RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Share
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Mar 09, 2010 3:07 pm

  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help DASHURI DIMËRORE

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Mar 09, 2010 3:23 pm

  Bie borë ngadalë mbi flokët e tij,
  jashtë natyrë e bardhë.
  Ndjenjat shëtisin nëpër natyrë,
  nëpër rrugët e fohta!

  Në heshtje imagjinoj një dashuri,
  të shtrënguar të dy në gji !
  Mbuluar nga bora fytyrat e skuqura,
  Ah! Ato buzët e puthura.

  Si ka qenë vallë dashuria jonë?
  Si është tani në këtë borë?
  E si do të jetë më vonë?
  Apo do të mbetet veç akull si ikonë?!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help MALL

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Mar 09, 2010 3:25 pm

  Do të shkruaj një varg,
  një mall ta heq nga larg.
  Dua të të kujtoj,
  kohen kot mos ta qoj!

  Ajo që shkoi s'kthehet kurrë,
  emrin tënd e pata gdhendur n'gurë.
  Sa herë sillem vërdallë e lexoj,
  se s'mundem të të harroj!

  Kam mall
  E kam si dert e kam si hall,
  sonte edhe një lot me fshi
  kur t'më pikon për ty dashuri...

  Diellin s'dua ta lë në perendim,
  as shiun ta lag tokën.
  As vesen të mos shkrihet,
  se kur jam pa ty e mallkoj botën !
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Mar 09, 2010 3:28 pm

  e shikoj shiun
  qe bie pa pushim
  dhe mendjen e kom veq
  tek shpirti im
  qdo pik shiu eq
  te bie ne gjam eshte
  puthje per ty qe afer ste kam..
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help FOTOGRAFIA

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Mar 09, 2010 3:38 pm

  Plot fjalë
  shumë buzëqeshje.

  Plot kujtime,
  shumë rrënqethje
  në kokë më sillesh.
  Në zemër më fle,
  në gjak më qarkullon,
  shpirtin të qetë s'ma le !

  Syrin e bukur ma perkujton,
  përballë meje fotografia.
  Fotografi që buzëqesh,
  në mua gjithmonë do të jeshë!

  E rëndë qe lumturia,
  më treti me gjithë dëshirë.
  Në dorë më mbeti veç fotografia,
  e në zemer përgjithmonë dashuria !
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Mar 09, 2010 3:42 pm

  Nje dite cdo gje do te braktiset dhe te gjith njerezit do te vdesin me gezimin qe kan egzistuar dikur un do te vdes me kenaqesine qe te njoha ty...
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Mar 09, 2010 6:04 pm

  O zot ,o zot pse jetoj kot ne ket bot,ajo iku dhe me la,zemren mua ma ka care.komentet e saj ke faqa poezi per ty me mungojn,syt e mi tani lotojn...me jep forca ta afroj prap dhe me ate te bisedoj dit nat...te lutem ma ploco kte deshir terhiqe engjellin nga ajo erresir..na jep te lutem drit ne sy na ndrico rrugen te perfundojm te dy....te dua moj femer dhe te betohem qe thell te kame ne zemer.........
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Mar 09, 2010 6:11 pm

  Nene e dashur nene.
  mbresa ne zemer me ke lene .
  gje e shenjt je, o nene .
  Dashurin qe ke ti
  smund ta gjej ne cdo njeri .
  ketu larg ne vetmi
  smund te gjej kurr rehati'
  sa nevoj kam per ty
  Vajta vite pa te pare
  malli shume me ka marre
  sa me vjen per te qare
  Sa qejf kam,te therras nene ,
  nga malli fuqit me kan lene .
  nje dicka me mban ne kembe ,
  malli per tyj o nene .
  Telefonin smund ta mar .
  ngasherehem ne te qar .
  sdua zemren ta coptoj
  shpirtin tend ta lendoj .
  Cdo mengjes kur agon
  ti me mall me kujton .
  kur dielli perendon
  nje qiri ne kish e con.
  ajo flak qe ndricon ,
  shpirtin tim e ledhaton
  Nene e shenjta nene.
  ate dashuri te dhene.
  evlatve kam per tua lene .
  tu them esht nga im nene
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sat Mar 27, 2010 11:54 am

  ───────────────────────────────────────E
  ──█████─█████───────████──█───█─█████──N
  ────█───█───────────█───█─█───█─█───█──D
  ────█───████────────█───█─█───█─█████──R
  ────█───█───────────█───█─█───█─█───█──I
  ────█───█████───────████──█████─█───█──T───────────────────────────────────────♥️
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sat Mar 27, 2010 11:55 am

