RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Barcaletat me te bukura

  Share
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:07 pm

  Na ishte nje here Beni,beni shkonte ne shkolle ne klase te pare.Po Beni kishte ne shtepi nje kanarin.
  Ne darke beni ishte ne shtepi dhe degjoi babin qe i tha mamit:
  Te hengsha zogun!
  Ne mengjes beni e mer dhe kanarinen ne shkolle,kur vete ne shkolle e shikon mesusja dhe i thote:
  Beni po kanarinen pse e ke mare me vete?
  E mora mesuse i thote beni se babi i tha mamit do te ha zogun,dhe une kisha frik se mos me hante kanarinen.
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:08 pm

  Ishin tre te denuar me vdekje nga krimet qe kishin bere dhe ju kishin vendosur ca kushte:
  -varje me litar
  -karrige me korent
  -nje gjilper qe te ngjet siden
  dhe ketyere ju thone te zgjedhin ndonjeren prej tyre.
  I pari zgjedh litarin dhe i dyti zgjedh karriken elektrike.
  E varin te parin por litari keputet shpejt dhe e falin.
  Po ashtu dhe i dyti pritet korenti dhe shpeton.
  Ndersa ketij te tretit i thone qe te zgjedhe njere nga keto
  te treja.
  Ky i treti zgjedh gjilperen.
  Disa njerez qe ishin aty per ta ndihmuar i thone qe te zgjedhe ndonje tjeter se ndoshta shpeton si ata dy te paret, por ky kembengul se une dua gjilperen.Epo mire.
  Ja ngulin gjilperen dhe i thonea tani ti more siden ca do besh tani.
  Ky i treti thote:
  Ik ore budalla se une kisha vene kapuc kur ma beri gjilperen.

  hahahahaah
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:10 pm

  nje ditet te ftohte dimiri nje djal i ri ishte semure
  edhe shkon te vizitohet tek infermieria
  hyn aty edhe thote kam ardhur per vizite
  ok i thote doktoresha hiqi zhvishu
  djali u zhvesh po ku ti lej rrobat peyt ai siper te mijave thote doktorresha
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:11 pm

  Ishte nje her nje cun dhe shkon te qethet te berberi
  po ishte cun i mire kshu nuk ngacmonte goca (i urt)
  Dhe e pyet berberi oree i thot ke kapur gje apo hic ?
  i thot cuni jo asgje po un nuk di si ti them i thot ky sdii
  I thot berberi degjo vetem me 3 fjal e kap ti i thot
  vetem thuaj ...vet me the ... te doli perpara i tha berberi thuaj vet me the vetem kaq vet me the
  shkon djali shikon nji bjonde po hecte ne rrug yll me ca b*** ...lol
  dhe i thot vet me thee
  bjondja- car te thash ore ??
  Cuni-vet me the
  bjondja-ik more rrugac se ste kam then gje
  cuni- vet me the
  bjondja-po ste kam then gje oree qen ik me ler rehat
  cuni-vet me thee
  bjondja-epo tani un smbaj ment te te kem then gje po tani te thash ste thash hajdeee
  iku cuni te shpia bjondes ( rregulluan krevatin se ishte prishur)
  shkon te nesermen te berberi cuni dhe i thot berberi he more si beree
  cunii thot ooo shum mire me ben pun ato 3 fjalet flm shum
  e shikon i thot berberi vetem 3 fjal "vet me the"
  po ku rri kjo i thot berberi?
  ja jep adressen cuni dhe berberi thot oo qenka nga lagja ime po mos harro i thot ate "vet me the" vetem 3 fjal mbaron pun
  shkon cuni prap ke shpia bjondes dhe berberi e ndjek mbrapa te shikoj ku shkon cunii
  kur e shikon cunin shkonte me te shoqen e berberit
  ooo tha berberi tani ja tregoj un dhe e ndjek te nesermen prap
  dhe e kap mu te dera sa del nga shpia berberit
  i thot berberi ore qen po gruan time ke kapur tiiii
  Cuni- vet me theee
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:12 pm

