RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Sekreti i dashurisë së përjetshme?

  Share
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Sekreti i dashurisë së përjetshme?

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:23 pm

  Kur jemi te dashuruar, mendojme gjate gjithe kohes vetem partnerin, e deshirojme deri ne deshperim dhe nuk e mendojme dot jeten pa te.

  Te dashuruarit kerkojne nje bashkim te trupit dhe shpirtit. Tregojne dhe rijetojne sebashku jetet, identifikohen dhe plazmohen njeri me tjetrin, duke deshiruar te njejtat gjera dhe duke ndertuar projekte te perbashketa per te ardhmen.

  Ajo lloj euforie, pasioni i nisjes se nje raporti dashurie eshte fantastik. Megjithate nuk shpjegohet shkencerisht se perse pasioni dhe deshira e vazhdueshme per partnerin, deshira erotike madje, ne disa raste vazhdon per vite e vite, madje ndodh qe edhe te rritet.

  Dashuria zgjat, nese ka nje vazhdimesi kerkimi ndaj partnerit dhe qellimit per ta zbuluar ate sa me mire. Sa me afer shkon drejt zbulimit te mistereve te nje individi, aq me larg je ndaj pergjigjes se sakte. Keshtu rilind deshira per partnerin. Dashuria eshte shume e bukur, kur humbet dhe rigjehesh perseri me partnerin tend.

  Nuk eshte nje gjendje statike, eshte plot me dallge, si deti, si drita...
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Mos më kërko falje!

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:26 pm

  Kurr mos më kërko falje pse vuaj, nëse fjalët e thëna dhe të shkruara
  nga ti jane te vërteta. Falje përulesisht do të duhej të kërkoje nëse me
  fjalet e tua ke zënë rob zemrën time, sa për të më bërë të vuaj,të qaj dhe
  te lutem për ty. Atëherë mos më kërko falje mua, por ndiz një qiri, dhe
  në flakën e tij le të marrin zjarr të gjitha letrat e tua që mi ke
  dërguar, dhe kujdes po të digjen gishtrinjët se aty ka fjalë me forcë
  vullkani, dhe atëherë s’do të mund të i shkruajsh më askujt!!
  Mos më kërko falje as për poezit e mia kushtuar ty, as për jetën time që e jetoj për ty, por kërkoj falje vetvehtes nëse më ke gënjyer mua dhe vehten, kërkoj falje zemrës tënde nëse rrejshëm e ke ushqyer me dashuri, kërkoj falje ëndërrave tua nëse në to rrejshëm kam qenë unë dhe në fund kërkoj falje AMORIT për dashurinë e rrejshme!!
  lol! lol!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Sekreti Jot!!

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:27 pm

  1.
  Cili është sekreti yt
  Që të dua kaq shumë
  Fjalët tua, puthja jote
  Përse më lënë me net pa gjumë!

  2.
  Cila është fuqia jote
  Që më mbanë të robëruar,
  Si më bëre kaq të fortë
  Edhe vdekjen për t’luftuar!

  3.
  Cila është rrezja jote
  Që mëngjeseve më zgjon,
  Si e robërove zemrën time
  Që më shumë se vehten të don!?
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Sekreti i dashurisë së përjetshme?

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:28 pm

  Zgjodhëm rrugën e heshtjes, bisedat që dikur bëheshin përmes mesazheve do ti vejmë në gjumë shekullor dhe mbi to të lulëzojnë trëndafilat e egër me gjemba? Ngrohtësinë që i përshkonte fjalët e thëna tani do ti mbyllim në qelin e ftohët të burgut që quhet jetë! Në rregull s’ka problem. Dakord jam edhe unë. Nga tash do të mbretëroj heshtja mikesha ime, një heshtje që do ta dëgjojmë vetëm ne dhe askush tjetër, një heshtje që do të flas më shumë se çdo fjalë e thënë gjer tani.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Forca e fjalës..

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:29 pm

  E kupton kur të vlon diqka në shpirt, kur të zen frymën dhe të humb forcën deri në molisje. Çudi ishte e mjaftueshme vetëm nje fjalë të ta them dhe shpirti u qetësua, dhe mora forcë. Tash më duhet prap të filloj me ndrydhje ndjenje deri kur nuk mundem më, dhe do të të them prap... deri ateherë mirë mbetsh.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Koha që mund të mos vijë..

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:29 pm

  Mos me keqkupto në asnjë shkronjë, por lexo mirë. Nëse mundem unë të i "harroj" me gjithë tërë dashurinë që kam për ty, kur me tërë forcën e shpirtit të them Të dua, kur mundem të hesht dhe të mos ja them më askujt këtë fjalë se më duket të lëndoj ty nëse vetëm e mendoj për dike e jo të ia them, kur kurrë në jetë nuk flej apo zgjohem pa pamjen tënde në sy... dhe kur unë mundem ti hesht këto ndjenja, duhët edhe ti për hir te dashuris sonë. Të lutem. Çdo gjë thuhet dhe bëhet në kohën e vet,dhe ajo kohë nuk është tani dhe nuk dihet kur mund të jetë dhe a do të vijë fare, më kupto.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Më mjafton..

