RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Fruity Loops 8.0.0

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Fruity Loops 8.0.0

  Mesazh nga lani prej Fri Sep 04, 2009 2:26 pm

  Citim:
  Image Line ka lëshuar FL Studio 8, një mjedis të plotë muzikë prodhimit.

  Duke përfaqësuar kurorëzimi i më shumë se 10 vjet e të qëndrueshme të zhvillimit, FL Studio 8 është krijuar për t'u bërë më fleksibël virtuale music studio tool ne industri.

  Shefi Software Arkitekt, Didier Dambrin ka realizuar vizionin e tij të krijimit të një hapur arkitekturës virtual studio mjedis ku i vetmi kufizim për përdoruesit e tyre është pjellë e fantazisë. Kjo filozofi është pasqyruar në FL Studio 8 e fleksibël audio dhe kontrollin e të dhënave kurs, pa-formë Playlist projektimit dhe ndërveprimin me standardet e industrisë (VST/VSTi/VST2, DXi, DXi2, zukatje, ReWire, MIDI, MP3, WAV, ZQM) . Didier vëren "Ne nuk të përpiqen për të mbrojtur të dhënat tona & dalë me formate të reja vetëm për motive të marketingut. Ne përdorim standardet ekzistuese sa më shumë që të jetë e mundur, dhe do të lejojë FL Studio për t'u përdorur si një plugin pret në të tjera ". Në version 8, theks i veçantë i është dhënë për të përmirësuar workflow nëpërmjet zgjeruar interface design, kështu që mund të kristalizuar ide dhe krijimtari kapur.

  Çfarë është FL8?

  FL Studio është plotësisht i paraqiti, hapur dhe arkitekturën muzikë krijimin prodhimit mjedis për PC. No extra software * është i detyruar të japë ndonjë të stilit të muzikës, si e kompletuar sërë instrument studio dhe mjete është i përfshirë në koston e paketës. Me përfshirë plugins, tinguj dhe mjetet e përdoruesit mund të krijojnë këngë të plotë, si dhe mbështetjen gjurmė, unazore dhe mund cëcëritës. Kompletuar këngë mund të ruhen në WAV, MP3 or MIDI or. Amtare ZIP ose projektit formatet (. FLP).


  Instrumente

  Bëni virtualisht çdo tingull. FL8 përfshin 13 virtuale synthesizers mbulon akustike / sintetike bas, kitarë elektrike dhe plucked string simulimi, duke përfshirë mjetet shabllon piano, general sample rishikim, dhe mundi-presje në feta, dhe një sërë sintezė teknika (subtractive, modelim, FM, grimcuar dhe shtues).

  Me e saj më të reja të kësaj, FL Synthmaker - një mjedis plotësisht modular, mund të krijoni & share your own FL instrumenteve, efektet & dashboards pa nevojën për të shkruar kodin bazë.


  Incizim Audio & Editing

  Capture audio nga një këngëtar i vetëm nëpërmjet të drejtë të plotë një simfoni orkestër. FL8 mund rekord deri në 64 të njëkohshme gjurmët e audio #. Të Playlist workspace mund të përmbajnë një numër të pakufizuar audio gjurmė dhe ju lejon të rregulloni audio ngjarjeve të veçanta në çdo mënyrë, dhe pozita e procesit krijues dictates kompletuar me fleksibilitet. Audio tools aftësinë për të lejojë kohë të shtrihet, intonoj turn, mposhti-fetë, bërxollë, edit dhe kreative destruct audio. FL8 ka zgjeruar më tej saj Edison Vala Editor, një integruar plotësisht audio incizim dhe redaktimi mjet me fantazme analiza, spirale reverb, loop-incizim dhe më shumë ...
  FL Studio supports WAV, MP3 dhe ZQM formate.


  Sequencing

  Regjistro shfaqje muzikore dhe ideve më në mënyrë logjike. FL8 funksionon si një model të dy dhe sequencer track bazuar në varësi të preferencave përdorues. Mjete të përfshijë një të pakufizuar Hapi-track sequencer, një industri-udhëheqëse Piano roll Automatizimi dhe Klip. FL Studio supports MIDI dhe kontribute nga të gjitha standardeve kontrollore.

  FL8 është ndoshta mënyra më e shpejtë nga tuaj trurit tuaj të folësit.


  Rregullimin

  Përcaktoni projektit tuaj. Në FL8, ju vendosni se si projekti juaj do të paraqitura. Ndryshe nga konkurrenca, e FL8 Playlist është krejtësisht një fleksibile dhe praktikisht i pakufizuar hapësirë ku Shënim modeli, Audio Automatizimi dhe të dhënat mund të rregullohet, dhe që i përshtaten edited tuaj idetë kreative dhe workflow.


