte

  Do jete mengjes kur une te jem aty
  Me diell te forte , qe frikerat shperndan
  A s’eshte shume pak nje ore , nje dite me ty
  Te thajme oqeanin qe na ndan?

  Do arratisen heshtja torturuese
  Dhe fjalet qe ndertuan nje keshtjelle
  Renkime t’embla…drite…lengje jete
  Dhe une mes kraheve te tu mbeshtjelle

  Do jete nje mrekulli…Por mrekullite
  Nuk zgjasin, s’i takojne kesaj bote
  Me thuaj, shpirt, te vij a te mos vij
  Te dal a te mos dal nga endrra jote ??

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:11 pm

  ije shpirti im
  Dote doja qe sonte te jam bashk me ty ne kraht e njeri tjetrit.
  dhe te shkrihem ne komplet te dy dhe dashuria jon.
  do doja qe ti puth ato buzet e tua te embela te shijoj puthjen
  deri ne thellesi te shpirti tim
  do doja qe me duart e tua te pergdhelish trupin tim te nxeht
  deri? ne pambarim,
  do doja qe fytyren tende? ta marr ne gjirin time
  te afrohem afer tek veshi dhe te them me fjalet qe mban shpirti im per ty Te dua Jeta Ime pafund ..Tije shpirti im
  Dote doja qe sonte te jam bashk me ty ne kraht e njeri tjetrit.
  dhe te shkrihem ne komplet te dy dhe dashuria jon.
  do doja qe ti puth ato buzet e tua te embela te shijoj puthjen
  deri ne thellesi te shpirti tim
  do doja qe me duart e tua te pergdhelish trupin tim te nxeht
  deri? ne pambarim,
  do doja qe fytyren tende? ta marr ne gjirin time
  te afrohem afer tek veshi dhe te them me fjalet qe mban shpirti im per ty Te dua Jeta Ime pafund ..

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:11 pm

  pershendztje jam nje djal nga shkodra dhe per te gjith ju po le nje poezi te shkruar para shum vitesh nga une………….

  Ne buz te liqenit kisha nje shtepi,
  kujdesesha per lulet ne saksi
  mendja enderronte gjithnje tek ti..

  Uitja lulet me djerset e mija
  nje gonzhe me shum te shtonte sakesia
  per gonzhet e reja te shtohej dashuria…

  Nuk kerkova nga gonzhet raki as ver
  nuk kerkova te dehem jo asnje her
  kerkova mbremje buz liqenit ne c’do pranver……..

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:11 pm

  pershendztje jam nje djal nga shkodra dhe per te gjith ju po le nje poezi te shkruar para shum vitesh nga une………….

  Ne buz te liqenit kisha nje shtepi,
  kujdesesha per lulet ne saksi
  mendja enderronte gjithnje tek ti..

  Uitja lulet me djerset e mija
  nje gonzhe me shum te shtonte sakesia
  per gonzhet e reja te shtohej dashuria…

  Nuk kerkova nga gonzhet raki as ver
  nuk kerkova te dehem jo asnje her
  kerkova mbremje buz liqenit ne c’do pranver……..

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:11 pm

  Te Dua Sa Me Fjal Nuk Di Te Shpreh..Te Dua Sa Zemra Ime Pa Zemren Tende Nuk Rreh..Te Dua Sa Gjaku Im Pa Puthjen Tende Nuk Qarkullon..Te Dua Sa Syri Im Tjeter Nuk Shikon..Te Dua Se Ledhatimi Yt Me Ben Te Qet..Te Dua Pran Meje Te Kem Perjet..Te Dua Sa e Gjith Bota Je Per Mua..Se Zemra Ime Thot Te Dua..TE DUA..

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:12 pm

  Ti mua gjithë më fajësove
  Mos pyet pse u largove
  Pse shkova në një rrugë pa kthim
  Për mua asgjë nuk ndryshove
  T’mirat e mia jo nuk i meritove
  Kot i lutesh qiellit për kthim
  Unë ta dhashë fjalën që do t’jetosh me mu
  Po me rrenat e tua une nuk muj me vazhdu

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:12 pm

  S’më mungon edhe pse ti s’je
  Zemra jem s’po të kërkon
  Mos thuaj pse Zoti po na largon
  Ky shpirti im edhe pa ty mund t’vazhdon
  Asnjë fotografi ftyrën tënde s’ma kujton
  S’gabon njëherë, ti gjithmonë gabon
  Tani që je vet, vetminë po e përqafon
  Nuk kom adresë, për ty nuk kom as telefon
  A pe kupton, historia po na përfundon

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:13 pm

  Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
  dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
  Me beso se vetem shi do te binte.

