RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Share
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 3:43 pm

  http://www.facebook.com/pages/POEZI-per-ATDHE/286409583594?ref=ts

  I humbur e i mërzitur
  rrugëve tuaja europë
  veç trupin e kam këtu
  e mendjen në Shqipri

  As emrin tim nuk e di
  ma ndrruan me një tjetër
  sot më quajnë mërgimtar
  as i gjallë e as i vdekur.

  Malli i mërgimtarit
  nuk njeh dot kufij
  këtu jam në varr
  gjat jo nuk dot' rri

  Do të kthehem n'ATDHE
  atje ku m'shpiejnë lotët
  ëndërrat për të dashurit
  familjen time dhe shokët
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:28 pm

  Biri im, kjo eshte nje leter,
  nga nena jote, nje plake e gjore.
  Mbas kohes qe na largoi, si askend tjeter,
  me ne fund lapsin mora ne dore!

  2.
  Sa here loti rrugen ma preu,
  mjegull e syve shikimin vodhi.
  Diell i zjarrte acarin theu,
  zemer e nenes tutje s'te hodhi!

  O biri im, shoh qe je rritur,
  je bere i madh, ne trup e mendjeŠ
  Vec mos harro, gjykim i ndritur,
  t'keqen flak nga shpirti, pa fjale, me endje!

  4.
  Si te gjithe nenat, ashtu dhe une,
  shikimin tres tutje, larg, tek e ardhmjaŠ
  Kurre mos harro, te dua shume,
  e drejta e nenes eshte me e madhja!

  5.
  Te pakten kete leter, ti bir, lexoje,
  aty, vec dhembjes, ka plot urime.
  Me pas, ne do, grise, coptoje,
  sic ke coptuar dhe zemren time!

  6.
  Para 40 vitesh, kur nje doktoreshe,
  per shtatzenine me lajmeroi,
  mes shoqesh u ndjeva si luaneshe,
  krah'i gezimit boten pushtoi!

  7.
  Te gjitha nenat e dine se e mira,
  merr tjeter vlere kur pret nje femije.
  Bashke me agimet me te bukura, me te dlira
  dhe det i trazuar i shqetesimeve do te vije!
  8
  Ne trup te mbajta jo pak, nente muaj,
  flija e ngrihesha me veshtiresi.
  Si mund te mendoja qe do t'behesha e huaj,
  kur vuajtjet me shtonin vec dashuri!?

  9.
  Asgje s'ma zvogelonte dashurine per ty,
  dita-dites mezi prisja te te shihja.
  E ku kish me te lumtur se ne te dy,
  per te varrosur djallin rremihja, rremihja!Š

  10.
  Gezohesha tek ndjeja t'emblat levizje,
  per peshen tende, qe shtohej cdo dite.
  Te ndjeja tek rriteshe dhembje pas dhembjeje,
  mes momentesh te mbushura plot shpresa e frike!

  11.
  Me ne fund erdh'casti kur ankthi larg humbi,
  mes dhembjesh qe as lapsi, as gjuha s'mund t'i shprehe.
  Mbas shume mundimesh jeta vdekjen mundi,
  dhuraten qe ta jep Zoti askush s'mund ta bjerre!Š

  12.
  E qara jote u perzie me lotet e mi,
  te shihja e s'ngopesha nga gezimi, mrekulliaŠ
  Per vite te tera te mbajta ne gji,
  te lava, te shplava me duart e mia!

  Prehrin e bera shtrat per ty, o bir,
  qumeshtin tim ushqimin me te preferuar.
  Ne netet e gjata t'i ndrisje si xhevahir,
  une vigjeloja e qete, e lumturuar!Š

  14.
  Lodhesha aq shume, qe ti te gezoje,
  miresite e mesimit prisja te shijoja.
  Prisja me padurim dic te me kerkoje
  e me gjithe shpirt, bir, te ta dhuroja!

  15.
  Kaluan mjaft vite e une me kete gjendje,
  mendeshe e gezuar, durimtare e mire.
  Per ty s'ndjeja lodhje, medyshje e hamendje,
  sherbetore e papertuar, pa sqime, pa smire!Š

  16.
  Dhe nuk te vonuan shenjat e burrerise,
  kish ardhur koha per te te martuar.
  Me ne fund po ndaheshe nga krahet e djalerise,
  nje agim i ri te ishte afruar!