  Dergon njeher nje fshtar djalin e vet jasht shtetit
  Iken djali dhe kethehet mbas 5 vjetesh
  I gjith fshati u mblodh per te degjuar ca kishte par djali fshatarit jasht shtetit
  Mbasi u mlodhen te gjith ran ne heshtje te degjonin djalin
  e pyet fshatari te birin
  po he mor bir car pe ande ??
  i thot i biri te jatit oo babaa ooo babaaa un pash shum
  po gjen me te madhe qe jam cuditur ishte kjoo
  ishte nje vend i madh ku futeshee derr dhe dilte sallam
  ahhhhhhhh i thot fshatari te birit po ske faj ti joo
  kisha faj un qe futa sallam dhe te nxorra ty derr
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:13 pm

  nje cift i ri futen ne shtepi te re dhe te nesermen kur gruaja po percillte burrin sheh qe edhe komshinjte po benin te njejten gje dhe i thote burrit.
  Gruaja: e shef mor burre si e puth burri gruan ,te ka lezet shpirti,po ti pse nuk ben asnjehere nje gje te tille?
  Burri: po prit moj grua se nuk e kam njohur akoma ate gruan.
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:13 pm

  Na takohen njehere nje peshkatar me nje gjahtar e fillojne te tregojne per sukseset e tyre.
  Fillon peshkatari te tregoje. ...
  - Njehere dola ne det edhe lundro e lundro kur papritu me kapen grepat nje peshkaqen , po sa thua ishte , po ishte 250 kile .
  - Ore je ne vete ti ca 250 kile thua - hidhet gjuetari - shiko mos ka qene me pak.
  - Po jo ore ishte 250 kile fiks e nuk luante kandari - i thote peshkatari.
  - Ashtu eee- i pergjigjet gjuetari e fillon e tregon tere inat.

  - Nje dite mora djalin, nusen ne biciklete edhe ciften ne krah e leshohem ne pyll. Kur fat perpara nje lepur , bam lepurit une, ne vend lepuri. marr nusen djalin , lepurin e i hipi prape bicikletes. Ec , ec kur shikoj nje kaproll. Bam kaprollit une, ne vend kaprolli. Marr nusen, djalin , lepurin, kaprollin i hedh ne biciklete edhe eci perpara. Kur cte shoh nje ari perpara. Fap ciften une e bam ne vend ariun , pa nje pa dy. Marr nusen , djalin, lepurin, kaprollin, ariun, dhe i jap bicikletes perpara.
  ( Gjate kesaj kohe peshkatari ishte bere flak i kuq nga inati ).
  Gjahtari vazhdonte...
  - Ec e ec perpara kur me del nje autobuz..
  - Ore avash atq se i q*** motren muhabetit - i kthehet peshkatari tere inat.
  - Do i ulesh ca kile peshkaqenit ti apo ti q* rropte autobuzit une - pergjigjet gjuetari
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:14 pm

  ISHTE NJE DJALE ME NJE BENC KISHTE DHE TE DASHUREN ME VETE,NE MOMENTIN QE E DASHURA DO IKTE PER NE SHTEPI DJALI I THOTE HAJDE E BEJME NJEHERE,POR VAJZA NUK DESHTE.KUR VAJZA DOLI NGA MAKINA DJALI HAPI DRITAREN DHE I THA HAJDE SE KAM PER TE TE THEN DICKE VAJZA U AFRU DHE DJALI JA ZURI KOKEN ME DRITRE I DALI JASHTE DHE MBAROVI PUNE,NJE BURRE I MOSHUAR QE PO RRINTE ATJE AFER E PA DHE I THA DJALIT UNE O BIR LEKA PER BENC NUK KAM POR NJE DERE DO TA BLE
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:15 pm