  Prit prit, mos bjer ne gjum,
  Se dua te them te dua shum,
  Naten e mir e gjum te embel,
  Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

  Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
  A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
  Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
  tende ruaje nje vend per mua. TE DUA


  Ah e din cfar dua??? ——————– Ty!!
  Ku??? ——————————— Pran meje..!!
  Pse??? ——————————- Sepse te dua!!

  Hapi krahët lartë në qiell,
  ti për mua je diell,
  por i lumtur prap nuk jam,
  se TY afër nuk të kam!

  Të dua, për ty vuaj!
  Të dua, për ty shkruaj!
  Të dua, për ty ëndëroj!
  Deri në vdekje ty s’të harroj!

  ***
  Një ditë Zoti po mendonte,
  diqka zemrës time ti dhuronte..
  te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
  dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi.

  ***
  Ti fali syt, nëse ti i shikon!
  Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
  Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
  Ta fali zemrën, nëse ti më don!

  ***
  Në mes të natës po kërkoj dritë..?
  Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
  Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
  Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?

  ***
  Te puth buzen qe te flejsh embel,
  Te puth syrin qe te shofish enderr,
  Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
  Me 1000 puthje te them naten e mir.

  ***
  Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
  Si te kalon nata kur mua sme sheh?
  Si te rin qeta buzet e tua?
  Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

  ***

  O bilbil I bukur shko ku te them un,
  Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
  Nese e gjen te zgjuar thuj,
  Se ende nuk e kom harruar……?

  ***

  Qme duhen syt
  kur nuk shihemi?
  Qme duhen kembet
  kur nuk takohemi?
  Qme duhen krahet
  kur nuk perqafohemi?
  Qme duhet zemra kur
  nuk dashurohemi ???

  ***

  Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
  Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
  Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
  Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:13 pm

  po hap nje rubrike me temen poezi dashurie. shpresoj qe kjo tju pelqeje. kjo i dedikohet dikujt qe une e therras si beyaz gül

  beyaz gül-it dedikim....

  Ne nje lule kam marr er ajo lule
  Me ka therr me zemer se te
  Kam shkrua une ty per
  gjithmon te dua

  Fotografin tende ne mendje e kam
  Kur e kujtoj filloj te qaj
  Te qaj se shum larg ke
  Qelluar por te betohem
  E dashur se kurr per
  Jete skam me te harruar

  Çka don me te then
  çka don me te shkru
  çka don me teper
  se fjalen te DUA.

  Larg kemi qelluar
  shume shume kilometra
  por shpresoj qe zemrat tona
  sjan as me milometra.

  Te dua te dua
  nese nuk beson
  pyete zemren time
  ajo te tregon.

  Jetën për ty do ta jap, vetëm ty të dashuroj.!!
  Zemrën time do ta jap,dhe askush nuk mund të më ndalë..
  PSE-Pse çdo nate une të kujtoj..?
  Pse çdo nate une të ëndroj..?
  Pse çdo nate une mendoj
  Pse çdo nate une qaj për ty
  Beyaz gül për nat e përmendi.
  Çka me i be kesaj zemrës se shkretë,
  Kur shoh dikend në rruges, mendoj sikur te ishe ti

  pres diten kur do vish
  pres diten kur te takoj
  pres diten kur te shoh
  syri im im te te shohe
  veshi im zerin tend te degjoj
  qe edhe bilbilat e kane zili
  pres çastin kur ti te thuash
  se shume me do
  pres çastin kur zemrat tona ti lidhim perjetesisht
  dhe te jemi si dy zogj qe fluturojne se bashku
  sepse kane gjetur lumturine e kerkuar
  dhe Zoti te na bekoje dhe Atij friken tja kemi
  se gjithmone duhet jetuar me rregullat qe ai ka vendosur...
  eh ajo dita.... kur do jete ajo dita.... se shume e gjate po me duket...
  ate dite kur te degjoj shprehjen TE DUA do kuptoj se vertet
  jam me i lumturi i botes...
  por jo ndoshta ajo dite sdo vije kurre
  ndoshta eshte edhe neser
  por dije se une ate dite pres
  qe ti te me dhurosh lumturine qe mua me mungon....