  17.
  Martesa s'vonoi, ky ligj i bekuar,
  por, oh, qe n'diten e dasmes zemra m'u thermua.
  Lote gezimi me dhembje rridhnin ngaterruar,
  nje re e cuditshme prane m'u afrua!Š

  Dhe sot, sa keq qe s'je me ai qe njoh,
  me braktise dhe e harrove, ti bir, hakun tim.
  Kalojne vite te tera e une nuk te shoh,
  zerin s'ta degjoj e kridhem ne trishtim!Š

  19.
  O bir i dashur, s'te kerkoj shume, vec pak,
  kete sjellje nenemira kurre nuk e priti.
  Tashme jam e lodhur, e dobesuar, plake,
  si e mohove ate qe te rriti!?

  20.
  Nese nje e huaj dic do te dhuronte,
  do t'i ishit mirenjohes, si ti dhe femija.
  Valle, si mundi djali kaq shpejt te harronte,
  miresite e nenes, nga zemerligesia!?

  21.
  Sa here qe zemra ime per ty mire degjon,
  sa shume qe gezohet, aq shtang e hutuar.
  اfare gjynahu kam bere qe nuk me viziton,
  mos valle hakun tend s'e kam plotesuar?!Š

  22.
  O biri im i shtrenjte, dua te te shoh,
  ne mes besimtaresh e jo me qafiret.
  Me jep shperblimin e mos me moho,
  meshira e All-llahut eshte per te miret!
  23.
  A s'ka ardhur koha qe zemra te te zbutet,
  per nje plake te pervuajtur qe e coptoi malli?
  Zemra e njeriut si aspak nuk tutet,
  kur nenen e ka flakur porsi nje gur zalli!?Š

  24.
  Jo bir, jo, s'do ankohem e lutem kunder teje,
  s'do e shfaq zemerimin, do e bluaj ne vetvete.
  Asgje s'ka fuqi te te ndaje prej meje,
  packa se pikellimi po me tret nder vete!

  25.
  Dyert e qiellit do te hapeshin shpejt,
  s'do te kish pengese per lutjet e mia.
  All-llahu do t'i pergjigjej kesaj nene te shkrete,
  mbi ty e familjen tende do zbriste fatkeqesia!

  26.
  Oh, jo, nuk do ta bej, se ti je im bir,
  ke qene dhe do te mbetesh pranvere e jetes sime.
  Ke ndritur e me ndrit porsi xhevahir,
  packa se me ke lene mes detit plot gulcime!

  27.
  Kthe rruge, biri im, thinjat po te dalin,
  vitet kalojne shpejt e do te behesh plak.
  Me lot te merzise ke per ta lutur dhe ti djalin,
  e verteta eshte e vertete dhe haku eshte hak!

  Ki frike te madhin Zot ndaj nenes qe te pret,
  besimi i vertete di t'i mposhte pengesat.
  Pendohu tek Krijuesi, si rob i sinqerte,
  e dije se tek All-llahu grumbullohen ankesat!

  29.
  Kushdo qe ben mire, qofte sa nje therrmije,
  do ta shohe ate, pa me te voglin dyshim.
  Por dhe denimi shpejt do ta arrije,
  ate qe ben keq e s'ngutet ne pendim
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:29 pm

  Nena eshte nje perkedheje e deshirueshme
  Nje shikim i embel
  Nje buzeqeshje e ngrohte
  Nje lule e njome,qe lind me kengen e pranveres
  Nje yll qe shkelqen ne qiell
  Nje engjell i ardhur nga qielli
  Nje diell qe shkeqen dhe ngroh token
  Nje thesar i cmuar, i fshehur ne nje ishull desert.
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:29 pm

