RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Programet e fshehta te Windows Xp:

  Share
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Programet e fshehta te Windows Xp:

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Aug 23, 2009 1:03 pm

  Programet e fshehta te Windows Xp:

  Shko ne Start > Run dhe shtyp:

  1) Character Map = charmap.exe (sherben per te gjetur shkronja te vecanta)

  2) Disk Cleanup = cleanmgr.exe

  3) Clipboard Viewer = clipbrd.exe (shikon permbajtjen e clipboard)

  4) Dr Watson = drwtsn32.exe (Troubleshooting tool)

  5) DirectX diagnosis = dxdiag.exe (Teston DirectX, video & kartat e zerit)

  6) Private character editor = eudcedit.exe (lejon krijimin e modifikimit e karaktereve te reja)

  7) ODBC Data Source Administrator = odbcad32.exe (modifikimin e database)

  .Cool System Monitor = perfmon.exe (ju ndihmon per monitorimin e kompjuterit)

  9) Registry Editor = regedt32.exe [also regedit.exe] (per te ndryshuar regjistrin e windows).

  10) Network shared folder wizard = shrpubw.exe (krijon foldera ne network).

  11) File siganture verification tool = sigverif.exe

  12) Volume Control = sndvol32.exe

  13) System Configuration Editor = sysedit.exe (modifikon system.ini).

  14) Syskey = syskey.exe (sherben per enkriptimin e passwordit).

  15) Microsoft Telnet Client = telnet.exe

  16) Windows for Workgroups Chat = winchat.exe .

  17) System configuration = msconfig.exe

  18) gpedit.msc

   Ora është Wed Jun 20, 2018 4:23 pm