RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Poezi dashurie

  Share
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat Poezi dashurie

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Thu Sep 03, 2009 12:14 am

  Ketu te dashur antar mund te postoni poezi te ndryshme dashurie..................
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Thu Sep 03, 2009 12:16 am

  NDARJA
  Erdhi koha ta kuptoj
  sa me don ti mua
  erdhi aj qast qe ta di qka ishin premtimet e tua
  tani i kuptova genjeshtrat e tua
  kur me the vetem ty te dua
  sa te kam dashur nuk mund ta pershkruaj
  mendova se me asken si ti smundem me ta dua
  mendova se vetem ti je ne ket bot
  nuk e paksam ditur se gjith kjo esht e kot
  djem me te vertet ka pa kufi
  por nuk edi adota dua dikend sikur ty
  me la te vuaj pa ty
  por mos mendo ,me
  un dota gjej tjetrin tani
  per ty nuk dote vuaj ne erresir
  ndoshta e meritoj fatin me te mir
  ndoshta tani i lumtur je
  ndoshta tjetren ne zemer ke
  por mos mendo se keq dote me besh
  se ne ket jet me nuk me duhesh
  nuk me duhesh kurr me perqafim
  ekam tjetrin me shum dashuri
  ndoshta mendon se un prap te dua dhe te kam
  por JO JO ajo qe isha me nuk jam.?
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Thu Sep 03, 2009 12:16 am

  DASHURIJA

  Me e rend se toka
  me e leht se hija
  e vjeter sa lindja
  pa fund sa gjithesija
  e embel sa fjala
  e fort sa qendrimi
  e ndit erresiren
  e rrezon ndriqimin
  i pasuron endrrat
  vitet dhe jeton
  dhe ne shkreterin
  eperballon acarin
  dhe nuk ka te ngrir
  rradh kthehet aty
  qe nje her del esht fuqi e fort
  kur pushton e para her
  pastron qdo plaf
  dhe nje breng liron
  sa te jet e dhimbshme
  plafen e sheron
  vai kthehet ne keng
  ngushllimi me urim
  ndrysh unazen ne gisht
  kur nuk ka bashkim
  kur ndizet te paren her
  fjala e saj perjetohet
  vetem prush nese mbet
  esht e para dhe nuk harrohet
  syri nuk shef
  veshi nuk ndegjon
  zemra esht foleja
  qe ne te banon
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 12:18 am

  E kam mohuar, e kam perzen
  e kam dashur , e kam urryer
  me ka dhen dhimbje
  me ke dhen emocione
  te lendon e te sheron.

  pse ky emocion nuk me len te jetoj
  pse pa te dot nuk jetoj
  pse kurr e urrej e kerkoj
  pse te dua edhe kurveten e shkatroj
  pse un ndjenjen ta mohoj
  dhe un vet shpirtin ta mallkoj


  e shtyj e perplas me ze te lart i flas
  po prap perball ajo syt i perplas
  nuk te dua nuk te kerkoj
  me kembgulje e mohoj
  po prap kurr se harroj
  ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

  je qorre e qesharake
  je dinake e kurr su plake
  per ty bejm lufta
  per ty jetojm
  per ty vuajm dhe veten shkatrojm
  a lum si ai qe ty te ka provuar
  ah mjer si ai qe ty te ka provuar
  se kurr per jet pa ty ska per te jetuar
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 12:19 am

  Nga ti pres
  buzen te ma ofrosh
  nga ti pres
  zemren te ma dhurosh
  Nga ti pres
  fjalen shum te dua
  ateher je i imja
  dhe kurr nuk kam per te harruar.
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 12:19 am

  Ne takimin e par digjem si zjarr
  Ne takimin e dyt te dua si syte
  Ne takimin e tert te dua per jete
  Ne takimin e katert nje puthje me hater
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 12:19 am

  Sikur ti ta dije,
  se sa shum te dua,
  asnje qast i dashur,
  s`do t`rrije pa mua.

  Por qfar te them un tash,
  kur ti e din shum mir?
  Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
  shum esht e veshtir.

  Andaj t`pyes o shpirt,
  si t`ja bejm ne tash?
  Qe t`mos jemi vetem,
  por gjith te jem bashk.

  Ah moj perendi,
  pse jeten sma gezon?
  Qe zemra ime te ket pran,
  at qe vertet shum e don.