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:14 pm

  po hap nje rubrike me temen poezi dashurie. shpresoj qe kjo tju pelqeje. kjo i dedikohet dikujt qe une e therras si beyaz gül

  beyaz gül-it dedikim....

  Ne nje lule kam marr er ajo lule
  Me ka therr me zemer se te
  Kam shkrua une ty per
  gjithmon te dua

  Fotografin tende ne mendje e kam
  Kur e kujtoj filloj te qaj
  Te qaj se shum larg ke
  Qelluar por te betohem
  E dashur se kurr per
  Jete skam me te harruar

  Çka don me te then
  çka don me te shkru
  çka don me teper
  se fjalen te DUA.

  Larg kemi qelluar
  shume shume kilometra
  por shpresoj qe zemrat tona
  sjan as me milometra.

  Te dua te dua
  nese nuk beson
  pyete zemren time
  ajo te tregon.

  Jetën për ty do ta jap, vetëm ty të dashuroj.!!
  Zemrën time do ta jap,dhe askush nuk mund të më ndalë..
  PSE-Pse çdo nate une të kujtoj..?
  Pse çdo nate une të ëndroj..?
  Pse çdo nate une mendoj
  Pse çdo nate une qaj për ty
  Beyaz gül për nat e përmendi.
  Çka me i be kesaj zemrës se shkretë,
  Kur shoh dikend në rruges, mendoj sikur te ishe ti

  pres diten kur do vish
  pres diten kur te takoj
  pres diten kur te shoh
  syri im im te te shohe
  veshi im zerin tend te degjoj
  qe edhe bilbilat e kane zili
  pres çastin kur ti te thuash
  se shume me do
  pres çastin kur zemrat tona ti lidhim perjetesisht
  dhe te jemi si dy zogj qe fluturojne se bashku
  sepse kane gjetur lumturine e kerkuar
  dhe Zoti te na bekoje dhe Atij friken tja kemi
  se gjithmone duhet jetuar me rregullat qe ai ka vendosur...
  eh ajo dita.... kur do jete ajo dita.... se shume e gjate po me duket...
  ate dite kur te degjoj shprehjen TE DUA do kuptoj se vertet
  jam me i lumturi i botes...
  por jo ndoshta ajo dite sdo vije kurre
  ndoshta eshte edhe neser
  por dije se une ate dite pres
  qe ti te me dhurosh lumturine qe mua me mungon....

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:14 pm

  Vetem per ty do te shkruaj

  -Dora ime sdo te ndalet
  vetem per ty do te shkruaj
  nje dite te vone do ta kuptosh
  se per ty me zemer vuaj
  Mergimtare je ne kete bote
  shum larg je pa mua
  syte per ty me pikojne lot
  mos harro kudo qe je "Te Dua"
  Te lutem kur te lexosh keto fjale
  kupto se ketu eshte nje gje e vertete
  kupto se per ty vuan shum nje djale
  qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
  Shum larg te kam me kilometra,
  Por ne zemer as me milimetra,
  Asgje nuk dua prej teje,
  Vetem te kem afer shum afer meje
  Deshiroj te shof me sy
  te mos digjem mall per ty
  sikur te isha rreze hane
  do te hy ne dhomen tende,
  vetem ta dish se sa te DUA
  sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!
  Dashuri e vertete ishe ti per mua
  por asnjehere ne jete e shijuar
  edhe pse kurr nuk te takova
  ta dish se me zemer te kam dashurua …
  Deri kur per ty do te mendoj
  deri kur shpirti ty do te kujtoj
  deri kur une i mjeri te duroj
  deri ne fund te jetes zemra
  ty do te dashuroj…
  Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
  mos e kupto kete sikur tjeret thone
  se kur te njoha menjehere te kam deshte
  dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!