  ───────────────────────────────────────E
  ──█████─█████───────████──█───█─█████──N
  ────█───█───────────█───█─█───█─█───█──D
  ────█───████────────█───█─█───█─█████──R
  ────█───█───────────█───█─█───█─█───█──I
  ────█───█████───────████──█████─█───█──T
  ───────────────────────────────────────♥️
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:37 pm

  Shoh hënën në qiell dhe rrezet e saj s'i shkëlqejnë,
  unë i lusë ato që ty të të gjejnë ...
  E lusë te bukurën hënë një dëshirë të ma plotësojë ,
  që të dashuren time pranë t'ma dërgojë ...
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:39 pm

  Po i mbyll SYTE e lodhur nga te qarit....
  SEPSE vec ne enderr takohen TE NDARIT...
  DO IK NE QIELLIN NE TERRIN PA KTHIM...
  DO IKI NGA KJO BOTE KU DASHURIA ESHTE KRIM...
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Sun Mar 28, 2010 4:40 pm

  Sa veshtir ta lutesh dikend qe ska meshir
  Ta duash dikend qe nuk njeh Dashuri
  Te durosh kur nuk mundesh
  Te behesh e verber kur te gjitha i shikon
  Te behesh e mar kur nuk je
  Te qeshesh me ze e shpirti te loton
  Te luftosh ateher kur je dorezuar
  Dhe ne fund te maresh qmimin e pa merituar
  Embarassed
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:02 pm

  Si me le ashtu...?!

  Ne ditet me te te bukura,
  ne lule te rinise,
  ne rruge e siper,
  u bere pre e furise...!

  Nuk kuptova asgje,
  nje krisme ushtoi,
  duke ecur i qeshur,
  nje plumb te rrezoi...!

  Ne asfalt ti re,
  dikush te qelloi!
  Dhe gjaku rreke
  nje ankth me pushtoi!

  E kujtoj si sot,
  ate moment te paharruar!
  Kam dhimbje ne zemer!
  T'a fshiva... gjakun me keta duar...!

  Si me le ashtu...?!
  Me ike ne diell?!
  Ne pak caste perpelitjeje,
  more rrugen per ne qiell...!

  Po t'i shkruaj keto vargje,
  te kujtoj me vaj...!
  Por ti, shpirti i motres.
  per mua, jo, mos qaj....!!!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:05 pm

  Dhe i dehur dhe nuk mund t'i shkis kujtimet e tua, i kam ne sy Mbi reren e bardhe po hedh kembet mbushur me zemra, me gjurme nga ty...
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:06 pm

  Ate nate


  Ate nate e kam ne mendje

  gjithmone do t'a kujtoj

  ishte e vecante nga te tjerat
  ndaj s'dua t'a harroj  Isha vetem me te dashuren
  e me askendet tjeter...

  nje engjell i bukur,

  nje mike te vjeter  Vendosem qe ate nate

  te benim dashuri, per t'paren here...

  E mbaj mend si sot,

  bente shume vape, qe vere...  Dhe dashuri nisem te benim
  filluam te behemi te marre

  n'a mberthyen ndjenjat

  ndjenja qe shijohen rralle...

  Filluan te degjiheshin pasthirrma, renkime
  puthme e dashur, puthme e dashura ime

  Ajo nate vertete n'a shkoi vaj

  kjo e lexova qarte tek syte e saj...  Trupat tane u shkrime ne nje te vetem
  sic shkrine nga flaket nje qiri
  ajo s'pushonte duke me puthur
  kjo nate shkoi si me magji........

  Flaket e nxehta me rrembyen
  e shterngova, s'prita aspak
  duke e mbuluar me puthje
  ia shkopsita pluzen pak e nga pak

  Ia zbulova gjoksin nga bluza e djersitur
  ia nuhata trupin lehte-lehte
  i mahnitur nga c'pashe
  deshirova te do te vdisja verte

  Vazhdova t'ia puthja me endje
  e t'ia prekia me duar
  pashe se qe i bukur
  e mjafte i lemuar

  Pa kaluar shume kohe
  e zhveshur qe ajo komplet
  deshem te fluturonim ate nate
  ne nje ishull ekzotik, gjetk'........

  Vendosa t'ia thithja djersen
  qe i buronin nga trupi ne cdo skaj'
  trupin me duar t'ia prekja fillova
  s'doja te ndahesha me kurre prej saj

  Trupat tane paten marre flake
  me njeri-tjetrin, te bashkuar
  nuk mund t'a harroj ate nate
  nuk fjetem, ndenjem zgjuar...

