RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Barcaleta te ndryshme

  Share
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Mon Aug 31, 2009 11:37 pm

  First topic message reminder :

  ka njerez qe jane te dhene shume pas barsaletave.........une jo por me pelqejne ti degjoj keshtu qe ato qe kane kete dhunti te na bejne pak me qesh
  ...................................................
  sdo ta marr kush fjalen i pari eee??
  ok pra po e filloj un
  Nje burr dhe nje bjonde jane duke u mbytur ne det dhe bjondja bertet NDIHME NDIHME .....por nuk i degjon asnjeri, e keshtu ky burri i thote:provojme te therrasim bashke se keshtu mund te na degjojne. Fillon bjondja dhe gerthet BASHKE BASHKE BASHKE BASHKE BASHKE...........lol
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Dec 17, 2009 6:22 pm

  Një çift të rinjësh porsa kishin bërë at punen e dashuris, hynë në debat, se kush ishte kënaqur më shumë, vajza apo djali.
  Vajza thoshte unë, djali thoshte kënaqsin e kisha unë më të madhe se ti, i thot vajzës. pa pritur takojn një plakë në rrugë, e ndalojn dhe i thojn, porsa bëmë at punen dhe a mundesh me na tregu ti plakë se kush është kënaqur më tepër. Plaka i thot djalit merre një kunj shkrepse dhe kruaje veshin dhe më thuaj se kush është kënaqur më shumë? Bira e veshit apo kunji i shkrepses.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Dec 17, 2009 6:23 pm

  3 shokë, një amerikan, një gjerman dhe një shqiptar po mburreshin.
  Amerikani thotë, në Amerik kemi avjonin që fluturon krejt për qellë, 2 shokët e tjerë me një herë thanë, krejt-krejt për qellë, amerikani thotë, jo 2 gisht posht qellit. Gjermani thot edhe në Gjermani kemi nën-detset që notojn krejt për fund të detit, 2 shokët e tjerë me një herë i thanë, krejt-krejt për fundë të detit, jo 2 gishtë sipër fundit të detit. Mendoj shqipëtari dhe ja priti, në Shqipëri kemi një fantazi tjeter, i kemi bërë gratë me pjell për bythet. krejt-krejt për bythet, jo 2 gisht larg bythës.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Dec 17, 2009 6:24 pm

  Goni, Gimi dhe Genci po punonin te nje shtylle telefoni kur Gimi rreshqet, bie ne toke dhe vdes menjehere. Pasi e merr ambulanca Goni pyet Gencin se kush do i thote gruas se vet qe Gimi vdiq.
  - Shkoj un, se jam i mire per kto punet sensitive – thote Genci.
  Iken Genci dhe kthehet pas 2 oresh me nje arke me birra Tirana. I cuditur Goni e pyet:
  - I the gruas se Gimit qe Gimi vdiq?
  - Po – i thote Genci.
  - Po birren ku e gjete? – pyet perseri Goni i cuditur.
  - Kur i shkova te shpia i rashe deres dhe kur gruaja hapi deren e pyeta “A je ti ajo qe i vdiq burri ?”. “Jo e kam gjalle burrin me tha”, dhe un i thashe “A e veme me bast me nje arke me birra?”
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Dec 17, 2009 6:28 pm

  Ishte njeher nje djale qe quhej Hysen. Hysenit i erdhi dita e dasmës, dhe vajti për të marrë nusen.
  Te krushqit i shpëton pa dashje një pordhë. U turpërua i shkreti po nejse!
  Si përfundim vajti në shtëpi. Të nesërmen niset për jasht shtetit se i vinte turp nga njerezit.
  Kaluan shumë e shumë kohe rreth 20 vjet dhe mendoi se njerezit do ta kishin harruar atë muhabetin e pordhës.
  Epo u nis Hyseni për në shtëpi, kur arriti në lagjen e tij, dëgjon një muzikë dasme.
  E po pyes njëherë tha ai kush e di kush po martohet, rrugës shikon një burrë dhe e pyet: Ore a di gje kush martohet?
  Dhe burri i pergjigjet: Martohet e bija e Hysen Pordhës.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Dec 17, 2009 6:29 pm

  Nji çoban me bagti ishte afër nji prronit, po binte shi pa masë.
  Mbas nji farë kohe prroni po fillon m’u shtu e me u shtu, kur çobani po ndin nji za, “u mbyta, u mbyta…”
  Vrapon çobani në drejtim të zanit kur shef nji vajzë që kishte mbet në prrua, e ndimon atë dhe mbas pak vajza i thotë atij se si mund t’ia shpërblente, pasi i shpetoi jetën, çobani i thotë se nuk do asgja.
  Atëherë vajza fillon me u zhvesh e me u zhveshë, kur shkon tek mbathjet vajza i thotë çobanit: edhe i to kanë mbetë, dhe fillon me i heqë edhe ato, por çobani shumë zemër gjanë e ndërpret duke i thënë: a din ça, mos i heq fare se me bijnë të mëdhaja…
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Dec 17, 2009 6:30 pm

  Teksa po hanin mengjesin ne restorantin e hotelit degjojne nga tavolina ngjitur burrin e nje cifti britanik qe i thote te shoqes:
  -Can you give me the sugar, Sugar.

