RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Fjal te urta popullore...

  Share
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Fjal te urta popullore...

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Mon Jan 11, 2010 9:47 pm

  Dinaku të shkon ujë nën rrogoz.

  Dita e mirë, që menatë njihet.

  Dita me diell duket që në mëngjes.

  Djathin, mirë që e hëngri miu, po shëllirën kush e piu.

  Duhet ndarë kashta nga kokrrat.

  Dy shaka bëjnë një të vërtetë.

  E treta e vërteta.

  Fëmija dhe budallai belbëzojnë të vërtetën.

  Foli derës të dëgjojë dritarja.

  Foli plakës të dëgjojë nusja.

  Fshati që duket s'do kallauz.

  Gënjeshtra është një plagë, dhe në u shëroftë të le nishan.

  Gënjeshtra nuk ka as dorë, as këmbë, as bisht, as rrënjë.

  Gjarpëri ecën dhe fshin gjurmët me bisht.

  Gjuha e ka rrënjën në zemër.

  Po nuk e njohe hidhërimin, nuk do të kuptosh dhe gëzimin.

  Hileqari nuk të shef në sy, po shef në tokë.

  Ka, që dhe gomarin mashkull e bëjnë me barrë.

  Kritika është ilaç i hidhur, po ilaç ama.

  Kur dhelpra nuk arriti rrushtë, tha se janë të thartë.

  Kur fjala del nga zemra, godet në zemër.

  Malli i prishur nuk shitet pa gënjyer.

  Me pasë bishtin ta presin, me mos e pasë ta njesin.

  Më mirë me të hidhurat më përpara e të ëmbëlat pas.

   Ora është Sat Jun 23, 2018 5:27 am