RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Pse ndodh ndonjehere qe s'i shprehim dot ato cka ndiejme?!

  Share
  avatar
  Angelina
  princessa
  princessa

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 81

  Piket : 228

  Vendodhja : itali

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 25/02/2010

  Hobi:: : musika

  Ikonat Pse ndodh ndonjehere qe s'i shprehim dot ato cka ndiejme?!

  Mesazh nga Angelina prej Fri Feb 26, 2010 10:06 pm

  Ndodh ndonjehere ne jete qe kemi shume shume per te thene, jo vetem mendja, por edhe zemra na bluan e na punon tere kohes (si ta thuash), por jo gjithmone arrijme te shprehemi, jo gjithmone arrijme te themi ate qe ndiejme, apo ta shfaqim. Per shembull njerezit qe i duam shume, ka raste qe s'ua themi dot kete. Kur biem ne dashuri, eshte e veshtire ne fillim t'ja pohojme kete gje personit me te cilin kemi rene ne dashuri, edhe pse e ndiejme me mish e me shpirt dhe e dime qe kemi rene ne dashuri. Pse ndodh kjo?!

  Pse ndodh me raste qe s'i shprehim dot ndjenjat dhe emocionet tona?! Pse nuk shprehemi dot?!
  Pse na qepet goja dhe na zihen fjalet, pse behemi si shurrdh-memece kur brenda na pervelon trupi nga gjithe ato ndjenja te ndryshme qe kemi?! PSE?!
  Juve vete pse ju ndodh kjo gje zakonisht?! Dhe kete 'fenomen' si do e shpjegonit apo justifikonit ne pergjithesi?!

   Ora është Wed Jun 20, 2018 4:17 pm