RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Brenda 2010-ës pritet të ndodhin tre eklipse

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Brenda 2010-ës pritet të ndodhin tre eklipse

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 10:33 pm

  TIRANË- Pas eklipsit të pjesshëm të Hënës më 9 shkurt, studiues të fushës së astronomisë, duke iu referuar kalendarëve, parashikojnë se këtë vit do të ketë edhe tri eklipse të tjera, në datat 7 korrik, 6 gusht dhe 31 dhjetor.

  Eklipset, sipas studiuesit të Astronomisë, Xhavit Manka, do të vrojtohen nga të gjithë vendet e rruzullit tokësor që Hënën e kanë mbi horizont (natyrisht nëse qielli do të jetë pa re, i pastër).
  Shkaku i dukurisë së eklipseve lidhet me pozicionin që marrin trupat e sistemit diellor siç janë Dielli, Toka dhe Hëna.

   Ora është Thu Apr 19, 2018 8:38 pm