RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Barcaleta By Ersiljano

  Share
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Sun Sep 27, 2009 11:57 pm

  First topic message reminder :

  Nje gjirokastrit i thote gruas:
  Me be nje kokerr veze moj grua, sa te behet une po hipi te rregulloj antenen!
  duke rregulluar antenen, rreshket dhe bie!
  Kur kaloi prane dritares ku ishte gruaja i thote: - Grua hiqe vezen se une ika!!!!


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 12:55 am

  Del nje burr tap nga lokali
  mer nje taksi te iki ne shtepi
  kur vene te shtepia i thote taksixhiu 10 mije lek
  budalla je ti i thote burri
  te kisha aq leke nuk do ikja nga lokali..


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 12:56 am

  Njeher dy shoke po ecnin ne trotuar. Njeri sheh nje vajze dhe i thote tjetrit:
  - Do i hedh fjale kesaj , shihe si eshte si shpirt.
  Dhe sa kalon afer saj i thote:
  - Shihe si eshte si pele .
  Ajo vazhdoi te ecuren dhe pak dhe ja ktheu :
  - Pele jam e kale dua , po jo nje gomar si puna jote.


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 12:56 am

  Nji pasanik i madh po mbytet ne det, por, per baft, e shpeton nji trim.
  Pasaniku, per shperblim, nxjerr e i nep nji gjyse leku. Te gjithe cuditen e zemerohen, por trimi qi e kishte shpetu nuk nxehet aspak e... thote:
  - Paj, zotnia e din se nuk vlen ma teper.


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 12:58 am

  Nje zoteri shkon per te ngrene ne lokal dhe parkon makine ne dopio rresht dhe len nje leter te shkruar jam tek lokani nqs ndonjeri kishte nevoj dhe le llampen e ndezuar nga ana e lokalit kur del pas nje ore nuk sheh me makinen aty por vetem nje leter ku shkruhej te beft mire jemi ne komisariat


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 12:59 am

  Nje shofer po kthehej nga dasma se bashku me nenen e tij ,polici e ndalon dhe i ven pipin per kontroll alkooholi,shoferi kishte pire aq shume sa policit i prishet pipi ne kete kohe polici i thote shoferit 5000 leke gjobe ,jo mor zoti polic ju keni pipin e prishur une nuk kam pi,polici provon pipin tjeter e njejta gje perseri i thote 5000 leke gjobe pastaj shoferi kembngul se nuk kishte pire dhe i thote qe te vertetosh se i ke pipat e skaduara. provoje nje pip ke plaka. dhe polici i ve pipin plakes dhe i thote :
  -fry nane ketu
  dhe plaka i fryn pipit dhe ndodh e njejta gje si me shoferin dhe pastaj shoferi i thote policit:
  - e shikon se i ke pipat te skaduara
  dhe polici i thote shoferit:
  - me fal


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 1:01 am

  Ne fillim te viteve 90 kishin hyre ca makina ne shqiperi me timon ne krah te kundert , tek ura e fanit polici del ne rruge dhe ben shenje makines qe te ndalet , pasi makina ndaalet polici shkon nga krahu i plakes se andej ishte krahu i shoferit per makinat e tjera ,polici i thote plakes dokumentat nane ,nuk kam dokumenta te keqen nana , pastaj polici ngjitet tek dera e makines dhe shikon dhe i thote plakes:
  - mire dokumenta nuk ke, po pa timon si i jep makines ti?
  dhe plaka e kuptoi qe polici nuk kishte pare makina me timon ne krah te kundert i thote:
  - ka dale moda te keqen nana.


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 1:01 am

  Zoti krijoi token - e beri pushim

  Pastaj krijoi burrin - e beri prap pushim

  Pastaj krijoi gruan ............dhe mbas asaj dite krijese nuk gjeti me kohe per pushim as burri e as vete zoti


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 1:03 am

  ne spitalin e te marreve gjashte muaj pas vizites se fundit shkon doktori dhe i mbledh prap te semuret per te pare nese kane ndonje permiresim pyetja ishte kush me thote mua ku ndodhet zemra e njeriut nje pergjigjet tek themra nje tjeter tek kofsha nje tjeter ne shpine nje ne bark kurse njeri e gjen dhe i thote:
  - ne krah te majte te gjoksit.
  atehere doktori e pyet
  - me thuaj si e gjete?
  dhe i semuri pergjigjet
  - ka te beje veshka doktor- duke drejtuar gishtin nga koka.


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 1:08 am

  ishte nje burr hante buk po nuk u shnoshte.....ky shkon te doktorri dhe i thot:
  -o doktorr un haj buk po nuk shnoshem
  (doktorri i pergjigjet)
  -ha simite
  shkon ky burri ne shtepi dhe thot me vete(mossssssss harrova me i thon nje gje doktorrit....shkon perseri tek doktorri dhe i thot
  -o doktorr kur ta haj simiten para buke apo mas buke?


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga ersiljano prej Mon Sep 28, 2009 1:08 am

  Niset njeri me sherbim diku larg dhe macen e tij ja le komshiut per ta mbajtur per sa kohe ky do ishte ne sherbim. Kur arrin te vendi ku kishte punen, e merr komshiun ne telefon:
  -Alo, une jam. C'beni si jeni?
  -Mire. Si mberrite?
  -Mire fare.Macen si e kam?
  -Keq me vjen po macja ngordhi.
  -Si ore ngordhi?
  -Po ja hipi ne cati dhe ra papritur.E cuam te veterineri po s'e shpetuam dot.
  Deshperohet ky po c'te bente.Nejse pas sherbimit, kthehet ne shtepi dhe blen nje mace tjeter. Pas ndonje muaji shkon perseri me sherbim ky dhe perseri ja le macen komshiut.
  -Urdhero po ta le perseri nen kujdes macen. Po pati ndonje problem kur te te marr ne telefon, mos ma thuaj ashtu cope si radhen e kaluar, se prekem shpejt.Ma sill rrotull e rrotull.
  -Po si te ta them?
  -Po ja p.sh. kur te te marr heren e pare me thuaj ta zeme qe macja ka hipur ne cati, heren e dyte qe te marr ne telefon me thuaj qe macja ra nga catia dhe heren e trete me thuaj qe macja ngordhi.
  -Mire, - i thote komshiu.
  Niset me sherbim ky dhe sapo mberrin aty ku kishte pr te shkuar, merr komshiun ne telefon:
  -Alo, he mo, mire jeni?
  -Mire jemi, ti c'ben andej, mire je?
  -Mire o, top fare.Macen mire e kam?
  -More po lere macen ti se macja eshte si molla, po mamaja jote...SIKUR KA HIPUR NE CATI.


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano

  Sponsored content

  Ikonat Re: Barcaleta By Ersiljano

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Wed May 23, 2018 4:12 am