  Here-here me dhembe doja t'a kafshoja
  dhe dashuroja, dashuroja si i terbuar
  buzet doja t'ia thithja gjer ne shterje
  dashuria na la te sakatuar...

  Trupi i saj i njome
  s'lodhej edhe pse vajti mengjes
  ai ishte i gjalle, i fresket
  si bari ne ves'
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:06 pm

  Mbremja e matures

  Sonte, mbremjen e matures po feston
  Ndermend sill te paren dashuri
  Te ka munguar?!
  Ja tek e ke tani...

  Maturant, ngrihu e shiko!

  Momente te veshtira do t'kesh patur,
  apo te lumtura, ne vitet e kesaj shkolle
  De ja tani po gezon e po vallezon
  pas shpine, vertet i hodhe...!

  Maturant, ti festo!

  A e kujton dashurine e pare?
  Dashurine qe lindi me shpejtesi!
  E mban mend kur si femije ke qare?!
  per dashurine qe perfundoi ne tradheti...!

  Miku im, veten mos e lesho!

  Feto sonte, me shoke e shoqe
  fshij hidherimet sonte, gezo gjate
  Dashuria do t'trokas serisht
  Le t'mbetet e paharruar kjo nate.....!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:07 pm

  Pa ty

  Dhe ja kaloi dhe nje dite pa ty.
  do t'kalojne dhe te tjera
  Dhe ditet larg n'a gjejn'
  S'me shtyhet dot pa ty pranvera!

  Kjo pranvere me buzeqesh
  Por ti je larg, me mungon
  Vrapoj te gjej ndnje strehe.
  mungesa jote me mundon!

  E nese s'te shoh diten e dashur.
  oreve te vona do te te gjej.
  Shuaj driten, mbyll syte,
  perqafimet e tua ndjej.

  Nata shume shpejt largohet.
  Dita serisht agon
  Un dot pa ty s'jetoj
  Po ti, pa mua, si jeton...?!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:07 pm

  Nisem dashurine

  Prane ujit te ftohte,
  te' burimi qe ndrrin,
  tek kroi i pyllit,
  nisem dashurin.

  Dielli z' t'buzeqeshte,
  shkelqente sygezuar,
  nisi te n'a uronte:
  qofshi te lumturuar!

  Dhe zogjt,
  nisin e peshperisin:
  K'to te rinje sot,
  po na sevdallisin.

  Lule shume ngjyreshe.
  duken sikur thone:
  Ju falim bukuri, ngjyra,
  freski, shlodhje e plot arome!

  Dhe pemet n'a shikojne,
  kerrusur shekullore:
  Ej, mbaje djalosh,
  shterngoje n'kraharore

  Mbi kokat tona,
  flutura fluturonin:
  Dashuri t'perjetshme!
  vinin dhe n'a uronin

  Dashuri te bardhe!
  N'a urojne dhe rete
  Qofshi ju t'lumtur
  n'harmoni shkofshi vertete!

  Dashuri te madhe
  pa zenka e pa hale
  persherisnin kafshet!
  Pastaj nisen e hodhen valle

  Floket e vajzes
  nisi t'i tundete era.
  Une do t'u freskoj
  mjalte, ju qofte vera
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:08 pm

  Me kot pyes

  Pikellim, kush te shpiku?!
  Zemerim, kush te shfaqi?!
  Shqetesim, a ke ndjenja?!
  Lakmi, a s'u ngope?!
  Mllef, perse jeton?!
  Zemer, pse po vuan?!
  Njeri, pse quhesh i tille?!
  Pikture, c'shperh n'at' telajo?!
  Pikellim, a ke emer?!
  Lot, pse s'qendron n'fole?!
  Lakmi a ka vdekje per ty?!
  Njeri, pse s'i zbaton ligjet e natyres?!
  Bukuri, pse u zbehe?!
  Dashuri, a do t'bente njeri pa ty?!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:08 pm

  Do te vije nje dite

  Sa here ne rruge qe shkon e vjen
  sa here ne rruge qe vjen e shkon
  kur t'therras, koken as qe e kthen
  me sy, jo s'me shikon

  Po perse
  me veprimet e tua, ndjenjat po m'i frenon?!
  Po perse
  fjalet e mia te sinqerta, i injoron?!

  Do te vije nje dite,
  vertete do te vije.
  qe me t'mos jem vetem,
  vetem me t'mos rri.