  Tre zezake takuan zotin ne shkretetire.I thote zoti meqe po ju shikoj qe po vuani do t'ju plotesoj nje deshire secilit.
  I pari i thote te lutem o zot me bej te bardhe.
  Edhe i dyti te njejten deshire.
  kurse i treti i tha :ktheji prape te zinj ata dy te paret sic ishin....
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:15 pm

  Zbret zoti ne toke per te pare si jetonin njerezit .U vesh si nje fshatar i varfer.
  E zuri nata dhe filloi te kerkonte strehe per te fjetur.
  Shkon ne nje shtepi dhe i zoti i saj nuk e pranoi.
  Mire tha zoti me mendjen e tij kur te shkoj lart ta rregulloj une ty.
  Shkon ne nje shtepi tjeter ku banonte nje student.Ky i fundit i hapi deren dhe i tha se mund ta kalonte naten ne shtepine e
  tij.Studenti i tha se nuk kishte asgje per darke,po i kishte mbetur ca hashash.i tha ajde e pime bashke kete cigare me hashash qe me ka mbetur dhe pastaj fleme.
  Mire i tha zoti.
  kue e mbaruan se piri zotit i erdhi keq per djalin dhe i tha :
  Une jam zoti me kerko ca te duash se une do ta plotesoj.
  Djali ia ktheu:
  mos u merzit se keshtu e kane ata qe pine per here te pare ,i ze shpejt.
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:17 pm

  ishte njoni dhe perdit shkote vone ne pune. Nje here, dy here e shef brigadjeri edhe i thot ore si e ke punen ti qe vje von. Po jo anej jo knej ky robi tu u justifiku. edhe brigadjeri zemer mire i thot. Degjo, kesaj radhe do te fal po heren tjeter nuk te fal mo. Shume faleminderit i thot.
  DO ti edhe javen tjeter te njejtin muhabet shoku, edhe brigadjeri got fed up edhe i thot je i pushum automatikisht prej pune.
  Amon shoku brigadjer, se kom grun pa pune, tre kalamoj, amon bo sevap i thot njeshi. Ok, i thot brigadjeri vetem po me the te verteten pse vonohesh ne pune.
  Po ja i thot ky, une kervat time e kom njit me murin dhe flej nga ana e murit. Cdo mengjes e kom veshtire te ngrihem. Po kaloj siper grus i thot brigadjeri dhe ja ska no i problem.
  Pikerisht, aty vonohem zoti brigadjer ja kthen njeriu.

  **********************
  ishin dy shoke, tu u mbur jo djali im eshte me fat jo gruja ime eshte me fat, anej knej. edhe i thot njoni ok i thot me trego nje rast qe gruja jote eshte me fat.
  po ja i thot shoku tjeter. Kur gruja ime ishte e re, gjete shume te madhe paresh, edhe tani gjithashtu po jo aq sa me para kur ishim te rinj. Kurse une dreqi i thot jom i pafat. asiher ne jeten time skom gjet i gjo te hajrit. edhe i her qe gjeta i pal brek ne kervat ishin shume te mdhoja.
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:28 pm

  ne teater kishte dale nje numer i ri. Nje artist del ne skene heq breket, nxjerr veglen dhe i thote nje krokodili " hape gojen" Krokodili hap gojen dhe artisti i fut veglen ne goje. mbas nje minute godet me cok krokodilin ne koke dhe i thote " HApe gojen"
  Krokodili e hap gojen dhe artisti e nxjerr veglen te paprekur.
  Njerezit te entuziazmuar kerkuan ta perseriste numrin dhe keshtu u be.
  Mbas numrit te dyte doli drejtusi i spektaklit dhe ofronte 1000$ kush nga spektatoret do te guxonte te bente numrin e artistit. Asnjeri nuk guxonte , kur nga fundi nje plake thote" Une dua ta perseris numrin vetem se artisti mos me godase ne koke me cok se me jep dhimbje koke"
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Nje gazetare angleze kishte bere nje artikull per grate e Afganistanit disa vite me pare. Asaj i kishte bere pershtypje jeta e mjeruar e grave atje dhe sidomos fakti qe kishte vene re se grate ecnin nja 2-3 metra prapa burrave.
  Pasi lufta me talebanet mbaroi, gazetarja shkoi ne Afganistan perseri per te bere nje artikull tjeter per gjendjen e grave.
  Ajo u habit nga emancipimi i shpejte qe kish ndodhur ne kete vend pas ardhjes se forcave aleate, pasi vuri re se tani grate ecnin 2-3 metra para burrave.
  Per kete pyeti nje grua vendase se cfare e kishte ndihmuar kete proces?
  Gruaja i tha : Minat e kembesorise qe jane gjithandej !
  ------------------------------------------------------------------------------------

