RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Gaforrja më e madhe në botë

  Share

  fidanne
  Antar 30%
  Antar 30%

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 53

  Piket : 149

  Vendodhja : podujev

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 05/04/2010

  Hobi:: : kosova

  Ikonat Gaforrja më e madhe në botë

  Mesazh nga fidanne prej Tue Apr 06, 2010 9:30 am

  Quhet Crabzilla dhe thyen rekordin si gaforrja më e madhe në botë.

  E gjatë 3.5 metra, gaforrja është kapur në ujërat detare të Japonisë dhe sipas biologëve, gjatësia e saj mund të arrijë deri në 4.5 metra pasi të rritet.

  Crabzilla është pjesë e familjes “Macrocheira kaempferi” dhe pasi u kap në paqësor, u transferua në akuariumin gjigand të Birmingham-it.

   Ora është Tue Jul 17, 2018 4:45 am