RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Download Tricks !

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Download Tricks !

  Mesazh nga lani prej Fri Sep 04, 2009 2:14 pm

  Si te shkarkojm nga Rapidshare, Megaupload etj. (menyra me telefon)

  N'fillim e downloadjm programin FileDownloader

  http://www.tutoriale-al.org/programet/fdn.rar

  Tani masi ta instaloni shkoni te programi Account tani Login tani klikoni nalt New User
  Masi ti plotsoni kto t'dhana shkoni n'ket faqe:

  http://filedownloader.net/deposit.php?m=icoopay

  Pasi t'hini n'ket faqe aty shkrujeni imellen tane qe e ke shkru gjat regjistrimit edhe e prekni next

  Tani te Select the country you are in: e gjeni Serbia (and Montenegro)
  Te e dyta pra Choose your language: e leni English

  Tani masi ti plotsoni kto t'dhana ju del ni numer...e merrni qat numer e thirrni me telefon fiks(t'shpis) edhe ngojeni edhe tani mas nja 4-5 minutave ajo jau thot ni numer qat numer shkrujeni dikun edhe tani e qitni te qajo faqja ku e murret numrin pra te:
  Enter your PASSWORD CODE:
  Masi te shkruni qat numrin 14 shifror klikoni Click to enter edhe accounti qe e keni qel me qat program do t'mbushet per ni GB.
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Download Tricks !

  Mesazh nga lani prej Fri Sep 04, 2009 2:14 pm

  Si te kerkojm serial number ne google !
  • Tuto by biggy

  Si te kerkojm serial number ne google !

  Shko te shoki yn google dhe ne search shtypeni "emrin e Programit" 94FBR
  dhe do te keni mundesi te gjeni me leht sn ne google.
  Si punon kjo ?

  Kjo ne te vertet punon aq leht. 94FBR esht nje pjes e Office 2000 Pro cd key, qe esht gjersisht... Duke kerkuar per emrin e qelsit dhe 94FBR.

  Ueb faqja qe esht rikthyer , duke shfletuar ve?an?risht me qelc ju duhet te pritni per serial number.

  Shembull :

  "Virtual DJ 4" 94FBR
  "Nero 7" 94FBR
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Download Tricks !

  Mesazh nga lani prej Fri Sep 04, 2009 2:14 pm

  Shkarko Nga Rapidshare Pa limit [metoda e ...faTO69]
  • Tuto by: ...faTO69

  Sic e dijm problem kemi me shkarkimin ne Rapidshare per shkak qe na duhet Premiumi !!

  90% Te Vizitorve nuk kajn Premium dhe po kerkojn metoda

  per me mujt me shkarku sa te duan pa premium

  Une e gjeta nje metod dhe mua personal me punon,dhe shpresoj qe do tju punoj edhe juve.

  Shkojm:

  E Hapim NOTEPAD

  e bojm paste kete CODE:

  @echo off

  echo ipconfig /flushdns
  ipconfig /flushdns

  echo ipconfig /release

  ipconfig /release

  echo ipconfig /renew

  edhe e ruajm ne formatin .bat psh kshtu:

  emri.bat

  Dhe kur te na shfaqet Limit e hapim kete file dhe perseri shkojm ne

  rapidshare dhe aty nuk do te mundeni te shkarkoni,pastaj pasi qe te shkarkoni

  do tju shfaqet perseri limit dhe ju shkoni hapeni perseri kete filen e krijuar

  dhe ter kohen shkoni ashtu me radh...mua me funksionoj shpresoj qe do tju funksionoj

  edhe juve !!
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Download Tricks !

  Mesazh nga lani prej Fri Sep 04, 2009 2:15 pm

  Ti te fitojm account ne Rapidshare,Sendspace etj.
  • Tuto by: Genti'X

  Shkojm ne premiumforfree me kete referal:

  http://PremiumForFree.com/index.php?referral=65644

  Regjistrohemi dhe paraqesim linkun ton referal neper forume apo website te ndryshem.

  Ju lutem kur te regjistroheni regjistrohuni me kete referal qe ti ndihmojm njeri tjetri
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Download Tricks !

  Mesazh nga lani prej Fri Sep 04, 2009 2:15 pm

  Si te behemi Google Bot
  • Tuto by: ShadowC

  Ky Tutorial funksionon vetem ne Mozilla Firefox.

  Ky tutorial eshte i krijuar per vetem qellime edukative.

  Shume website te ndryshem lejojn Robotet e Googles (Bot-et) qe te vizitojn dhe analizoj websiten e tyre per arsye se mund tu siell me shume vizitor, pra neper forume te ndryshme apo website qe kane nevoj per kycje me User dhe Password Bot-et e Google kane mundesi qe te kycen pa User dhe Password. Per tu kycur edhe ju duhet qe ta beni serverin te mendoj qe ju jeni njeri nga Botet e googles psh.spider,bot etj.

  Ne do te provojm kete metod ne nje forum.

  Psh ky forum nuk lejon qe Mysafiret te shikojn postet:

  http://www.tuts4you.com/forum/index.php?showtopic=9959

  Pra do te tju paraqitet mesazhi qe duhet te kyceni.

  Ne Mozill instalojm kete Addon:

  http://www.chrispederick.com/work/firefox/useragentswitcher/

  Kujdes!Klikoni lart afer Addres Bar kur t'ju hapet mesazhi qe nuk eshte lejuar instalimi i nje Addon per te lejuar instalimin e tij.

  Pasi qe e keni instaluar shkoni Tools>User Agent Switcher>Options>Options

  Klikoni ne: "User Agents" dhe me pas ne "Add"

  Plotsoni keto te dhena:

  * Description: Googlebot
  * User Agent: Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; http://www.google.com/bot.html)
  * App Name: Googlebot
  * App Version: 5.0 (compatible; Googlebot/2.1; http://www.google.com/bot.html)
  * Platform: http://www.google.com/bot.html
  * Vendor: -kete e leni that
  * Vendor Sub: -kete e leni that

  Klikoni OK

  Tash ne Tools>User Agent Switcher bejani Tick GoogleBot duke klikuar mbi te.

  Dhe provoni perseri ne linkun qe me pare nuk mundet te kyceni per shkak se kerkohej user:

  http://www.tuts4you.com/forum/index.php?showtopic=9959

  Pra tash do te shihni qe do te kyceni pa problem ne te dhe do te mund ti shikoni postet pa user.

  Me e mira e ksaj eshte qe disa website i lejojn Google Bot-eve qe te kycen ne Vip Seksionet e tyre prandaj

  edhe ju ndoshta mund te kyceni ne ndonjeren prej tyre

  Sponsored content

  Ikonat Re: Download Tricks !

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Wed May 23, 2018 4:00 am