  nje malesor vendosi me ne fund te perfitonte nga zhvillime dhe bleu sharre me korent.
  te nesermen shkon ne dyqan i revoltuar dhe i thote shitesit. " merre mbrapsht se dje gjithe diten vetem nje peme arrita te pres, me sopaten time prej deri ne 10 ne dite" Cudi thote shitesi dhe e ndez sharren per ta pare a funksiononte.
  Ne kete moment malesori i habitur thote" more zoti shites pse boka zhurme kjo sharra"!!!
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Nje burre plak u vesh dhe i tha te shoqes se do shkonte tek doktori. Ajo kujtoi se mos ishte gje i semure por plaku ia ktheu : Jo mi jo, do shkoj dhe une te marr edhe une ca nga ato kokrrat Viagra qe ta bejme dhe ne nje here si ne rini, pa nami le te behet !
  Atehere edhe plaka fillon e vishet me nxitim. Plaku i habitur e pyet : Po ti ku po shkon?
  Plaka thote : Mqs ti do fillosh te vesh ne pune ate veglen e ndryshkur, un me mir te shkoj te bej tetanozin se nuk i dihet !!!
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Shko njoni me vrap ke doktorri me gocen per dore. Selimo shpejt goces vaksinen e tetanozit.
  Pse me i thot Selimi, ca ka bo vaki?
  E kapa tu bo seks me cunin e teneqexhiut.
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Hipen nje xhaje ne furgon dhe pyet nje djale te ri qe mblidhte leket e pasagjereve.
  “O cuno, sa pare bo deri ke treni?”
  “ 300 leke per koke xhaje”
  “Na 600 lekshin pra – thote xhaja”
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Goni, e di c'ndryshim ka mes policit dhe gomarit.
  -pa he ty bukurosh te te degjojme cik c'ndryshim ka-tha nje polic qe ishte pas tyre
  -asnje zotri.
  -e pra,mos tju degjoj me me kesi barsoletash tha polici...
  ------------------------------------------------------------------------------------

