RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Ferrari paraqet hibridin e vet të parë

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  new Ferrari paraqet hibridin e vet të parë

  Mesazh nga lani prej Sun Dec 27, 2009 4:20 am  Media të caktuara italiane kanë raportuar se Ferrari në panairin e automjeteve të Gjenevës do të paraqes modelin e vet të parë hibrid.

  Informatat e fundit flasin se bëhet fjalë për një automjet i cili është i bazuar në modelin 599 GTB, derisa atë do ta karakterizojë sistemi i ashtuquajtur KERS (Kinetic Energy Recovery System) i cili është përdorur në Formula 1.

  Ky sistem përdorë bateritë litium-jon, e siç dëshmon fotografia e paraqitur, instalimi kryesor gjendet prapa. Gjykuar sipas asaj që shishet hibridi i Ferrarit nuk do të ketë opsion të plotë të motorizimit elektrik, derisa mund të pritet edhe deri në 35 për qind shpenzim më i ulët i karburantit në qytet, respektivisht 17 litra për 100 kilometra të kaluara.


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  LaNi

   Ora është Thu Apr 19, 2018 8:22 pm