  Do te vije nje dite
  do te vije pa kuptuar
  kur te duan tende
  une t'a kem ne duar
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:09 pm

  Nate

  Yjet çajne me force
  petkun e zi!
  Depertojne gjitheandej
  thelle-thelle!
  Por dikush i largon
  i flak tutje me nxitim!
  E yjet marrin serisht
  rrugen per ne kthim!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:10 pm

  Zhgenjimi i nje gruaje..
  !Per bukurine e saj ..
  para cenimit qe i beri martesa..
  jeten tja besoje tjeterkujt..
  tani nuk beson..
  e shkrihet ne lote e denesa.
  çdo deshire,genjeshter e sajuar..
  çdo gje i venitet
  vogelsi pasionesh..
  asgje e gezuar..(kur arti aq shume e zmadhon)
  riperteritje dhimbjesh kur i kujton..
  fantazi plastike..emocione te vdekura...
  here here perkedhel deshira
  te mekura...!
  Por meshirimi i dashuris..
  ringjall para poezise
  te jetes se lumtur te te tjereve.....
  larg thashethemeve..larg sherreve
  nje thirrje e brendeshme del..
  per ti thene dikujt..:
  Merme me vehte"
  Per ty e kam gjith afshin e shpirtit
  dhe enderrat e mija..
  se me detyron dashuria...!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:12 pm

  Shpresoj..!

  Jetoj ne nje bote ,ku ditet me duken..
  pa shprese..
  nje boshllek i rende..
  kur vjen nje tjeter mengjez.
  jetoj ne kete dhe te huaj..ku njerezit
  te ngarkuar me stres..
  dhe une nje pershendetje nuk pres..
  Me rrethojne njerez..
  qe nuk dine çfare eshte fundi i nje
  dashurie...
  si nje jete qe vdes..akoma kur eshte gjalle..
  Cfare eshte nje mbremje..!?
  pa cicerimen e zogjeve neper peme..
  nje hene e pa qarte, me shkelqim te" rreme"
  e une jetoj ne kete ambient..
  me largon nga vehtja..
  me prish çdo sentiment..
  neper rruge..metro e trotuar...
  shoh gjurme vrasesish dhe viktimash
  te pa lare...
  kjo kohe e padenje eshte nje fakt..
  edhe pse çdo dite e shoh...
  nuk kam deshire ta njoh..!
  Kohe te vdekurish..qe jane perkrah nesh..
  thirrjet e te cileve nuk i degjon njeri..
  ashtu si thirrjet e te gjalleve per drejtesi..
  nuk bien ne asnje vesh..
  perveç pllakes se varrit qe laget pre nesh..!
  E une per tu mos u çmendur...
  realitetin pa menduar!
  Me imagjinate iki larg...jam me i qete...
  si nje varke e vogel shpetimi
  nga ai traget...
  qe pak nga pak po fundoset ne dete..!
  Une iki larg..duke shpresuar..
  si pemet e gruri nen peshen e debores..!
  si nje i pafajshem ne pritje te sentences..
  e une vazhdoj te shpresoj..!
  E shpresa ka nje ze te vetem..
  si zhurma e dallges..qe po degjoj
  e shikoj..ne traget...
  sinfoni e detit..
  me largon nga kjo bote..
  nga kjo bote qe sdihet se ku hyn e del..!
  Tashme ndjej dashurine qe me mbeshtjell..
  si nje ngrohtesi..si nje shkelqim..
  si te kem ne dore nje copez diell..
  edhe hena e plote qe po perqafon yjet..
  atje lart me buzeqesh..
  me dhuron nje shpres..
  si nje premtim..I
  Se afermi do jem ne vendin tim..!
  avatar
  Endrit Outlaw
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 107

  Piket : 166

  Vendodhja : Verona

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 09/03/2010

  Mosha : 28

  Hobi:: : Politika......haahha

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Endrit Outlaw prej Tue Apr 27, 2010 5:13 pm

  Linde nje nate me zhurma te vdekurish,,per mua eshte vone,,fare prane nje mace kalon..dhe nje grua qe ecen me hapa te frikesuar..."bella donna" nje ze nga larg..! nuk eshte per tu çuditur,ndoshta eshte e huaj..ndoshta dhe jo..nuk shqetesohem shume çfar eshte ajo..!e çuditeshme eshte kjo nate,qe behet me e verber..dhe shoqeria italiane qe sheh venger..pastaj shqetesimi im perzihet,me erresiren e nates..qe pak nga pak..i hedh pelerinen gjithe botes...!

  Sponsored content

  help Re: Poezi per TY (edhe ne facebook)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Thu Jun 21, 2018 11:20 am