  pofesori-goni,c'eshte H2S04?
  goni- a ke te e di ,ne maje te gjuhes e kam
  profesori-peshtyje budalla se eshte acid sulfurik
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Nje burre e nje grua ne procesin e divorcimit, diskutoje se kujt do ti ngele femija.
  Gruaja hidhet e thote:
  - Gjykates i nderuar, une e linda femijen me dhimbje e mundime, keshtu qe ai duhet te me ngele mua.
  Pyet gjykatesi burrin:
  - Po ti cfate ke per te thene.
  Burri u mendua ca dhe avash avash tha:
  - Gjykates i nderuar, nese une fus monedhe ne nje makine pijesh dhe me del nje kanace Coca Cola, e kujt eshte kanacja, e imja apo e makines ?!
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Nje burre i moshuar takohet me nje ish shokun e tij te vjeter te shkolles dhe pasi cmallen, miku veren se fytyra e shokut te tij shpreh merzi te skajshme. Mes tyre pason ky dialog:
  I pari: pse kaq i merzitur?!
  I dyti: ah, lere, jeta me ka vajtur aq ters sa s'ka ku te shkoje me.
  I pari: po dale, mos dil ne konkluzione te nxituara, te gjithe pak a shume..
  I dyti: para 2 vjetesh me vdiq gruaja...
  I pari: ngushellime, po c'te besh, nuk je as i pari as i fundit, te pakten ke femijet..
  I dyti: dreqerit thuaj! Vajza eshte bere putane, shitet me para, djali vetem drogohet, edhe kur eshte esell nuk me njeh!
  Shoku, duke mos ditur c'te thosh nga rradha e fatkeqesive te tjetrit, perdori gurin e fundit:
  - po mire, ngushellohu me faktin se ka te tjere qe u ka ecur jeta akoma me zi dhe me ters...ja p.sh....
  Por tjetri ja pret duke ja lene fjalen ne mes:
  Eh o miku im, ashtu mendoja edhe une deri dje. Sapo dola nga shtepia dhe po kaloja trotuarin kur shikoj qe rrugen po ma priste nje macok i zi. Prita qe te shikoj se c'drejtim do te merrte qe te mos ndeshesha me ate qe do merrte ai. Por edhe macoku ndali ne vend duke me pare mua. Une prit, ai prit. Kaluan nja 3 minuta derisa ai, (macoku), vuri putren te ***** e tij dhe kaloi duke u ngerdheshur nen buze:
  NA RUAJTTE ZOTI NGA TERSET QE NA ZENE RRUGEN!
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Takohen dy miq dhe teksa njeri duket i qeshur dhe plot gjalleri, tjetri rri i vrenjtur.
  Ai qe duket i gezuar pyet tjetrin:
  - C'ke, s'me dukesh mire?
  - Po ja, nis tjetri, me vdiq gjyshja para 1 muaji...
  - E pastaj?...i kish vajtur koha asaj, plake hesapi, - ja pret tjetri.
  - Jo me, nuk e kam aty muhabetin, po ja, pa e ditur asnjeri, gjyshja kish patur gjithe ate pasuri. Nga gjithe ata niper e mbesa, mua me la shumicen, rreth $150,000.
  - Po ti qenke per t'u uruar dhe jo ngushelluar, - thote miku entuziast.
  - Eeee po javen qe pasoi me vdiq nje kusheri i larget qe pothuaj nuk e njihja as per emer dhe ai me le ne testament koleksionin e tij te plote te oreve zviceriane i cili vlente rreth
  $500, 000.
  - Dreq o pune, kesaj i thone te te eci fati!
  Edhe javen tjeter me vdiq tezja dhe me kish lene jo pak por $85,000 si dhe disa sende floriri me shume vlere.
  Tjetri, me sy te caperlyer ne maksimum i thote: Ja ky eshte fis per koke te fisit, jo si ai fis koti qe kam une!
  Po shoku fatlum ja pret i merzitur :
  Po ore po, ashtu mendoja dhe une, por shiko:
  sot vajti e shtune dhe ...hic, akoma s'po vdes njeri kete jave, kaq e pati fati im...
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Nje dite ne nje vend prane Vatikanit ndodh dicka e fshehte dhe therrasin Papen qe te vinte urgjent brenda 15 minutave. Papa menjehere zbret ne oborr dhe i thote shoferit te nisen me shpejtesi tek vendi jashte qytetit. Shoferi niset dhe nderkohe qe po i jepte ne rruge, Papa e ve re qe nuk po i jepte aq shpejt sa duhej.
  - Jepi shpejt se me kete shpejtesi nuk arrijme dot as per gjysem ore, shpejt shpejt!!
  - Me falni shkelqesia juaj, por me shpejt se kaq nuk mundem, ka njerez neper rruge dhe nuk dua te bej ndonje aksident.
  - Ok, dil mbrapa ti se po i jap une - i thote Papa dhe e merr makinen ne drejtim dhe i shkel gazit a thua se kishte bere kurs per formula uno.
  Rruges nje polic trafiku u gjend per pak ne rrotat e makines se Papes por e ruan gjakftohtesine dhe merr ne radio shefin e tij.
  - Shefo, kam pare nje person me shume rendesi qe kaloi ne qytet por s'po me kujtohet se kush.
  - Mos ka qene Skalfaro?
  - Jo jo, me i rendesishem se presidenti yne.
  - Mos ka qene Bill Clinton???
  - Jo pra jo, me i rendesishem edhe se Bill Clinton.
  - Ou, po kush mund te jete me i rendesishem se keta?
  - Po ku ta di une, duhet te jete kaq shume i rendesishem sa dhe vete Papa po i jepte makines per te.
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Nje zonje kishte dy papagalle femra ne shtepine e saj po kishte gjetur belane, se ato sa shikonin njerzit qe tu afroheshin thoshin: Jemi dy prostituta, ejani dhe kenaquni me ne.
  Zonja nje dite shkoi tek prifti dhe duke ju refyer i thote se ka dy papagalle ne shtepi qe jane shume te pasjellshem dhe gjithe diten perserisin: Jemi dy prostituta, ejani kenaquni me ne.
  Prifti e degjoi refimin e zonjes dhe shume i indinjuar i thote, silli ne shtepine time dy papagallet e tu, se une kam dy papagalle meshkuj dhe ata do ta ndryshojne sjelljen e paedukuar te papagalleve te tu, sepse ata gjithe diten studiojne biblen dhe luten.
  Keshtu zonja solli papagallet tek prifti dhe i vendosi ne te njejtin kafaz me papagallet e priftit.
  Nuk kaloi pak dhe papagallet e zonjes filluan avazin: Jemi dy prostituta, ejani dhe kenaqunin me ne.
  Njeri nga papagallet e priftit i thote tjetrit: Falenderoje zotin qe i degjoi lutjet tona.
  ------------------------------------------------------------------------------------

