RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Poezi dashurie

  Share
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat Poezi dashurie

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Thu Sep 03, 2009 12:14 am

  First topic message reminder :

  Ketu te dashur antar mund te postoni poezi te ndryshme dashurie..................
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:27 pm

  Ti nuk kishe zemer
  edhe pse ishe femer
  mendove veqc avanturat
  ne mes nesh i shkatrrove urat!

  ti nuk e meriton
  qe une per ty te shkruaj
  e lere te qaj me lot
  e me zemer te vua

  ti nuk kishe zemer
  luftove vetem per emer
  per aq dhe pasuri
  humbe kete dashuri !

  pranoje se ke gabuar
  se ne zemer me ke vra
  solle deri ne perfundim
  dhe rruget tani na jane nda

  nese e kupton lotin
  qe une ne sy e kam
  kupto se shum po vuaj
  qe tash me ty me sjam

  por une jam pajtuar
  me jeten reale
  edhe pse kam nje dhimbje
  kuptova se ishe fatale

  shiko zemren time
  ajo po qan e vajton
  vuajtjet e saj te medha
  ska mjek qe i sheron

  ti nuk kishe zemer
  ishe e pashpirt
  shum isha me ty
  e kete se kam dite

  do te vdes per ty
  dhe loti do te me mbes ne sy
  te gjith do ta kuptojne
  se zemren ti ma ke thy

  mos u pendo per gabimet
  nese ka ardh nje vonese
  se asgje me nuk ndryshon
  tash ka humbur qdo shprese

  fatin qe une mendova
  tjetrit iu kishte shkruar
  dhe une u desht te harroj
  se dikur te kam dashuruar

  edhe pse me dhimbje ne zemer
  e kuptova kete te vertete
  vendosa qe pa ty se pa ty
  une ta vazhdoj kete jete

  me vjen shum keq nga jeta
  qe keshtu me mundoi
  me vjen shum keq per ty
  kur mendoj se dikush te mashtroi

  por sillem ka te sillem
  me duhet ta pranoj
  se ti nuk kishe zemer
  dhe askush ste mashtroj

  u mundova te te bind
  qe te kthehesh perseri
  por ti kurr me nuk u ktheve
  dhe humbe kete dashuri

  mbaje tash te vetmin kujtim
  unazen qe une ta dhash
  kujto sa te deshti shpirti im
  kujtoj dhe fjalet qe ti thash

  kjo jete nuk eshte reale
  dhe ska fare te verteta
  me lot dhe me vuajtje
  mua po me shkon jeta

  po te kishe zemer
  dhe ndenja per dashuri
  do ta kuptoje se loti im
  po pikon vetem per ty

  do te ishe e lumtur ne bote
  sdo te shihnim kurr ne lot
  do te ishim te bashkuar
  dhe dy persona te dashuruar
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:27 pm

  Shoh detin e kalter, Dhe dielin plot shkelqim
  I zhytyr ne mendime ,Mbyll syte me trishtim
  E ne nje cast te bukur ,Ndjej parfumin tend
  Shoh.po ti sje. dhe dhimbja, ze prape vend.

  Dhe aty kuptoj ,qe ti je mjaft larg
  Dhe lotet ne sy ,gati me behen varg.
  Dhe veten e ndjej si i burgosuri yt
  zinxhiri qe me ke vene per cudi sme mbyt

  Duke te pasur larg ndihem si ne burgim
  Nga dritarja e burgut me behesh si vegim?
  Me vjen per te qare por them behu burre
  Por zemra brenda plas e pyet deri kur ?

  Kujtoj sesi ti flejte e qete ne supin tim
  Ai moment do doja mos kish kurre mbarim
  Po jetoj ferrin pa ty ne kete qeli
  Dhe zemra brenda plas e pyet ku je ti?

  Qe kur ti ke ikur asgje gje ska kuptim
  Se ti bir je ajer per zemren e shpirtin tim
  Mendoj shume per ty Dhe per largesin
  dhe zemra brenda plas.eja bashke te rrime
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:27 pm

  Sikur ti ta dije,
  se sa shum te dua,
  asnje cast e dashur,
  s`do t`rrije pa mua.

  Por cfar te them un tani,
  kur ti e din shum mir?
  Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
  shum esht e veshtir.

  Ndaj t`pyes o shpirt,
  si t`ja bejm ne tani?
  Qe t`mos jemi vetem,
  por gjithnje te jem bashk.

