RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Barceleta te zgjedhura

  Share

  fidanne
  Antar 30%
  Antar 30%

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 53

  Piket : 149

  Vendodhja : podujev

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 05/04/2010

  Hobi:: : kosova

  Ikonat Barceleta te zgjedhura

  Mesazh nga fidanne prej Mon Apr 05, 2010 11:01 am

  Majmuni

  Dy vajza adoleshente po laheshin nën dush dhe njëra prej tyre tha:
  -Majmunit tim të vogël kanë filluar ti dalin qimet.
  Ndërsa vajza tjetër tha:
  -Kurse majmuni im ka filluar të hajë dhe banane...


  Martesa

  A e dini që në kohët e sotme 180% e grave nuk e duan martesën!
  Siç duket e kanë kuptuar që për 60 gram salçiçe të blejnë gjithë derrin.


  Lepuri

  Lepuri ishte duke mprehur dhëmbët. Kalon ujku dhe e pyet
  -"Çfarë po bën o lepur"
  -"Po mpreh dhëmbët se dua të ha luanin"-ia kthen lepuri.
  Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"Çfarë po bën o lepur?"-
  -"Po mpreh dhëmbët se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
  Më pas kalon Luani rastësisht dhe e pyet lepurin -"Çfarë po bën o lepur?"-
  -"Ja po mpreh dhëmbët se flas ndonjëherë budalliqe" -ia kthen lepuri.


  Shpëtimtarja

  Në ditarin e një gruaje që kishte udhëtuar me anije shkruante...
  -E Martë, është dita e tretë e udhëtimit në anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po më vardiset...
  -E Mërkurë, kapiteni i anijes më ftoi për drek në kabinën e tij...
  -E Enjte, kapiteni i anijes kërkoi që ta kalojë natën me mua....
  -E Premte, kapiteni i anijes m'u kërcënua se nëse nuk pranoj të fle me të do ta fundosi anijen me gjithë 387 pasagjerët....
  -E Shtunë, i shpëtova 387 pasagjerët nga anija jonë!!!


  Femra e përsosur

  Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tërë jetën kërkonte femër të përsosur. Kur u bë 70 vjeç, dikush e pyeti:
  -"Ke udhëtuar tërë botën. Si nuk e gjete një femër të përsosur."
  Plaku u pikëllua shumë dhe tha: -"Njëherë isha afër një femre të tillë".
  Tjetri vazhdoi: -"Po ç'ndodhi? Pse nuk u martove me të?"
  Plaku, edhe më tej i pikëlluar, ia ktheu: -"Ç'të bëj? Ajo po ashtu kërkonte mashkullin e përsosur."


  Dy pyetje

  Femra e re erdhi te falltari. Ai i kërkoi 20 dollarë dhe tha se do t'i
  përgjigjet vetëm në dy pyetje për atë shumë të hollash.
  Zonjusha e re pas mëdyshjes, megjithatë pagoi paratë dhe e pyeti:
  -"A nuk është tepër shtrenjtë për vetëm dy pyetje?"
  -"Po, tepër shtrenjtë është" -iu përgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytë?".


  Fshatari dhe Ferrari

  Një fshatar u nis për te vajtur nga qyteti për në fshat me biçikletë,kur para tij ndaloi një shok,i cili ishte më një ferrari dhe ky i thotë :
  -Hajde të të shpie unë në fshat!Mbahu mirë pas makinës dhe unë do të tërheq!Në qoftë se iki me shumë shpejtësi ,atëherë ti bjeri ziles dhe unë do ta ul shpejtësinë.Fshatari ra dakort.
  Duke ikur rrugës parakalon njëri me Porsh.Ky që kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjëherë 180km në orë.
  Fshatari me biçikletë filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon në një postobllok të policisë,me një shpejtësi aq te madhe saqë polici nuk e ndaloi dot dhe menjëherë merr në radio shefin.
  -Shef!Një makinë me shpejtësi në rrugën qendrore...
  Pa mbaruar fjalën,kalon Ferrari po me shpejtësi të madhe dhe polici i tmerruar merr prapë shefin në radio:
  -Shef! Një makinë tjetër kaloi me shpejtësi të madhe,po lëre atë...po ishte njëri me biçikletë që i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles që ta parakalonte...

   Ora është Wed May 23, 2018 4:12 am