  U martuan njehere dy shurdhmemece. Pas javes se pare te muajit te mjaltit po e shikonin qe e kishin shume te veshtire naten sepse fiknin driten dhe nuk mund te shikonin shenjat e njeri tjetrit. Te nesermen gruaja u mendua dhe i ben me shenje burrit qe neqoftese do donte te bente sex me te ti kapte pak gjoksin e majte, dhe nqs nuk donte ti kapte gjoksin e djathte.
  Burri u mendua dhe caktoi shenjat e tij: Nqs donte te bente gruaja sex ti terhiqte nje here penisin,dhe nqs nuk donte te bente sex t'ja terhiqte 50 here.
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Dy gra, per here te pare dolen per here te pare pa burrat per argetim.
  Te pira, pas nje nate te kendeshme qe kaluan, po ktheheshin ne kembe ne shtepi.
  Befas, te dyjave u erdhi per te shurruar dhe zgjodhen nje varreze aty prane rruges ku kalonin, qe te mos i shihte kush. Pasi mbaruan, u kujtuan se s'kishim me se te fshiheshin. Njera vendosi te fshihej me te mbathurat e pastaj i hodhi ato mes ferrave. Tjetra morri nga toka nje shirit letre te zi dhe u fshi me te.

  Te nesermen ne mengjes telefonon nje nga burrat tjetrit: -Degjo - i thote - Sic duket bene qejf mbreme gocat, e imja mu kthye pa breke.
  I per gjigjet tjetri - Ti ankohesh? E imja u kthye me nje shenim ne b.... qe ishte shkruar : 'Kurre s'do te te harrojme'.
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:28 pm

