RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

    Amadis Video Converter Suite v3.5.2

    Share

    boot-screen1
    Vip
    Vip

    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    Ikonat Amadis Video Converter Suite v3.5.2

    Mesazh nga boot-screen1 prej Mon Apr 12, 2010 8:04 pm

    Amadis Video Converter Suite v3.5.2


    Amadis Video Converter Suiteis an all-in-one video converter application, which, is more powerful and conversion from videos to AVI (DivX, XviD, etc.), DV AVI, MP4 (inc. Sony PSP, Apple iPod,iPhone,AppleTV, Archos DVR, Creative Zen,MS Zune ), WMV, 3GP, 3G2,PSP,MP4, QuickTime (MOV, QT), SWF, DVD, VOB, VRO, MPEG 1,2, MPG, DAT, VCD, SVCD, ASF, MJPEG, H.263, H.264, Real Video (RM, RMVB), DVR-MS,MKV. Very user-friendly interface and easy to use. Very quick in conversion speed and no quality is lost!

    -- High-speed encoder ensures smooth conversion of video and audio data.
    -- So easy to use that only a few clicks are enough.
    -- Output settings are all adjustable. It's suitable for veterans as well.
    -- Direct almost movies to other Video Format without losing quality.

    Key Features

    -- Very fast and without any quality loss
    -- Support Batch convert
    -- Very user-friendly interface
    -- Supports AVI, Divx, Xvid, MPEG1, MPEG2, ASF, WMV, DAT, H264, H263, RM, RMVB,MKV
    -- All supported formats to MPEG I/II MPEG4
    -- All supported formats to VCD,SVCD,DVD(PAL,NTSC)
    -- All supported formats to Windows Media Format
    -- All supported formats to FLV/SWF
    -- All supported formats to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    -- All supported formats to iPod/iPhone/AppleTV
    -- All supported formats to MS Zune/Creative Zen
    -- Support large video files, even large then 2GB

    >> AVI/DIVX/XVID Converter

    MPEG1/2/4 to AVI
    WMV to AVI
    ASF to AVI
    RM to AVI
    RMVB to AVI
    MOV to AVI
    QT to AVI
    DVD/SVCD/VCD(NTSC/PAL) to QT
    MP4 to AVI
    3GP to AVI
    iPod to AVI
    MKV to AVI

    >> WMV/ASF Converter

    MPEG1/2/4 to WMV/ASF
    AVI to WMV/ASF
    Xivd to WMV/ASF
    RM to WMV/ASF
    RMVB to WMV/ASF
    MOV to WMV/ASF
    QT to WMV/ASF
    DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL) to WMV/ASF
    MP4 to WMV/ASF
    3GP to WMV/ASF
    iPod to WMV/ASF
    Divx to WMV/ASF
    H264/H263 to WMV/ASF
    MKV to WMV/ASF

    >> MPEG/DVD/VCD/SVCD Converter

    MPEG1/2/4 to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    AVI to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    Xivd to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    RM to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    RMVB to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    MOV to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    QT to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    VCD(NTSC/PAL) to DVD(NTSC/PAL)
    SVCD(NTSC/PAL) to DVD(NTSC/PAL)
    Divx to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    MP4 to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    3GP to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    iPod to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)
    MKV to DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL)

    >> MOV/QT Converter

    MPEG1/2/4 to MOV/QT
    AVI to MOV/QT
    Xivd to MOV/QT
    RM to MOV/QT
    RMVB to MOV/QT
    WMV/ASF to MOV/QT
    DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL) to WMV/ASF
    MP4 to MOV/QT
    3GP to MOV/QT
    iPod to MOV/QT
    Divx to MOV/QT
    H264/H263 to MOV/QT
    MKV to MOV/QT

    >> SWF/FLV Converter

    MPEG1/2/4 to SWF/FLV
    AVI to SWF/FLV
    Xivd to SWF/FLV
    RM to SWF/FLV
    RMVB to SWF/FLV
    WMV/ASF to SWF/FLV
    DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL) to SWF/FLV
    MP4 to SWF/FLV
    3GP to SWF/FLV
    iPod to SWF/FLV
    Divx to SWF/FLV
    H264/H263 to SWF/FLV
    MKV to SWF/FLV

    >> RM/RMVB Converter

    MPEG1/2/4 to RM/RMVB
    AVI to RM/RMVB
    Xivd to RM/RMVB
    SWF to RM/RMVB
    FLV to RM/RMVB
    WMV/ASF to RM/RMVB
    DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL) to RM/RMVB
    MP4 to RM/RMVB
    3GP to RM/RMVB
    iPod to RM/RMVB
    Divx to RM/RMVB
    H264/H263 to RM/RMVB
    MKV to RM/RMVB

    >> 3GP/3GP2/PSP/MP4 Converter

    MPEG1/2/4 to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    AVI to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    Xivd to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    SWF to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    FLV to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    WMV/ASF to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL) to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    MP4 to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    3GP to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    iPod to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    Divx to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    H264/H263 to 3GP/3GP2/PSP/MP4
    MKV to 3GP/3GP2/PSP/MP4

    >> iPod/iPhone/AppleTV Converter

    MPEG1/2/4 to iPod/iPhone/AppleTV
    AVI to iPod/iPhone/AppleTV
    Xivd to iPod/iPhone/AppleTV
    SWF to iPod/iPhone/AppleTV
    FLV to iPod/iPhone/AppleTV
    WMV/ASF to iPod/iPhone/AppleTV
    DVD/VCD/SVCD(NTSC/PAL) to iPod/iPhone/AppleTV
    MP4 to iPod/iPhone/AppleTV
    3GP to iPod/iPhone/AppleTV
    iPod to iPod/iPhone/AppleTV
    Divx to iPod/iPhone/AppleTV
    H264/H263 to iPod/iPhone/AppleTV
    MKV to iPod/iPhone/AppleTV

    System Reqiurement
    Microsoft Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003 or later version
    DVD-ROM Drive
    1GMhz or better CPU
    1GM or more RAM

    Link Download
    http://rapidshare.com/files/82691969/Amadis.Video.Converter.Suite.v3.5.2.rar

      Ora është Fri Mar 31, 2017 1:37 am