  Pak me vone nga nje tavoline tjeter degjohet zeri i nje amerikani:
  - Can you give me the honey, Honey.

  Shqiptari hengri mire e mire dhe pasi e mendoi pak ceshtjen, i mahnitur dhe nga romatika e kolegeve, afroi me afer filxhanin e kafese dhe ju drejtua te shoqes:
  - Ma jep cik qumshin, lope!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat ASHASHXHIU

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Wed Dec 23, 2009 5:52 pm

  Na vjen njeher ZOTI ne toke per te provokuar zemrat e njerezve.Na shendrohet ne nje barbon dhe i vete njerit i kerkon nje cigare ai ketej me paqet ne xhep ketej ja bente o me fal po nuk kam cigare vete te tjetri po e njejta gje te te gjithe deri sa vete te nje ashashxhi dhe i thote < do mejapesh pak ashash> .Shiko i thote ashashxhiu nje cigare kam po do ta ndajme te dy bashke vllah ok.Po une te keshilloj te mos pish se eshte shume mall i forte dhe do te dehesh pastaj.S'ka problem thote zoti dhe mendon me vete sa zemermire ky ashashxhiu.Ketij thote do ti plotesoj ndonje dheshire se eshte njeri i mire dhe papritur heq pallton dhe i thote ashashxhiut .Ashashxhiu e shikon njeher keshtu dhe ja ben < Te thoshe u mut te mos pish se do dehesh>.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Kopraci......

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Wed Dec 23, 2009 5:53 pm

  Gjirokastriti i habitur nga prania e nje rivali me te forte se ai persa i perket kopracise vendos ti beje nje vizite.Pasi mer vesh adresen i shkon ti beje nje vizite ne Libohove.Gjate darkes ne ngrenie e siper gjirokastriti i thote se vetem 2 kokrra ullinj kam ngrene por libohovari ia pret,jo mor jo se per te ngrene ke ngrene 7 ti.I mahnitur nga kopracia e tij i kerkon ti kthej viziten.Pas disa ditesh libohovari arrin ne gjirokaster dhe gjirokastriti po e pret aty por u cudit sepse ai ishte i zbathur.Aty prane po kalonin disa shoke te gjirokastritit dhe ai i lutet qe ti veshi kepucet per tu mos u ofenduar duke iu lutur.Libohovari pranon por me nje kushtasi ti veshi kepucet te mos levizi nga vendi.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Pavioni 3

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Wed Dec 23, 2009 5:54 pm

  papa po dilte nga kisha .para se te hypte ne makine, i thote shoferit se do ta ngiste ai makinen, dhe keshtu beri, duke ecur e ndalon policia , dhe i kerkon dekumentat. por kur pa se ishte papa .vrapon tek shefi dhe i thote, shoku shef kemi ndaluar nje te lart cfare te bejme? dhe shefi,po kush eshte ndonje minister . jo i thote polici .kushe eshte kryeministri.jo i thote polici .kush eshte presidenti .jo i thote polici.kush eshte papa .jo i thote polici ,papa i ben shoferin.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat HAJDUDAT.......

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Wed Dec 23, 2009 5:55 pm

  Tre hajduda po vidhnin tek nje shtepi dhe tek po dilnin nga shtepia pasi moren cfare deshen i zoti i shtepise i shikon dhe keto ja fusin vrapit.Kur keto po vraponin dhe i zoti i shtepise po bertiste dhe thoshte:Kthehuni mor zojgj kurvash. Ne kete moment ndalet njeri prej tyre dhe ju thote shokeve:kaloni shoke se mua me njofti.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Plaku dhe vajza....

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Wed Dec 23, 2009 5:56 pm

  Nje dit ne autobuz hypen nje plaku dhe zer vend,mbas pak stacionesh hypen nje vajze, por autobuzi ishte mbushur plot dhe vende skishte, pran vajzes ishin disa djem qe filluan ta ngacmonin dhe plaku i thot vajzes qe ulu ne prerin tim qe mos te ngacmojne, floket e vajzes prekin ne fytyren e plakut dhe plaku degjon nje arome te kendeshme dhe e pyet vajzen, mos je gje parukjere, po pergjigjet vajza, po nga e gjete po ja pergjigjrt plaku, ke nje arome te mire tek floket, mbas pak vajza pyet plakun, po ti xhaxha mos ke punuar gje mekanik kur ke qene i ri, po pergjigjet plaku po nga e gjete po ja pergjigjet vajza, se ky kriku jot ngereka mire.....
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat dokumentat

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Wed Dec 23, 2009 5:57 pm

  dy police te qarkullimit rrugor ndalojne nje makine te tipit reno5 ku brenda ndodheshin 6 persona qe sapo ktheheshin nga nje feste, kur polici ul koken dhe shikon brenda, fillon te uleri ; ku shkoni ju 6 veta ne nje reno5, ne ate moment polici tjeter i afrohet kolegut qe bertiste dhe i thote pusho mor dreq se ne jemi dy veta ne nje fiat uno.
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga lani prej Wed Dec 23, 2009 10:21 pm

  Hahahaha e bukur kjo...