  e kush tjeter mund te jete veq ti
  nene fjale me te embel ska bota
  nene e para fjale qe belbezon foshnja
  ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta
  Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot
  ZEMER E EMBEL ME DASHURI
  qe mbjell veq paqe e dashuri
  je ti o nena ime je ti
  Dashuria jote eshte e vetmja pije qe shpirtin ma sheron
  Aroma e lekures tende eshte magji
  e perqafuar te pushosh ne kraharorin tend
  ndonese me thinja ne koke
  ti gjithmone ndihesh femije
  ZEMER E EMBEL ME DASHURI
  e shtrenjte e pa krahasueshme e vetme je ti
  nje zemer e madhe qe din veq te fale e te dhuroje
  parajse e shpirtit per qdo femije
  ti per ne thurr endrra
  tek ti behen sa shfajsime ehh sa justifikime
  Parajse e jetes je ti
  nje veshtrim ne sy qka ndodh brenda meje
  e ndjen veq ti
  ndjenja kurre ste genjejne
  para se te ndodh ekeqe e mire
  zemra jote ndje parandjen qdo jot gezimi apo trishtime qe rrjedh ne syte e mi
  ZEMER E EMBEL ME DASHURI
  E DASHR E SHTRENJTE E VETME NENE JE TI...
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:30 pm

  Gerxhe ngado ku shkel Ku je, o Atdheu im? Vetem gerxhin tend dua te ndjej Mes gerxhesh ketu ne mergim! Ne token qe duket e njejte Rremoj e rremoj si i mar' Te ndjej eren e dheut te shenjte Eren e gerxhit shqiptar! Vazhdoj e vazhdoj kerkimin Une mergimtari eksplorator Atdheun e gjej tek shpirti Dhe shpirtin tek Atdheu, njelloj!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:31 pm

  Dua edhe une nje Nene.

  Nene, sa vend ke tek une nene
  Por sa shume ke te Krijuesi im
  Perse me braktise o nene ?
  Perse me le ne harrim?

  Sa do te doja o nene
  Qy ty te lagte loti im
  Kete ma thote malli nene
  Ma kish thene dhe Zoti im.

  Ma kishte thene Zoti im
  Vendin tend o nene tek une
  Ma kish bere rrepte obligim
  Te te doja shume, shume…

  Me ty do te isha shume i lumtur
  E ti poshte ne stoli me le me te padrejte
  Ndoshta per ty nuk isha i shkathet e i bukur
  Por do te te doja perjete, perjete …

  Nuk jam i vetem o nene
  Flas e qaj ne namazin tim
  Te kerkoj, lutem per ty
  Megjithese me le ne harrim.

  Mundohu te kuptosh nene se jam djali yt
  Per ate qe linde valle s’te ka marre malli
  ndoshta mi ke harruar fytyren edhe syte
  Pasi dikur me flake porsi nje gur zalli.

  Nene sme vure ti as emrin
  Djepin kurre nuk ma tunde
  Nene sta ndegjova kurre zerin
  Si munde te ikesh si munde?

  Nga syte e zjarrte rrjedhin lot
  Ne zemren e brengte vlon shume mall
  Acarin dielli spo e thyen dot
  Ajsbergu i akullt behet me i madh

  Nene te paktem me thuaj ku je
  Te te shoh fytyren mekatare dua
  Nuk jam i sigurt nese e imja nene je
  Pasi po te ishe imja, do ishe sot me mua

  Sa here u ndjeva i vetem o nene
  Sa dhembje kam ndjere sa dhembje…
  Sa me ka munguar dora jote nene
  Qe lehte e lehte koken te me perkedhelte.

  Sikur ta dish o nene sa ftohte kam ndjere une
  Kur debora binte dhe era nuk pushonte
  Ndersa une i mjeri i lagur e bere qulle
  Nuk kisha nje nene qe rrobat te mi n'drronte.

  Sa shume te kerkova dhe askund s’te pashe
  Sa here u semura sa here per ty qava
  Sa here ne enderr emrin “nene” thashe
  Sa here me lotin tim jastekun e lava.

  Sa here zemra ime ka pikuar gjak
  Sa here goja ime vertiti renkime
  E ti kurre o nene su bere merak
  Se femia yt mbytej ne gulcime.

  Sa here loti i vetmise rrugen time preu
  Sa endrra vdiqen sa pasione vane
  Sa here mungese e nenes zemen time theu
  Sa brenga e trishtime thelle ne shpirt me rane.

  Hyr moj nene ne shkolle se ke aty nje djale
  Qe mjaft bukur shkruan dhe di te lexoje
  Shume nota te mira gjate vitit ka marre
  Por nuk ka i shkreti se kujt te ja tregoje.

  Ku je pra o nene dua te te shoh
  Ma kuptuan hallin tere keto trotuare
  Nuk kerkoj me shume vetem te te njoh
  Te shoh zemren tende te ashper, mekatare.