  Përzierjen / Mastering

  E më të fuqishme mikser në klasën e saj. FL8 përfshin një industri-udhëheqëse 64 stereo track mikser. Çdo gjurmë mund të përfshijë deri në 8 dhe efektet mund të jenë gjithashtu të thyen çdo të tjera 64 ose një nga gjurmët 4 kushtuar 'dërguar' kanale. Përfshirë edhe efektet e 44 plugins span Maximizer, Limiter, compression, shtyrjen, shtrembërim, EQ, filtrim, Phasing, Flanging, kor, Vocoding dhe Reverb. Këto do t'ju nga krijues të gjerë-brush efekte si reverb, deri në minutia e mastering me procesin multiband compression / kufizimin dhe parametric EQ.


  Lifetime free updates

  Regjistruar FL Studio përdoruesit që blerjen e shkarko Edicioni i programit të marrë përditësime falas jetës në nivelin e programit ata blej (Express, Fruity, Prodhues ose XXL edition). Për shembull, të gjithë klientët FL Studio 7 do të jetë në gjendje të shkarkojë FL Studio 8, 9, 10 ... falas. Edicioni Boxed përdoruesit mund të blejnë jetës përditësime falas për një tarifë nominale.  Key tipare të reja dhe ndryshimet


  Para së gjithash, FL Studio 8 është çdo gjë që është përfshirë në FL Studio 7 plus shumë, shumë më tepër.
  Le të kenë një vështrim në tiparet e saj kryesore të re ...


  * FL Synthmaker modulare është tërësisht një mjedis ku mund të krijoni & share your own FL instrumenteve, efektet & dashboards pa nevojën për të shkruar kodin bazë.

  * One-click-regjistrimin e ndërtuar duke përdorur-në Edison Vala Editor, një integruar plotësisht audio incizim dhe redaktimi mjet me fantazme analiza, spirale reverb, loop-incizim dhe më shumë ...:

  * Slicex, fuqinë kalë drumloop slicer & ri-rregullimin mjet.

  * Soundgooodizer është një stereo 'maximizer-enhancer' plugin në bazë të përpunimit të shëndosha Maximus motorrit.
  Soundgoodizer është i shndritshëm se është mirë!

  * Të përfshira Fruity Limiter / Maximizer për maksimizimin & compressing përfundimtar mixes ose individ gjurmët

  * FL Studio mund të kujtojmë për një kohë të mësuar dhe për lidhje të jashtme kontrollore me i ri 'multilink' funksion + 'Refuzim gjenerik links' option.

  * Vala Candy është fleksibil dhe audio analiza vizuelizimin mjet me oshiloskop, Spektri Analyser dhe Peak Meter.

  * Sinc interpolation tani më të shpejtë (64point sinc tani përdorshëm në kohë reale në varësi të CPU)

  * Latente me dhënien e kompensimit

  * Vota sharrëxhi, të gjitha të dhënat MIDI & Aktiviteti për shënimin risjell çast.

  * Directwave Player, zgjerojnë tuaj muzikore paleta me shkarkueshme tingull bankat dhe multi-sample vë.

  * Incizim filter, për të përzgjedhur Audio, Automatizimi ose Shënim incizim të dhënave në mënyrë të pavarur ose në ndonjë kombinim.

  * E re pip redaktimi dhe duke ndryshuar mjet për Playlist clips

  * Multi-core janë të sigurt plugins i ndërprerë për ecurinë afrohem multi-core CPUs.

  * Futja e 'zgjedhur mikser track' në mikser, në të cilën është zgjedhur mikser track thyen, dhe se ku mund të zhvillohet ose efektet vizuale një incizim Edison.

  * FL8 tani mbështet Track-bazuar sequencing, modeli Klip pranishëm Audio rend të dhënave si dhe / ose Automatizimi Klip

  * A 'News Panel', për të mbajtur përdoruesit me përmbajtjen e freskuar dhe patches.


  Demo Kufizimet

  Të gjitha FL Studio demo versione janë plotësisht me tipare. Ju mund të krijoj këngë të reja dhe ato të eksportit WAV ose MP3. I vetmi kufizim është se aftësia për të ruajtur të projektit nuk është i mundshëm.


  Formate

  FL8 do të përshtatet me lehtësi brenda workflow mbështetjen tuaj të tanishme VST/VSTi/VST2, DXi, DXi2, MP3, WAV, ZQM, MIDI, ASIO, ASIO 2.
  Krahas kësaj përmes DirectWave mbështetur Editor - AKAI AKP (S5/6K, Z4, Z8), Baterija (version 1), MPC, Arsyeja, Kurzweil, EXS24, Kontakt (version 1 & 2), Recycle, SFZ + dhe SoundFont2.

  rapidshare.com FL.Studio.8.0.0.XXL.Producer.Edition_by_ICUDUDE_WAREZ-BB.rar.html

   Ora është Sun Apr 22, 2018 3:06 pm