RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Unaza lidhëse mes majmunit dhe njeriut

  Share

  fidanne
  Antar 30%
  Antar 30%

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 53

  Piket : 149

  Vendodhja : podujev

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 05/04/2010

  Hobi:: : kosova

  Ikonat Unaza lidhëse mes majmunit dhe njeriut

  Mesazh nga fidanne prej Tue Apr 06, 2010 9:29 am

  Është gjetur “unaza lidhëse” në evolucionin mes majmunit dhe njeriut. Bëhet fjalë për një specie të re, mbetjet e të cilës do të tregohen për herë të parë të enjten.

  Zbulimi bën lidhjen evolutive në kohë mes australopitekut, që konsiderohej ende një majmun, prezent në Afrikë 3.9 milionë vite më parë dhe homo habilis, paraardhësi ynë i 2.5 milionë viteve më parë.

   Ora është Mon Jun 18, 2018 7:10 am