RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Gezoje jeten femer bukuroshe

  Share
  avatar
  Krenare shqiptare
  Antar 60%
  Antar 60%

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 363

  Piket : 429

  Vendodhja : Ne mendjen tuaj

  Reputacion : 7

  Data e hyrjes : 23/09/2009

  Mosha : 108

  Hobi:: : ...

  Ikonat Gezoje jeten femer bukuroshe

  Mesazh nga Krenare shqiptare prej Fri Sep 25, 2009 4:59 pm

  Gezoje jeten femer bukuroshe!!!

  Nqse do te mundja ta jetoja dhe nje here jeten, do te shtrihesha te pushoja atehere kur ndihesha keq, ne vend qe te pretendoja se toka nuk do te rrotullohej me po te mos shkoja nje dite ne pune... Do ta digjja qiriun roz me trendafilin e skulptuar ne te, ne vend qe ta lija te shkriej ne bufe... Do te flisja me pak dhe do te degjoja me shume... Do ftoja shoqerine per dreke edhe pse tapeti ka nje njolle dhe divani duhet te pastrohet... Do te haja kokoshka ne dhomen "e mire"... Do te beja kohe per te degjuar gjyshin duke treguar per rinine e tij... Nuk do te kembengulja asnjehere te ecnim me xhamat e makines te mbyllur ne nje dite te bukur vere vetem se i kisha floket te sapo krehura... Do te qeshja dhe do te qaja me pak duke pare televizor dhe me shume duke pare jeten... Por, me teper, po te kem edhe nje shanc tjeter per te jetuar jeten, do te shijoja cdo moment, do ta veshtroja me te vertete...do ta jetoja... Mos u shqetesoni per ata qe nuk ju simpatizojne, ose me mire nuk duhet tju interesoje se c'bejne te tjeret... Me mire te vleresojme shoket e vertete qe kemi dhe njerezit qe na duan. Si e shohin ne vetevete ne mosha te ndryshme vajzat e sotme ?
  Vajza 3 vjec : Shihet ne pasqyre dhe shikon nje mbretereshe... Vajza 8 vjec: Shihet ne pasqyre dhe shikon Hirushen.
  Adoleshentja 15 vjec: Shihet ne pasqyre dhe shikon veten te shemtuar (Mami nuk mund te shkoj ne shkolle me kete fytyre!!)
  E reja 20 vjec: Shihet ne pasqyre dhe e sheh veten shume te shendoshe/ shume te dobet, shume te gjate/shume te shkurter, me floket e lepira/ me floket teper kacurela por vendos te dali...
  Femra 30 vjec: Shihet ne pasqyre dhe e sheh veten shume te shendoshe/shume te dobet, shume te gjate/shume te shkurter, me floket e lepira/ me floket teper kacurela por vendos qe nuk ka kohe te rregullohet keshtu qe del...
  40 vjec: Shihet ne pasqyre dhe e sheh veten "te paster" dhe del... 50 vjec: Shihet ne pasqyre dhe thote "jam une" dhe shkon ku ti doje qefi... 60 vjec: Shihet ne pasqyre dhe kujton te gjithe njerezit qe nuk mund te shihen me ne pasqyre. Del dhe pushton boten... 70 vjec: Shihet ne pasqyre dhe sheh mencuri dhe te qeshura, del dhe shijon jeten 80 vjec: Nuk harxhon me kohen per tu pare ne pasqyre. Ve ne koke kapelen lejla dhe del te shijoje boten. Mbase duhet, te gjitha ju , vajza , ta vendosni me heret kapelen lejla!!! nje tjeter femer do ndihet me femer dhe do te shijoje me shume momentet qe i dhuron jeta! "Edhe pse ke zgjedhur rrugen e duhur, do te shtypi makina nqse rri ne mes te rruges". Shijoje jeten femer e bukuroshe !!!

   Ora është Tue Jul 17, 2018 4:46 am