  Nate me shi. Del nje pijanec nga klubi dhe hipen ne makine. Ndez motorin nderkohe qe degjon nje zhurme tek xhami makines. Shikon nje burre te vjeter qe sec i bente me shenje. Ul dritaren e makines dhe i thote: “He mer xhaje ca do?”
  “Pash nerin – lutet xhaja- a ma jep nje cigare”
  “Patjeter mer xhaje” – thote pijaneci – dhe i jep nje cigare, ngre xhamin e makines dhe i fut marshin e pare. Makina fillon te ece me 10 km/ore, nderkohe prape degjohet nje trokitje te xhami. Prape xhaja duke i bere me shenje.
  “He mer xhaje, si eshte puna?”- thote pijaneci pa e ulur shpejtesine.
  “Me fal se harrova – thote xhaja – a ta ndez pak cigaren”
  “Posi jo mer xhaje – pergjigjet pijaneci duke i zgjatur cakmakun. Ngre xhamin dhe i fut makines marshin e dyte, i jep gaz i fut te tretin e pastaj te katrin.
  Nderkohe prape degjohet nje trokitje te xhami. Prape xhaja duke i bere me shenje. Pijaneci shikon shigjeten qe mat shpejtesine, e cila tregonte 90 km/ore. Habitet dhe ul xhamin pa e hequr kemben nga gazi.
  “He mer xhaje, po tani ca ***** do ? – i drejtohet xhajes gjithe inat”
  “Desha me t’pyt – thote xhaja – a do te t’jap nei dore me e leviz makinen, se e bone grope ket vendin para lokalit ene kam hall se do m’besh me llafe me pronarin neser”
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Bie miu ne nje fuci me vere dhe po mbytej. Perpelitu sa andej ketej, nderkohe macja po kalonte dhe miu i lutet: "Aman mace vetem me nxirr qe ketej pastaj me kerko ca te duash" Maces i ndrisin syte dhe i thote :"Une te shpetoj me kusht qe te ha pasi te te nxjerr nga fucia".
  "Mire- i thote Miu- vetem me shpeto.
  Por sapo e nxjerr nga fucia, miu iken me te katra. Macja shkon ankohet tek Luani per rrengun qe i kish punuar Miu.
  "A eshte e vertete kjo?- i drejtohet Luani Miut.
  "Vallaj nuk mbaj mend- thote Miu- kam qene pijshem ate dite."
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Mesuesja po u shpjegonte nxenesve ndryshimin mes numrit njejes dhe shumes.
  Ajo pyet Zanen :"Cfare eshte nje grua nje sheh nga dritarja?"
  Zana:"Njejes mesuese !"
  Pastaj mesuesja drejtohet nga klasa: "Po 4 gra ne dritare cfare eshte ?"
  Genci thote me gjysem zeri :"Si shpi k..vash duket !"
  ------------------------------------------------------------------------------------

  bill gates i pire tape del ne qytet mer nje prostitute dhe vete ben seks ne shtepine e tij.
  ne mengjes kur zgjohet e pyet kjo vajza:
  po ti kush je qe ke kete shtepi kaq te kushtushme?
  une jam bill gates thote ky.
  ajo duke qeshur thote : ahh tani e kuptova pse firma jote e ka emrin MICRO SOFT(i vogel dhe i bute) ...
  avatar
  elton pergjergji
  Antar 60%
  Antar 60%

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 305

  Piket : 335

  Vendodhja : lacvegas

  Reputacion : 6

  Data e hyrjes : 17/08/2009

  Mosha : 25

  Hobi:: : killer

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga elton pergjergji prej Thu Aug 27, 2009 11:17 pm

  Data 1 e muajt gusht policat shkojne per te marre rrogat(behet fjale para ca kohesh se tani i marrin me karte)Flet shefi:'Filani 250 mije lek Fisteku 250 mije lek Filani Fisteku 250 mije lek ...... ...... ...... totali (te gjithe bashke) 10 miljon leke' cohet nje polic anej nga fundi uuuuuuuu ia q'''''''' robt ketij totalit cdo here merr me shume se ne..........
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Fri Sep 04, 2009 12:48 pm

