RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  14 Shkurti dita e qukullataveeeeeee.....

  Share
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat 14 Shkurti dita e qukullataveeeeeee.....

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Feb 11, 2010 7:09 pm

  Dihe qe 14 shkurti esht dite e shenuar per te dashuruar,kush ka deshir per te postuar poezi dashurie vetem per 14 shkurtin te filloj qe tani.....Po ja filloj un i pari....
  Shën Valentini ishte duke dëgjuar një ditë, teksa ziheshin dy të rinjë të fejuar,të cilët po kalonin përtej kopshtit të tij. Valentini iu doli përpara sakaq, me një trëndafil të bukur në dorë. Me një fytyrë të qetë, e të shndritshme që rrezatonte plaku i mire dhe trendafilin e mbajtur lart e dhuroi për çiftin. Ky veprim pati fuqinë magjike që të bëntë paqe mes dy të rinjve të dashuruar. Kur ai u dhuroi të dyve lulen e purpurt, iu kerkoi të dyve të shtrëngonin bishtin e lules me kujdes për të mos u shpuar dhe shpjegoi lidhjen e dy personave të martuar. Pas kësaj, dashuria e tyre ishte kthyer si më parë. Të dy të rinjtë u kthyen menjehere tek ai. Me dëshiren e tij dhe vullnetin e të rinjëve, ishte pikerisht Shën Valentini, i cili bekoi martesën e tyre të lumtur. Me tu bërë e njohur kjo gjë u be një proces ndaj Valentinos. Por prifti kishte dhe preokupime të tjera, me të cilat duhej patjeter të merrej, prandaj përcaktoi për atë bekim datën katërmbëdhjetë të muajit. Dhe katërmbëdhjetë e muajit mbeti, por u ngushtua në atë të shkurtit, sepse në atë ditë ai vajti të celebronte dasmën në parajsë. ♥️♥️

  Një puthje e ëmbël, një buzëqeshje e ngrohtë

  Një vështrim i bukur, një përpafim i fort,

  shumë gonxhe trëndafìli dhuroni

  dhe shumë puthje se erdhi SHËN VALENTINI
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: 14 Shkurti dita e qukullataveeeeeee.....

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Feb 11, 2010 7:11 pm

  Të dashuruar pas ndjenjës jeta na bashkon!

  Të dashuruarit e vertetë 14-shkurti i frymëzon!

  Sot zemër dua të premtoj: "TË DUA DHE E VDEKUR ATJE KU TË SHKOJ"
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: 14 Shkurti dita e qukullataveeeeeee.....

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Thu Feb 11, 2010 7:12 pm

  Të dashuruar pas ndjenjës jeta na bashkon!

  Të dashuruarit e vertetë 14-shkurti i frymëzon!

  Sot zemër dua të premtoj: "TË DUA DHE E VDEKUR ATJE KU TË SHKOJ"

  Sponsored content

  Ikonat Re: 14 Shkurti dita e qukullataveeeeeee.....

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Sun Apr 22, 2018 3:33 pm