  Ah moj perendi,
  pse jeten sma gezon?
  Qe zemra ime te ket pran,
  at qe vertet shum e don.

  Kur ne do jemi bashk,
  kjo dit dot vjen?
  qe zemra ime e lodhur,
  pran tendes te flej
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:28 pm

  "LARGËSI" nje veshtrim nga larg
  dy sy pres ti shikoj por kjo largesi
  qenka e ftohte dhe veten mallkoj
  me kujtohet larg syve larg zemres
  jo s'eshte e vertete largesia eshte mall,
  ankth prove per dashurin e vertete


  Te pres aty ku humben gjurmet tona,
  aty ku bota dikur ishte e jona,
  te pres aty ku premtimet u harruan,
  aty ku une dhe ti dashuruam.
  Te pres aty ku zogjte ishin deshmitare,
  aty ku kam qeshur e ku kam qare.
  Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,te pres,
  te pres aty ku dielli perendon e lind perseri


  dikur buzeqeshja me ndrinte ne sy,
  e tani ndjehem si peshku pa uj i mbyllur ne vetmi,
  dikur beja plane per dashurin e jetes
  e tani jam si njeriu qe numero ditet e vdekjes,
  nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time,
  qe po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje,
  koha kalon e ti cdo dit e me shum ne zemer me mungon,
  ti je me engjejt o shpirti im,dhe per mua do ngelesh plag pa sherim
  ,se dua jeten pa ty se vetem me smund te enderroj,
  vetem lutem per ty qe shpirti ne paqe te te pushoj
  ,dhe me prit se se shpejti tek ti do te vij.
  .o vdekje mizore o merem dhe mua o kthema zemren qe ma more.


  e heshtur si vdekje pushon si hije
  me ngritet ne zemer me shpon
  dhe sikur me duar me mbush syte lot
  dhe nga malli e pasioni smund te pushoj dot
  te shikoj ne sy e sdi qte flas sme del zeri
  nga dridhjet se dua te therras zeri me shterret
  e zemra me buqet me ngrit ne lartesi dhe i preku rete
  por ajo heshtje shpirtin ma shqetson dua ta shpreh
  nje fjale qe kurre sperfundon ta shpreh nje dashuri
  qe me ngrin e me shkrin ngjallem e vdes vetem per dashurine
  rri i heshtur prape sonte sikur neteve qe shkuan
  sikur netet e kaluara qe kurre nuk mbaruan dhe ne kete zemer
  te qete flej i pushuar me bej te ndihem engjell dashuruar

  dashurova dy sy,por smu dhan kurr ne jet.
  enderrova nje enderr po su be kurr realite,
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:28 pm

  Të tjerë qe ngrihen
  Valixhe që zbrazen
  Ëndrra që fiken
  Sy të përmalluar
  Një lot I patharë
  Buzë që dridhen
  E s’thonë dot nje fjalë
  Një zemër e lodhur
  Nga zhgënjimi tkurrur
  Një ëndërr e tretur
  Në shkretirë në pluhur
  Një yll që më ndjek
  I heshtur nga lart
  Me lodhi gjithcka
  Shpirti mu plak
  Më lodhi ky fat
  Më hedh e më pret
  Dhimbja sot qan
  Më lodhi kjo jetë.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:28 pm

  Nje zemer e vetmuar
  Po pikon gjak
  Prej mungeses tende,
  Po digjet flak.
  Nje puthje e jotja
  Me kishte ndihmuar
  Zemren time per
  Ta sheruar
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:29 pm

  gjaku im ka mbaruar,
  frymemarrja ime ka ndaluar,
  fjalet jane thare
  syte veshtrojne te pikelluar,
  per here te fundit ty per te takuar,
  te pakten eja sot te une
  te me varroses ti,
  se shpirtin ma vrare
  dhe zemra nuk rezistoi
  dhimbjen shpirti zemres ja kaloi,
  ti me vrave pa faj,
  me dashurove pa kufi
  me premtove se edhe e vdekur
  ne vendin tim sdo vesh tjeter njeri.......
  Te dua o jete......
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:30 pm