  Ishin nje shkodrane, nje tironse dhe nje Gramshjote qe kishin provimin per tu bere stjuardesa. Punedhenesit donin te shihnin sesi do silleshin ne raste emergjence. Marrin shkodranen dhe e pyesin: - Je ne avion duke fluturuar mbi Marok. Papritur avioni bie ne shkretetire. Menjehere avioni rrethohet nga 60 maroken qe u ka shkuar mendja keq per seks, ti si do veprosh?
  Uaaa! Nuk e di, te them te drejten, se di si do veproja - ia kthen shkodranja tere turp.
  Atehere marrin tironsen dhe i bejne te njejten pyetje:
  - Ua! Nuk di cte them, nuk e di si do veproja - thote tironsja tere siklet.
  Marrin Gramshjoten dhe e pyesin:
  - Je ne avion duke fluturuar mbi Marok. Papritur avioni bie ne shkretetire. Menjehere avioni rrethohet nga 60 maroken qe u ka shkuar mendja keq per seks, ti si do veprosh?
  - Me thene te drejten une smora vesh ku eshte problemi ketu.

  lol!
  avatar
  elton pergjergji
  Antar 60%
  Antar 60%

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 305

  Piket : 335

  Vendodhja : lacvegas

  Reputacion : 6

  Data e hyrjes : 17/08/2009

  Mosha : 25

  Hobi:: : killer

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga elton pergjergji prej Sat Sep 26, 2009 11:07 am

  Ndryshe nga heret e tjera nje lypes kishte hapur te dyja duar dhe kerkonte lemoshe.Nje zonje u be kurioze dhe e pyeti ate:Pse i keni hapur te dyja duart sot? Puna po me ecen mire prandaj mendova te hap nje filial te ri.....
  avatar
  elton pergjergji
  Antar 60%
  Antar 60%

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 305

  Piket : 335

  Vendodhja : lacvegas

  Reputacion : 6

  Data e hyrjes : 17/08/2009

  Mosha : 25

  Hobi:: : killer

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga elton pergjergji prej Sat Sep 26, 2009 11:08 am

  A do te kete njerez ne yje???????????PO perdirase i ndezin dritat cdo nate..........
  avatar
  elton pergjergji
  Antar 60%
  Antar 60%

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 305

  Piket : 335

  Vendodhja : lacvegas

  Reputacion : 6

  Data e hyrjes : 17/08/2009

  Mosha : 25

  Hobi:: : killer

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga elton pergjergji prej Sat Sep 26, 2009 11:34 am

  Erdhi Leonardo Di Caprio ne Shqiperi, e sa arriti ne portin e Durresit nje jevg i vjedh pashaporten. Pak me vone i erdhi radha jevgut te kontrollohej para se te hynte ne Shqiperi dhe policet i kerkojne pashaporten. Shikon pashaporten polici, shikon jevgun, shikon pashaporten, shikon jevgun. I habitur polici kthehet nga shoku i tij dhe e pyet:
  - Ore, po ky Titaniku... Eshte mbytur apo eshte djegur?!

  vinilutit
  Fillestar
  Fillestar

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 1

  Piket : 1

  Vendodhja : shijak

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 10/02/2010

  Hobi:: : te luaj texas

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga vinilutit prej Fri Feb 12, 2010 4:28 am

  hahahahahahhahahahha.shum te bukura
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Mon Feb 22, 2010 6:35 pm

  elton pergjergji shkruajti:Erdhi Leonardo Di Caprio ne Shqiperi, e sa arriti ne portin e Durresit nje jevg i vjedh pashaporten. Pak me vone i erdhi radha jevgut te kontrollohej para se te hynte ne Shqiperi dhe policet i kerkojne pashaporten. Shikon pashaporten polici, shikon jevgun, shikon pashaporten, shikon jevgun. I habitur polici kthehet nga shoku i tij dhe e pyet:
  - Ore, po ky Titaniku... Eshte mbytur apo eshte djegur?!
  hahahahaha daku shum e bukur...... cheers cheers Duhet mi than atij titanikut....Cicicici preku ne telaaaaa affraid affraid

  Sponsored content

  Ikonat Re: Barcaletat me te bukura

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Tue May 22, 2018 6:31 pm