  Te kerkoj gjithkah por askund ste gjej
  U bene shume kohe qe te flas me poezi
  Mendoj se me do veteveten genjej
  Kthehem te kerkoj deri ne pafundesi

  Te kerkoj ty nene derisa te rroj
  Derisa gjunjet ne kembe te me mbajne
  Dua drejt ne sy nene te t’shikoj
  Nese syte e tu me te mijet ngjajne.

  Ku je pra o nene se spo te gjej dot
  Te lutem me trego ku je fshehur ti?
  Dua te shikoj a ke ne sy lot,
  Ashtu sic kane lot te dy syte e mi?

  Dua te shikoj o nene zemren tende
  Ne eshte akoma e ashper, e semure
  Dua te shikoj a ka ne te dhembje,
  Apo zemra jote ska njohur dhembje kurre?

  Sikur doren tende ta ndjeja mbi balle
  Dhe si moshataret dhe une te gezoja
  Po te ishim bashke si nena me djale
  Me as mbreterine nuk do ta lakmoja.

  Kete nuk e them se jam i pasur
  Por nga mallengjimi o nene po e them
  Me mire preferoj te jem me ty, i varfer
  Se mungesa e jote cdo ambicje shemb.

  Cdo te diel i vetm neper rruge dal
  Shikimin e hedh tutje me plot shprese e endje
  Vizitoj nje stol te drunjte aty ne park
  Lehatoj derrasat mos ndjej eren tende.

  Te dielen qe shkoi stoli u semur
  U vrer e nga dhimbjet rreth e rreth u nxi
  Me dobet se ate dite se kisha pare kurre
  Rene pertoke i kalbur nga lotet e mi.

  Rrija tek ky stol pasi s’kisha tjeter
  Ai u be streha ime e pare
  Me kujtonte stoli nje histori te vjeter
  Kur dikush me gjeti poshte tij duke qare.

  U mundova ta ngrej por ne kembe nuk ndenji
  Me pas nga keqardhja vershova duke qare
  Zemra mu thermua ,shpirti fort me dhembi
  Pasi stolin kisha te vetmin deshmitar.

  Porosite e Zotit ti nene si zbatove
  Te vetem me le te vuaj si i mjere
  Detyrat si nene ndaj meje i harrove
  Mendove se isha teresisht i pavlere.

  Gabove nene e dashur, shume u gabove
  Me flake poshte stolit ,tek mbytesha nga te qaret
  Por dicka te madhe dot nuk e kujtove
  Se ndihma e Zotit eshte per durimtaret.

  Prandaj edhe une shume durova
  Perballova sproven theva cdo trishtim
  Te kerkova nene, kudo te kerkova
  E tashme nga Zoti pres t’artin shperblim

  Kerkova, kerkova ne brigje te kaltra
  Ne dite te vrejtura , ne nete burg pa hene
  Per vite te tera lart nje parulle mbajta
  Dua edhe une nje nene, dua edhe une nje nene .

  Kerkova, kerkova ne male te larte
  Ne fusha te gjera ne kodra te shkreta
  Me kembe te zbathura me syte te lagte
  Por askund o nene, askund nuk te gjeta
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:31 pm

  Ti je e shenjte ne jete
  dhe kjo padyshim eshte e vertete
  ti je burim i jetes
  ti je drita e te vertetes
  fjala Nene kaq bukur tingellon
  me duart e tua kaq embel te ledhaton
  ti je me e shtrenjta ime
  ti gjithmone do kesh dashurine time
  fjalet e tua me plot dashuri
  gjithmone ma largojne cdo vetmi
  ditet e veshtira ne emigrim
  vetem zeri yt mi lehteson ne cdo drejtim
  per ty smjaftoje vetem disa fjale
  se veprat e tua jane te medha si male
  por me zemer te kushtoj nje poezi
  me dhimbe me mall me shume dashuri
  nga biri yt qe shume larg mergon
  te puth me shume mall te perqafon.
  Kushtuar Nenes time time te dashur
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:33 pm

  Kur të mendoni se kam vdekur
  Nga varri do të ngritem pa u tretur
  Kam mall njëherë me të pa
  Jam gjallë nuk jam vrarë.