  Une sja kushtoj askujt

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:14 pm

  1=2 te dua vetem TY!--5+5=10 te dua per JET!--1-1=0 ment mi mora sherro!--Ndaq me plus ndaq me Minus, ndaq Pjestim, ndaq Barazim te dua shum o SHPIRTI IM!!
  *****************************************************

  Fati zi

  Për njëri-tjetrin të prerë,
  O zot ishim bërë,
  Si s'u takuam njëherë,
  Një jetë të tërë


  Fatkatran të dy qëlluam,
  Kupë e përmbysur,
  Pse, o,zot, pse u takuam,
  Tani në të ngrysur!?...

  *******************************************************

  » "Plage dashurie"


  Gjendesh diku larg,
  qe as vete s'mund ta paramndoj,
  se kur do te kthehesh
  fati do ta percaktoj.

  Si mund te jetosh pa mua
  kur te mundon vetmia
  njeriu me gjysem shprese
  kur i mungon dashuria.

  Ndoshta ke gjetur dike
  per ty te mposhtur vetmine
  per te luftuar jeten
  te kujtosh dashurine.

  Te frenosh shpresen
  e nje te riu ne lulezim
  Zoti do te dhuroj
  me te madhin denim

  Ndoshta do te kthehesh
  po ku ta di i shkreti
  edhe nese vdes
  nuk behet kijameti

  Te gjitha qe i permenda
  s'jan aq me rendesi
  por desha ta sheroj
  plagen per dashuri

  ****************************************************

  TI ME THE HARROJ SYTE E MI
  SE NUK KANE ME PAMJE NJERZORE,
  TI ME THE HARROJ SYTE E MI SE ME TRISHTOJNE.
  E UNE NUK DUA TI HARROJ;
  I KAM DASHUR SYTE E TU EDHE PSE NUK
  KAN PAS KURR SHIKIM NJERZOR.

  VETEM SYTE E TU SONTE DUA TI
  PUTH,E TI KTHEJ VITET PAS,VITET
  QE TI KAM KUSHTUAR TY.

  I DUA SYTE E TU DHE NUK TRISHTOHEM
  TI SHIKOJ SIQ ME THUA TI,AS TASH E AS KURR,
  SE E NJOH ATE SHIKIM.....
  MOS ME THUAJ TI HARROJ....

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:14 pm

  trendafili i bardhe...

  e keputa nje gonxhe trendafili te bardhe
  ne agimin e nje dite pa shkelqim
  dielli fshihej pas reve te zeza
  dielli nuk leshonte me nxehtesi
  nuk kishte ma force
  nuk kishte ma jete
  ishte shuar

  si mund te çelte trendafili i bardhe?

  e vendosa ne nje vazo te kristalte
  ne dhomen time te vetmuar
  ku diell ishte dashuria
  ku drite ishte miresia

  u magjepsa me lulezimin e trendafilit
  me shkelqimin e petaleve te bardha
  u mahnita nga kjo bukuri e rralle....

  nuk shpresoja te lulezonte
  nuk shpresoja te shkelqente
  nuk shpresoja te rilindte...

  lulezim i saj do te thoshte harrim i se kaluares
  shkelqimi i saj ishte fillim i nje shprese
  ne rilindjen e nje miqesie te madhe
  qe asnjehere me nuk do keputet...

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga boot-screen1 prej Tue Apr 13, 2010 8:15 pm

  Më fal një buzqeshje zemrën mos ma lëndo,
  më thuaj dhe njëherë të dua dhe fort më përqafo.
  Z´dua ta di se cila je, kjo zemër për ty po rreh,
  ky sy për ty po qan, sepse dua të të kem pranë.
  Nëse një ditë do bëhem hi,
  ta dish se jam djegur për ty

  Nese te thone se te kam harruar,dije mir se te kane genjyer,por ku mund ta marr ate zemer qe te harroj ty,deshmitar zotin e kam se pa ty e lumtur sjam,mos kujto se ne jeten time lumturi kam pa ty,mos kujto se nuk po vuaj se un lot nuk kam ne sy.

  Sponsored content

  Ikonat Re: Poezi Dashurie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Thu Jun 21, 2018 11:20 am