RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Programe Ne Gjuhen Shqipe

  Share

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Programe Ne Gjuhen Shqipe

  Mesazh nga boot-screen1 prej Mon Apr 12, 2010 8:19 pm

  AlbTVRadio
  http://www.AlbTVRadio.com

  Alfa - program për menaxhimin financiar
  http://www.imb.com.al/

  ALZIP - program për ngjeshjen dhe paketimin e skedarëve (i ngjashëm me winzip dhe winrar).
  http://www.altools.net/

  Andromeda - skript për krijimin e një faqeje që transmeton muzikë
  http://www.turnstyle.com/andromeda/home.asp

  Antamedia Internet Caffe - program për menaxhimin e internet-kafeneve
  http://www.antamedia.com/caffe/

  AS 2.0 - program për drejtshkrimin e gjuhës shqipe
  http://www.gjuha-shqipe.com
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=45103

  FTI - Fjalor i termave të informatikës
  http://www.gjuha-shqipe.com

  BlindWrite - program që të lejon të kopjosh CD/DVD të mbrojtur
  http://www.vso-software.fr/download.php

  BSCW - program për bashkëpunimin e një grup njerëzish në internet
  http://bscw.fit.fraunhofer.de/index.html

  CCleaner - program për pastrimin e skedarëve të përkohshëm
  http://www.ccleaner.com/

  CleanCenter - program për pastrimin e skedarëve të përkohshëm
  http://www.cleancenter.net/

  Crazy Browser - shfletues interneti
  http://www.crazybrowser.com/index.htm

  DC++ - program P2P për shkarkimin e skedarëve (si Kazaa, eDonkey, limewire, etj).
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...4&postcount=30

  Drupal - program për menaxhimin e faqeve të internetit
  http://drupal.org/

  FantaMorph- program që shkrin dy fotografi në një animacion
  http://www.fantamorph.com/overview.htm

  FESh - Fjalori elektronik shpjegues i gjuhës shqipe
  http://www.gjuha-shqipe.com

  Financa - program për menaxhimin financiar
  http://www.imb.com.al/

  Fjalor Angisht<->Shqip nga Lingvosoft
  http://www.lingvosoft.com/Windows-Di...lbanian-items/
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=56839

  Fjalor i Integruar 5-Gjuhësh - Fjalor Shqip-Anglisht-Frëngjisht-Gjermanisht-Italisht
  http://www.intein-nt.com/

  Free Download Manager - program për menaxhimin dhe përshpejtimin e shkarkimeve
  http://www.freedownloadmanager.org/index.htm

  Free Picture Finder - program për të gjetur imazhe/fotografi në internet
  http://www.fatesoft.com/picture/index.htm

  gFTP - program për transferimin e skedarëve për sistemet *nix
  http://gftp.seul.org/

  IE7Pro - program shtesë për të lehtësuar përdorimin e Internet Explorer 7
  http://ie7pro.com/

  IsoBuster - Program për kopjimin e dokumentave nga CD/DVD
  http://www.smart-projects.net/recove...lldownload.htm

  Internet Download Accelerator - program për menaxhimin dhe përshpejtimin e shkarkimeve
  http://www.westbyte.com/ida/

  Kulla e Shqipes - program për përvetësimin dhe studimin e thellë të gjuhës shqipe
  http://www.gjuha-shqipe.com

  Loja Murlan - lojë e njohur me letra që luhet edhe me Jokerat
  http://www.intein-nt.com/

  Loja Pesëkatësh - loja e njohur me letra, 5-katësh
  http://www.forumishqiptar.com/showth...t=28226&page=1

  Loja Xhol - lojë me letra
  http://www.intein-nt.com/

  boot-screen1
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 128

  Piket : 204

  Vendodhja : Kosova

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 12/04/2010

  Hobi:: : Hacking

  Ikonat Re: Programe Ne Gjuhen Shqipe

  Mesazh nga boot-screen1 prej Mon Apr 12, 2010 8:20 pm

  Microweb Orari - program për krijimin e orareve shkollore
  http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

  MicrowebPro - bllok adresash dhe shënimesh
  http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

  Microweb RSS - program për leximin e lajmeve në formatin RSS
  http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

  MiniBB - skript për faqe forumi
  http://www.minibb.net/download.html

  Mozilla Firefox - shfletues interneti i ngjashëm me Internet Explorer
  http://www.mozilla-europe.org/sq/products/

  Mozila Thunderbird - program për leximin e postës elektronike (email) i ngjashëm me Outlook Express
  http://www.mozilla-europe.org/sq/products/

  MSN Webcam Recorder - Program për të regjistruar videot e MSN
  http://ml20rc.msnfanatic.com/index.html

  Music Express - program për organizimin e albumeve me muzike
  http://www.wizetech.com/mex/index.shtml

  Office 2003 Shqip - ndërfaqe shqip për programet Office
  http://www.microsoft.com/downloads/B...3-9FF96F68E491

  Open Office - i ngjashëm me Office të Microsoft-it por është falas; punon në Windows, Linux, Mac
  http://sq.openoffice.org/
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=51590

  PHProjekt - program për bashkëpunimin e një grup njerëzish në internet
  http://www.phprojekt.com/

  Prishtina FTP - klient për hapjen e adresave FTP
  http://tucows.menanet.net/preview/248077.html

  QSetup Installer - program për krijimin e paketave të instalimit
  http://www.pantaray.com/qsetup.html

  Quintessential Player - program për të dëgjuar këngët, i ngjashëm me winamp
  http://www.quinnware.com/list_plugins.php?plugin=130

  Radiator - program për regjistrimin e zërit nga TV/Radio kartat
  http://flesko.cz/radiator.htm

  Setup Factory - program për krijimin e paketave të instalimit
  http://www.indigorose.com/suf/

  SPR POS - program për menaxhimin e restoranteve
  http://www.sprpos.com/

  Unlocker - program që të lejon të fshish skedarët kur nuk të lejon windows-i
  http://ccollomb.free.fr/unlocker/

  Winamp - një nga programet më të njohur për dëgjimin e këngëve, i ngjashëm me Windows Media Player dhe Real Player
  http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=145726

  Windows XP Shqip - ndërfaqe shqip për Windows XP
  http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=sq
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=51147

  WinPatrol - program për pastrimin e kompjuterit nga reklamat
  http://www.winpatrol.com/download.html

  WinRAR - program për ngjeshjen dhe paketimin e skedarëve (i ngjashëm me winzip).
  http://www.win-rar.com/download.html

  Zina - skript për krijimin e një faqeje që transmeton muzikë; i ngjashëm me andromeda
  http://www.pancake.org/zina/index.html

   Ora është Wed May 23, 2018 4:01 am