RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Si te vendosim ne pamjen e desktopit webfaqen tone...

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Si te vendosim ne pamjen e desktopit webfaqen tone...

  Mesazh nga lani prej Tue Jan 12, 2010 9:47 pm

  Desktopin beje website !
  E hapni Notepad dhe e shkruni:

  Kodi:  <html>
  <body>
  <iframe
  src ="http://www.riniashqiptare.org"
  width="100%" height="100%">
  </iframe>
  </body>
  </html>|

  |

  ktu ku e kum shkrujt une


  [url=http://www.riniashqiptare.org[/url]

  ju ne vend te riniashqiptare.org` e shkruni webfaqen qe deshironi ta vendoni ne desktop
  tani e bani save as dhe e shkruni emri.html
  e siguroni ne html format - mos haroni!
  tani shkoni properties(desktopit) edhe hini ne browse dhe shkoni te folderi se ku e keni rujt
  e selectoni, apply , pastaj ok edhe keni me pa qe desktopi ju bohet webfaqe
  ..


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  LaNi

   Ora është Thu Jun 21, 2018 10:56 am