RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Të Falesh Veten.

  Share
  avatar
  Angelina
  princessa
  princessa

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 81

  Piket : 228

  Vendodhja : itali

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 25/02/2010

  Hobi:: : musika

  Ikonat Të Falesh Veten.

  Mesazh nga Angelina prej Fri Feb 26, 2010 10:04 pm

  Të gjithë (pa perjashtim) bëjmë faje e gabime ne jetë, gjëra qe uronim të mos i kishim bërë, gjëra për te cilat pendohemi (mbase), veprime qe duam t'i kthejme mbrapa me kohën. Por e vërteta është se ç'ka bëjmë, nuk kthehet dot me mbrapsht. Te gjithe kemi lindur e jemi mekatare e te gabuar (ne kuptimin qe s'jemi qenie te persosura) fundja. Dhe problemi - per mendimin tim - s'eshte edhe aq tek fakti qe bejme gabime, por se sa mund ta falim veten tone prej ketyre gabimeve/fajeve.

  Për mendimin tim është me e lehtë te falesh dike tjetër, t'ja falesh një veprim a një gabim, sesa ta falesh veten. Dhe mbase ne i themi vetes (pas një gabimi te vogël) qe e kemi falur, por thelle-thelle, a e kemi falur veten tonë, a e falim dot veten lehtesisht?!
  Si mendoni ju për këtë?! Ilustrojeni edhe me shembull nga vete jeta juaj, po mundet. Nëse e falni veten kollaj apo jo?!
  Nëse e falni veten shpesh, a si?!

   Ora është Sun Apr 22, 2018 3:21 pm