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:30 pm

  Mua më mjafton vetëm një gjë që të i përballoj të gjitha.Të e di qe ti je dikund, që je gjallë e shëndosh.. më shume nuk dua. S’ka rëndësi me kend je, apo me kend je e lumtur për një moment, dua të jetosh tepër gjatë, e të të dua atëhere kur plakesh dhe nuk e ke askend afër, dua të jem unë pran teje, dhe të të dua me tërë forcën time, të rrefej çka do të thotë të dashurosh përnjemend.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Më fal që të dua..

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:31 pm

  Sidoqoftë e di që nga bota virtuele, nuk mund të të prek e as të të përqafoj, nuk mundem të të puthë e as të pushoj në gjirin tënd. Dhe askush s’e din se çka ka trupi im që nuk ngopet frymë,ja pse, po ma marrin ajrin të tjeret! Në rregull zemër, desha vetem të të kërkoj falje ... më fal shpirt që të dua !
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Mu beto.

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:32 pm

  Më shtrëngo shumëëë, më puth shumë shumë shumë dhe mos më lësho më kurrë në jetë. Ah sikur jeta të ishte pak më ndryshe, sa do të doja të kisha mundësi të jem së paku disa ditë me ty, vetëm në një vend malor me shumë borë, dhe në një shtëpizë të vogël me oxhak me dru, e të shtriheshim afër zjarrit, të të puthja e të bisedoja shumë gjatë me ty duke të shikuar çdo herë në sy, të e veja kokën në krahërorin tënd e të pushoja nga hallet dhe fjalët e botës.
  MË PREMTOOO TË LUTEM QË KURËDOQOFTË DO TË REALIZOJMË KËTË ËNDËRR, MU BETO NË DASHURINË TONË.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Më merr në ëndërr..

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:32 pm

  Ka kohë që nuk e kam ndier afërsinë tënde sikur sonte. Më duket që isha me ty tërë kohën. Të dua.
  Merrem me vete,merrë në krahët e tua, a po e merr? Ndalemi diku vetëm pak nja 2-3-4 orë dhe shko prap e mua më kthe sërsih brenda ëndërrës tënde!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Nuk mundem pa TY..

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Jan 05, 2010 6:33 pm

  E di qe sot e ke ditë të lirë, është e dielë. E di që deri të hënën kur te vish që ti lexosh këto mesazhe , ndoshta do të grumbullohen, se nuk mundem dot pa të shkruajtur. I dhashë vetes aq kohë sa të hyj në msn... ti nuk qenke, dhe shumë më mirë që nuk ishe, sepse i lexova dhe rilexova disa herë letrat e tua që m’i ke dërguar, lexova edhe në albasoul diçka, që më dukej që pasqyronte shpirtin tim ,por aty mungonte vetëm edhe paqyrimi i frikës nga mëkati, mëkati më i ëmbël që kam bërë ndonjëherë në jetën time. Është ora 20.59… dhe ti nuk je në msn( edhe pse edhe po të hysh nuk do të më shofësh, sepse nuk dua të flas , jo njehëre), dhe të paramendoj të shtrirë të lodhur nga puna, duke kërkuar te gjesh prehje të trupit, por e di qka mendon në këto momente. Dhe nëse ndjen një puhi të lehtë që të afrohet,,, leje, ajo puhi jam unë në këtë çast , nuk desha të të tremb por vetëm të të puth lehtas duke ta marr lodhjen( ta ndajmë përgjysmë). Unë po iku, por besoj që do të gjej(vjedh) kohë prap të të shkruaj, se E DI që nuk mundem ndryshe, nuk mundem pa TY.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 28

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Sekreti i dashurisë së përjetshme?

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Mon Jan 11, 2010 3:19 am

  Vutje Dhe Vdekjeeeeee........
  avatar
  ...G...
  Vizitor

  Ikonat jeta ime

  Mesazh nga ...G... prej Wed Mar 31, 2010 1:47 pm

  queen king Pse e krusur shpina jote
  ka nje mal me hidherim
  mos eshte dhimbja a mekati
  qe harron ti dashurin?

  Kam nevoj per frymen tende
  per gjymtyret buzet syt
  ne lekuren e trupit ton
  te mbeshtjellim dashurin

  Sonte dua te jesh tjeter
  ki kurajo me veshtro
  zgjati duart e bej litar
  e me to me perqafo

  Sponsored content

  Ikonat Re: Sekreti i dashurisë së përjetshme?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Tue Jul 17, 2018 4:44 am