RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Britani, ne pranga 13 shqiptare per 1.5 ton kokaine

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  new Britani, ne pranga 13 shqiptare per 1.5 ton kokaine

  Mesazh nga lani prej Sun Dec 27, 2009 4:23 am  Policia britanike deklaron se ka shkaterruar nje organizate te fuqishme kriminale nderkombetare, duke arrestuar 13 shqiptare dhe sekuestruar 1.5 ton kokaine. Operacioni eshte zhvilluar mengjesin e se enjtes por per arsye hetimi rezultatet e tij jane bere publike gjate dites se sotme. Agjentet e policise spanjolle, Scotland Yard-it dhe agjencise kunder luftes se krimit te organizuar SOCA, 200 milje larg brigjeve spanjole sekuestruan ne bordin e anijes “The Destiny Empress” drogen me vlere 400 milion paund.

  Destinacioni final i droges qe vinte nga Kolumbia duke mberritur ne Spanje, ishte Britania e Madhe, perfshi tregjet europiane. Ema Taylor, zedhenese e Scotland Yard tha per Top Channel se Shqiptaret e arrestuar jane Besnik Alla, Xhovan Gripski, Fabiol Beqiri, Behar Dika dhe Elton Dika.

  Mesohet se ata jane arrestuar disa muaj me pare, perpara kapjes se sasise se kokaines, pasi ishin nen suvejim per nje kohe te gjate. Ne makinen tip Bentley me te cilen udhetonte Behar Dika, policia kishte vendosur pergjues duke regjisttuar te gjitha bisedat e tij dhe monitoruar levizjet. Emrat e shqiptareve te tjere te arrestuar nuk behen publike per arsye hetimi.

  Sebashku ma ta jane arrestuar edhe tre shtetas britanike, dy prej te cileve me origjine pakistaneze. Perfshirja e grupeve kriminale shqiptare ne tregtine e heroines dhe kokaines ne Britanine e Madhe ka detyruar drejtorine speciale kunder krimit ne Scotland Yard te ndertoje nje skuader te vecante qe heton shtetasit shqiptare te perfshire ne kete trafik


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  LaNi

   Ora është Sun Apr 22, 2018 3:20 pm