  A e di ti nanëse kemi një amanet
  për të cilin është hak me vdek
  a e di ti nanë se tokat tona në robëri janë
  a ashtu nuk mundem me i lanë

  A të kujtohet nanë, kur unë isha fëmijë
  kur më thoshe se nuk jetohet pa liri
  po unë për atë liri nanë po luftoj
  e mos mendo që unë ty s'të kujtoj

  A e di nanë, se s'ka bër shkina shka
  mua që del për me më vra
  prandaj të premtoj edhe njëherë
  se do të vij te ti bashkë me të madhën
  PRANVERË
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:36 pm

  Ti më prit, mos u mërzit
  Sepse unë do të vij një ditë
  Do të vij, po të premtoj ,
  Fort në qafë do të t`shtrëngoj.

  2.
  Ti më prit, mos u dëshpëro
  Nuk kam për tu vonuar,jo
  Do vë krahë porsi një shpend
  Dhe drejt teje do të rend

  3.
  Ti më prit duro dhe pak
  se takimi s`do t`jetë larg
  do të shtegtoj natë e ditë
  se të dua me gjithë shpirt.

  4.
  Ti më prit, mos u dorëzo
  Brengës,dhimbjes thuaji jo
  Shumë duro, bëhu e fortë
  Se kështu e ka kjo botë

  5.
  Ti më prit,më prit dhe pak
  s`vij dot shpejt,ndodhem shumë larg
  unë po rendem ditë e natë
  por është rruga shumë e gjatë

  6.
  Ti më prit edhe ca muaj
  mos e lër zemrën të vuaj
  fshiji lotët që mban në sy
  kam dëshirë unë, të qaj për ty

  7.
  Ti më prit lart në ballkon
  të të shoh që në avion
  dhe kur lart ti hedhësh sytë
  të më gëzojë shikimi yt.

  8.
  Më prit NËNË dhe pak duro
  birin tënd mos e mallko
  sepse mjaft jam i mallkuar
  që kur ika larg mërguar.

  9.
  Nuk di Nene ç`të të them më shumë
  për ty lotët me shkojnë lumë
  dhe s`kam ndërmend të ndaloj
  derisa me sy të të shikoj

  10.
  Ti më prit e përmalluar
  e di, malli të ka copëtuar
  dhe unë i përmalluar jam
  se më t`shtrenjtë se ty nuk kam
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:36 pm

  Sapo dielli lind
  zogu nis shtegton
  fjalet e mia nenes
  me cicerima ai ja con

  Ne ballkon del nena
  e me lot ajo qan
  per te birin ne mergim
  ka mall ta kete prane

  shume here mendoja
  kur prane nenes rrija
  sado larg te jem
  ne zemren e saj te flija

  ah moj nene e embla nene
  ne zemren time je gjithmone prane
  je per mua me te vertete
  me e shtrenjta ne kete jete
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 7:49 pm

  PENDIMI
  Ikem dhe Ne refugjate
  si shume te tjere,
  braktisem Shqiperine
  shtepin', e pleqt' e mjere.

  Humbja e prinderve
  m'a shtoi merzine;
  thashe me vete:
  c'me lidh, me me Shqiperine!?

  S'shkela ne Atdhe
  dhjete vjet me rradhe,
  c'do dite qe shkonte
  shum' m'a shtonte malle.

  Nje jete ka njeriu,
  pse kaq dhimbje e lot'?!
  N'ate toke te huaj
  s'jetoja me dot'!

  Rrembeva krahet e shqipes,
  pushtova Gjithesine'
  ne thellesi te shpirtit,
  ndjeva SHQIPERINE !

  Me ndje Shqiperi,
  bejme dhe gabime,
  tek Ty po kthehem,
  e mbushur me pendime !
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 7:50 pm

  KUSH S'KA DASHURI PER VATANE
  S'DO AS NENEN E BABANE!
  ESHTE NE SHPIRT' VARFANJAK,
  N'DEJT E TIJ NUK KA GJAK!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 7:50 pm

  NJE ZOT, KRIJOI NJERINE.
  NJE DIELL NGROH GJITHESINE.
  GJAK, TE KUQ KEMI NDER DEJE,
  TE BARDH' TE ZINJ' E TE C'DO FEJE!

  Sponsored content

  help Re: Poezi per ATDHE (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Tue May 22, 2018 6:39 pm