RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

  Share
  avatar
  Gevi2009
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 22

  Piket : 46

  Vendodhja : Tirane

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 26/01/2010

  Hobi:: : Basketbolli

  Ikonat Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

  Mesazh nga Gevi2009 prej Mon Feb 01, 2010 9:14 pm

  Na ishte nje here nje burre qe kishte punuar gjithe jeten e tij, kishte
  kursyer te tera leket, dhe ishte teper kursimtar kur vinte puna per te
  harxhuar leket e tij. Para se te vdiste, i thote gruas: "Kur te vdes,
  duaqe ti te m'i futesh te tera leket ne arkivol me mua. Dua qe t'i marr
  leket e mia me vete ne boten tjeter." Dhe e beri gruan t'i premtonte me
  gjithe zemer qe kur ai te vdiste, ajo do t'ia vinte te tera leket ne arkivol bashke me te. Dhe ai vdiq. Ai rrinte i shtrire ne arkivol,
  bashkeshortja ishte ulur prane e veshur me te zeza, dhe shoqja e saj ndodhej prane saj.Pasi mbaroi ceremonia, dhe ata po beheshin gati te mbyllnin arkivolin,gruaja tha: "Prisni nje minute!" Ajo mbante ne duar nje kuti te cilen e futi brenda ne arkivol. Atehere punotoret pasi mnyllen arkivolin, e moren dhe filluan ta leshonin poshte me ngadale. Shoqja e saj i thote: "E di se nuk je aq budallaqe sa i fute ato leke brenda ne arkivol bashke me burrin tend." Gruaja besnike ia kthen: "Degjo, une jam nje grua e krishtere dhe nuk dal nga fjala e dhene. I premtova atij se do ti'a fusja ato leke ne arkivol bashke me te." "Me gjithe mend i fute ato leke ne arkivol me te!!!!!?" "Sigurisht qe po", i pergjigjet gruaja, " I mblodha te tera njenga nje, i depozitova ne llogarine time dhe i shkruajta burrit nje cek. Neqofte se ai mund ta thyej cekun, atehere le t'i shpenzoje te tera."
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Feb 07, 2010 2:32 pm

  Laughing hahahah ja futi


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano

   Ora është Sat Jun 23, 2018 5:31 am