RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Leter Dashurie

  Share
  avatar
  Gevi2009
  Vip
  Vip

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 22

  Piket : 46

  Vendodhja : Tirane

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 26/01/2010

  Hobi:: : Basketbolli

  Ikonat Leter Dashurie

  Mesazh nga Gevi2009 prej Sun Jan 31, 2010 8:58 pm

  leter Dashurie

  E dashur!

  qe kur ti je larguar ne zemren time eshte krijuar
  nje boshllek i madh si gropa e Hajdin Sejdise. e
  shnderrova kete boshllek brenda meje ne nje pishine
  te mbushur me konjak "Skenderbeu" Original, por
  perseri kudo para meje qendron ti...po deshe leviz
  pak djathtas se jam tu pa tomi e xherrin.
  me flake tutje gjithe neveri porsi nje "Pampers
  Ultra" i perdorur disa here dhe ja ku jam ketu, ne
  erresiren e vetmise sime duke menduar: "ah qeveri e
  poshter edhe sot na le pa drita...."
  dashuria jote ishte e paster , e sinqerte si
  dashuria e Romit dhe Zhulit, por edhe e brishte si
  ato kioskat pa leje qe duam sduam ne nje dite
  policia ndertimore do ti shkatarroje dhe do ne na
  leje perseri pa oune, vetem me asistence.
  e more dashurine time si nje amita 40 lekshe, i
  thithe lengun dhe pastaj e hodhe perdhe duke e
  shkelur me force: "bum!" pelciti ajo ashtu si kercet
  kallashi i Tanit te Bukurijes ne ores 2 te nates.
  shoh kete dhome te trishtuar ku gjithçka e ndjen
  mungesen tende: mobiljet jane plot me pluhura,
  lavamani plot me pjata te pista, portofoli plot me
  leke...
  ne sfond nje kenge melanalkoolike "ça ta bo gruja;
  s'ta bo as Perenia!" e kenduar nga bujar Qamili,
  ndersa mua me duket sikur degjoj zerin tend qe me
  therret si dikur: "Patellxhani im i mbushur!" dhe
  une i humbur ne kujtime te pergjigjem me
  embelsi:"fasulja ime pllaqi!"
  djalli ta haje( i befte mire!)!nuk je e vtemja femer
  ne kete bote. ka te tjera sa te duash.... por ,
  asnjera nuk eshte si ty. asnjera nuk eshte e zonja
  ta djege gjellen tre here rresht brenda nje dite,
  asnjera nuk eshte e zonja si ty te me godase me
  shapke ne koke qe nga ballkoni i katit te katert,
  asnje tjeter nuk do me beje pyetje inteligjente si
  ato te tuat: I dashur, kesulkuqja eshte nje vajze me
  floket e lyera me kena, apo nje prezervativ i
  extremit te majte???"

  ...sot sme mbetet gje tjeter vecse te ulem diku, me
  nje birre tirana ne dore, dhe pas nje grogesime te
  gjate dhe te trishtuar te them:"c'est la vie!"

  dukk
  Fillestar
  Fillestar

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 5

  Piket : 7

  Vendodhja : prishtin

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 02/02/2010

  Hobi:: : Design

  Ikonat Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga dukk prej Tue Feb 02, 2010 7:17 pm

  interesnate

   Ora është Wed May 23, 2018 3:57 am