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  LaNi
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Sun Dec 27, 2009 12:01 am

  tyryryryryryyryryryryr

  shkumbini1
  Antar 10%
  Antar 10%

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 13

  Piket : 15

  Vendodhja : kosov

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 05/04/2010

  Hobi:: : leximi

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga shkumbini1 prej Wed Apr 07, 2010 12:30 am

  ishte njani prej koliqi edhe osmani i magbules te radinocvev edhe qysh ken flejt ,tu hnager dark wech kur pordhi fetahi, e tu kall atyhja, bijat kajshin e ti hjekum qerpat e tii qitum 5 krelan perminiher pa pik maze wech ynyr e tu bo zuq si te zuqakt e te-troshupat wech kur u ckith wiqi e na ta tju flug nekbija edhe zenjnepi , dhe keshtu jetuna te lumtur pergjithmon, ne harmnoik dhe luajten pidpidak,dhe guxhas.
  Tregim i bazuar ne ngjarje te wer8et nga jeta e Fahri Vllasalis

  Shtepia botuse:2 se 3 as qi o ... ne hymje te prishtines te autolarje ku njai bertet uuu um hongesh ne bothh.... kush muneet me shku ne prishtin here e 2 pa shu te paren hiq ma hongt karin.I paparapar
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 29

  Hobi:: : Politika......haahha

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sat May 01, 2010 3:37 pm

  Shtrohet pyetja; -Të martohesh apo jo?!

  Çfarë ndodh para dhe pas martesës mund ta kuptoni
  më poshtë!!

  Ai: Ah, më në fund. Mezi po prisja.
  Ajo: A do që unë të iki?
  Ai: Jo! As që të të shkoj më në mendje kjo.
  Ajo: A më do?
  Ai: Sigurisht!Çdo ditë! Gjithmonë!
  Ajo: A më ke tradhtuar ndonjëherë?
  Ai: Jo!Ç'është kjo pyetje?
  Ajo: A do të më puthësh?
  Ai: Sa herë të më jepet shansi!
  Ajo: A do më qëllosh ndonjëherë?
  Ai: Je e çmendur! Unë s'jam një nga ai lloji njerëzish!
  Ajo: A mund të kem besim tek ty?
  Ai: Po.
  Ajo: Zemër!

  Për të kuptuar çfarë ndodh pas martese,
  lexojeni tani tekstin duke filluar nga poshtë lart.

  kimi26
  Fillestar
  Fillestar

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 2

  Piket : 2

  Vendodhja : Avganistan Heat

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 15/06/2010

  Hobi:: : muzika,shetitja,vallzimi.humori,sporti,sexi,buzqeshja...

  Ikonat djaloshi i dashuruar

  Mesazh nga kimi26 prej Wed Jun 16, 2010 1:02 am

  ishte nji djalosh qi takonte nji goc gjdo dit dhe i tregoj shokit se ka ra me te ne dashuri dhe nuk dinte si te bente per veti dhe shoki ju pergjigj tha ne momentin qi te takosh pyte apo nerdh nese te thot jo prap pyte apo nerdh dhe pa prit mas perqafo dhe thuj po nerth po spom tregon Rolling Eyes Rolling Eyes

  kimi26
  Fillestar
  Fillestar

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 2

  Piket : 2

  Vendodhja : Avganistan Heat

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 15/06/2010

  Hobi:: : muzika,shetitja,vallzimi.humori,sporti,sexi,buzqeshja...

  Ikonat Bjeshkatari

  Mesazh nga kimi26 prej Wed Jun 16, 2010 1:16 am

  ishte martuar nji bjeshkatar dhe kishte qu gruan te familja e saj mas disa ditve shkoi per ta marr por burrat nuk nuk qelluan ne shtepi vetem gjyshja,ja ofroj postoqin per tu ulur thendrrit thonrri i tha ai gjyshe ma shum kam une qime ne beth se sa kjo postoqi {lekur e dashit} gjyshja e habitur u skuq dhe pas pak erdhen burrat dhe gjyshja ju trgoji thendrri ju tha munsish let behet gati nusja se kemi pun edhe ne dhe na duhet per pregaditje te bukes babgjyshi ju pergjigj ska munsi me vjen keq meqen se eke rondu gjyshen nuk vije ne shprehje te kesh me vajzen time thendrri i hutuar shkoj ne shpi dhe e njoftoj vllaun vllau ju pergjigj se sosht fare rrezik une e kryj kit pun u nis i vllau dhe mrrijti te miqt ma pask muhabeti tha thuni kunates let bohet gti se kemi punbgjyshi i tregoj se qka i ka then thenrri gjyshes dhe i tha ska munsi ja kthej vllau i thendrrit eieiei prom kam fjet me vllaun tim asnji fije mrapa nuk e ka por ka be shaka.

  Sponsored content

  Ikonat Re: Barcaleta te ndryshme

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Tue Jul 17, 2018 4:48 am