RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Kemi te drejte te gjykojme prinderit tane ?

  Share
  avatar
  Angelina
  princessa
  princessa

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 81

  Piket : 228

  Vendodhja : itali

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 25/02/2010

  Hobi:: : musika

  Ikonat Kemi te drejte te gjykojme prinderit tane ?

  Mesazh nga Angelina prej Fri Feb 26, 2010 10:00 pm

  A e kemi kete te drejte?

  Shpesh here ne debate qe i kemi secili me prindrit tane, mund te arrim ti themi "pse nuk me bere ashu" , "pse sme dhe ...." , "pse..."
  Edhe gjykimet jan nga me te ndryshmet....

  Tani pyetja eshte kemi ne te drejte si femije [ketu mos kuptoni roca poca 5-10 vjece, per prindrin dhe kur te keni 40 vj prap femije do jeni] ti gjykojme prindrit per ca kan bere ne te kaluaren? Ose per menyren se si na kan ritur? Ose per menyren se si jan sjellur?
  Kemi te drejte ti kerkojme llogari, ose ti themi qe kan bere pak per ne...qe mund te benin me shume?
  Apo mbi te gjitha duhet ti respektojme ata qe na kan dhene jeten dhe pjesa me e madhe e tyre kan kaluar ne per sakrifica per te qen ne me mire!

   Ora është Tue May 22, 2018 6:17 pm