  Sonte ndihem vetëm,
  nuk kam gjumë në sy.
  Shiqoj lart në qiell dhe lutëm vetëm për ty.
  Vetëm një ënderr,
  vetëm një dëshirë,
  vetëm një lutje,
  kam për Perendin.
  E di se më do, aq të dua edhe unë ty.
  Por largësija është shkaktar,
  që sjemi bashk ne dy.
  Mos lejo largësin zemër,
  të të shtyn në pikllim,
  kur e di se dashuria jon,
  nuk ka përfundim.
  Mos lejo largësin,
  të bën as te dyshosh,
  se në jetën time,,
  veq TI do egzistosh...!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:31 pm

  Mos i beso askujt
  Mos e urrej veten
  Por me beso mua
  qe per ty jap jeten
  Edhe pse je LARGE
  asgje sme pengon
  Largesia na ndan
  DASHURIA
  Na Bashkon
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:31 pm

  Per ty amoreee
  Kujto erën e mallit
  kujto erën e lehtë
  kujto zemrën time
  që të don përjet.
  ____________
  Të dua pa mas
  të dua pa dallim
  të dua më shumë
  se sa shpirtin tim.
  _____________
  Të dua ,të dua
  për ty do të vdes
  por ti a më don mua?
  përgjigjje po të pres?
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:32 pm

  Hapi qyt e mos i mbyll une jom dielli ti je yll. Kur ti qesh une behem ze mos mendo se do te le. Kur ti qan une behem lot s'te ndrroj me askend n bot. Ti je nata une jom dirita ti je jeta une qe e prita. Mos mendo se te harroj vetem ty T'Dashuuroj..!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:32 pm

  Duroj c'do perbuzje, fjale e mallkim
  Duroj c'do dhembje, vuajtje, zhgenjim
  Duroj c'do frike, bertitje, lot
  Duroj c'do rrahje zemre fort.
  Duroj gjithcka qe ti sjell tek une
  Sepse te dua shume
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:33 pm

  sa bukur te bie shi,
  sa bukur te bie gjithmon shi,
  mes shiut ca puthje mes puthjesh une e ti
  .................................♥️..♥️..♥️................♥️..♥️.. ♥️
  .............................♥️............♥️...♥️...♥️................♥️
  ............................♥️..................♥️.......................♥️
  ............................♥️.......................................... ♥️
  .............................♥️.........................♥️..♥️.....♥️....♥️
  ................................♥️...................♥️..........♥️.........♥️
  ...................................♥️.................♥️......♥️..........♥️
  .......................................♥️...............♥️♥️........... ♥️
  ...........................................♥️........♥️♥️...♥️.....♥️
  .................................................♥️............ ♥️
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:34 pm

  Dy fjale qe te gezojn
  dy fjale qe te hidhrojne ,
  dy fjale qe ter jeten ta ndryshojn dy fjale qe kan domethenjen qka ndi une per ty ,keto dy fjale dua qe ti mi thuashe edhe ti ! dikushe thot se keto dy fjale nuk jan shume ,por kan shume rendesi ,
  me keto dy fjale mundesh ta ndertojshe nje ardhmeri ,
  edhe per kete dua ti them ty keto dy fjale i dashur
  TE DUA..!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:34 pm

  Rruget jan te gjata
  Netet jane pa fund
  E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
  E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
  E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
  E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
  Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:35 pm

  E mallkoj diten qe te pash.
  E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
  E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova. zemra zemres
  i bon lutje
  dashuria e par
  fillon me Puthje
  zemra e femres
  esht hotel
  kush don hin
  e kush don del
  po zemra e mashllit
  esht si gur kush hin ———————-
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:35 pm

  Ne gurin e nje vari ,lexova emrin tim
  posht tij shkruhej,te dua shpirti im
  u ngrita e trishtuar ,dhe fshiva lotet ne sy
  kuptova se dhe e vdekur ,,te dua vetem ty
  avatar
  shqipitalia
  Fillestar
  Fillestar

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 9

  Piket : 11

  Vendodhja : verona

  Reputacion : 0

  Data e hyrjes : 10/02/2010

  Hobi:: : femrat

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga shqipitalia prej Wed Feb 10, 2010 1:48 am

  Ta dish sa te dua ti ske per ta besuar.
  ti bashkoj qiellin me token por prap nuk ka per te mjaftuar.
  kjo dashuri qe ka lind tek un e ti
  nuk ka per te njohtur asnjeher kufi dhe do te zgjasi per gjithnji vetem un e ti

  Sponsored content

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Fri Apr 20, 2018 6:19 am