  Kur ne do jem bashk,
  kjo dit do te vjen,
  qe zemra ime e lodhur,
  pran tendes te flen.
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 12:20 am

  Thuaje te lutem, qe me don.
  Pse kaq shum po me mundon?
  Pse po tallesh ti me mua?
  Esht gabim qe un ty t`dua?
  Neso po ti me trego!
  Thuajem tjeter dashuro.
  Se ty me s`te dashuroj.
  Dhe besom, se un do shkoj
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 12:20 am

  Net te tera kan kaluar,
  Dhe un rrall kam folur me ty,
  Shum lot kam derdhur nga syte,
  Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
  Pse nuk me thua me te dua?
  Pse ti me ke harruar?
  Pse s'te merr malli me per mua?
  Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
  Nje brenge te poshter kam,
  Thelle tek zemra ime,
  Nje ndjenje te pa pershkruar,
  Qe do perfundoje jeten time.
  E di qe ti per mua,
  Nuk ke me dashuri,
  Por un shum te dua,
  Jam ber gjysem njeri.
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 12:20 am

  Ajde i dashuri im fole me mua,
  Me jep nje fllad ere,
  Me thuaj pse e more jeten tende,
  Ne keto dit pranvere?
  Megjithate ti RnB mos u merzit,
  Nuk eshte faji jot,
  Qe un po marr jeten time,
  Dhe po iki nga kjo bot.
  Vetem mos me harro,
  Do jem gjithmon prane teje,
  Sa here te kesh nevoje,
  Aty do kesh dashurin prej meje.
  Vendos mire ne jete,
  Mos bej shum gabime,
  Zgjidh njeriun qe te do,
  Mos bej gabimet time.
  Ty zemra ime e vogel,
  O zot sa shum te dua,
  per ty mendoj per nate,
  Gjysmen e zemres ne varr do e marr me mua.
  Shum yje ka qielli,
  Por vetem nje yll kam un ne zemer,
  Ti je ylli im i ndricem,
  Qe me ndricoje rrugen dhe me mbaje zgjuar.
  Tani ty te humba,
  Dhe ne gjum do bie pergjithmon,
  Nuk do zgjohem me nga endrrat,
  Emri im do jet vetem nje jehone.
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga lani prej Thu Sep 03, 2009 12:20 am

  Jeten time do e mbyll,
  Me dhimbje dhe me brenga,
  Kurre mos me harro,
  Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.
  Sa shum kam per te thene,
  Por fjale nuk gjej dot,
  Nuk dua te jetoj me,
  Dua te zhdukem nga kjo bot.
  Te vdes e te fle i qete,
  Ty me mos te te besdis ,
  Zemra ime pac fat ne jete,
  Rrugen time asnjehere mos e nis.
  Ne qofte se te kam merzitur,
  Apo te kam lenduar,
  Te lutem me fal,
  Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.
  Kur mos jem me ne kte bote,
  Dhe ti kerkon te me flasesh,
  Gjithmon do jem afer teje,
  Vetem duhet te bertasesh.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Dora ime s’do të ndalet...

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Mon Dec 14, 2009 6:36 pm

  Dora ime sdo te ndalet
  vetem per ty do te shkruaj
  nje dite te vone do ta kuptosh
  se per ty me zemer vuaj
  Mergimtare je ne kete bote
  shum larg je pa mua
  syte per ty me pikojne lot
  mos harro kudo qe je “Te Dua”
  Te lutem kur te lexosh keto fjale
  kupto se ketu eshte nje gje e vertete
  kupto se per ty vuan shum nje djale
  qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
  Shum larg te kam me kilometra,
  Por ne zemer as me milimetra,
  Asgje nuk dua prej teje,
  Vetem te kem afer shum afer meje
  Deshiroj te shof me sy
  te mos digjem mall per ty
  sikur te isha rreze hane
  do te hy ne dhomen tende,
  vetem ta dish se sa te DUA
  sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!
  Dashuri e vertete ishe ti per mua
  por asnjehere ne jete e shijuar
  edhe pse kurr nuk te takova
  ta dish se me zemer te kam dashurua …
  Deri kur per ty do te mendoj
  deri kur shpirti ty do te kujtoj
  deri kur une i mjeri te duroj
  deri ne fund te jetes zemra
  ty do te dashuroj…
  Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
  mos e kupto kete sikur tjeret thone
  se kur te njoha menjehere te kam deshte
  dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Mon Dec 14, 2009 6:37 pm

  Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
  kur sjam afer me ty, digem si cigare
  eja po te lutlem, mos me le ne vetmi
  se zemra nuk don tjeter por vetem TY
  ****************************************
  Nje fat shum te veshtir,
  nje fat vetem nje fat qe te dua,
  e jo vetem per nje nat
  ****************************************
  Sa yje ka qielli,
  nuk mundem mi numru,
  sa te don zemra ime…
  smundesh me besu!
  ****************************************
  Nese e do tjetren,
  shko un nuk te ndal,
  nese te kam penguar, te lutem ma fal.
  lol! lol! lol!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Mon Dec 14, 2009 6:38 pm

  Do te puthi embel
  qe gjate te me kujtojsh
  nese ndonje here largohesh
  perseri te me kerkosh…
  ****************************************
  E kam nje deshire
  eshte shum te thjesht
  te isha afer teje
  tjeter skisha desht!
  ****************************************
  Dua te them “te dua”
  Po ti sme degjon
  Dua te them se “cfar je per mua”
  por ti nuk e kupton
  Dua te kerkoj “te falur”
  Por ni se pranon
  Sdua te kerkoj ndarje,
  po ti kete po e kerkon.. lol! lol! lol!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Mon Dec 14, 2009 6:40 pm

  Ne dasem pashe ne enderr, njerrez te gezuar qe pinin dhe kendonin, dolli qe ngriheshin per fatlumin dhenderr, tinguj muzike qe deri larg shkonin.
  nuk e di kush me kishte therritur te ndodhesha ne kete feste te bekuar, ne mes njerezve ecja i habitur, ku per cudi s’isha aspak i gezuar.
  per nje cast orkestra buciti,dikush lajmeroi se po vinte nusja, koken ktheva nga kurioziteti, fytyren e princesesh doja te shija,
  nga qielli fryhu leht nje fllad dhe vellon e nuses e rrembeu larg, ku per cudin e syve te mi ne ate dasem martoheshim une dhe ti!!!!!
  Exclamation Question Sad Sad Sad Sad
  avatar
  ersiljano
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 443

  Piket : 669

  Vendodhja : Ne mendjen Tuaj!!

  Reputacion : 25

  Data e hyrjes : 16/08/2009

  Mosha : 24

  Hobi:: : Hacking,Music.

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga ersiljano prej Tue Dec 15, 2009 4:03 pm

  Zemra ime Tull
  Zemra jote llac
  dashuria jone
  si pallat 5-katesh!!!


  _________________
  ..[b].Frekuentimi i nje forumi tjeter... demton rende shendetin...[/b]

  Ersiljano
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:16 pm

  ersiljano shkruajti:Zemra ime Tull
  Zemra jote llac
  dashuria jone
  si pallat 5-katesh!!!
  e bukur kjo lol!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:17 pm

  Ne reren e lagur une emrin tend shkrova ,
  ate e mori dallga dhe une u deshperova ,
  e pyeta dallgen ku e cove ate emer ,
  ajo me tha: mos e shkruaj ne rere, por shkruaje ne zemer ....
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:18 pm

  Tërë jetën udhëtova si njeri pa sy
  kërkova një engjëll, një njeri
  më kalonte jeta ,vetmia s`durohej
  vuajtja në shpirt sa vinte e më shtohej

  dilema me lidhte nyje e s`gjeja shpëtim
  mungonte dashuria thellë në shpirtin tim
  më mungonte ai që ndjenjat mi trazonte
  shpirti im binjak mua më mungonte

  Kërkova lumturinë që fshihej te një njeri
  kërkova disa ndjenja te forta,dashuri
  i gjeta të gjitha në atë ditë me fatmirësi
  i gjeta atë ditë që të gjeta TY.....
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat HARRO DORËN QE TË KA SHKRUAR...

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:19 pm

  Jeto per veten tende,e vetmuar
  harro te lutem doren qe te ka shkruar
  dhe une i vetmuar ashtu do te jetoj
  harro se ne kete jete une ekzistoj

  shum bera per ty dhe sdite ti qmosh
  zemren qe te deshti smunde ta dashurosh
  lotet qe pikuan smunde ti ndalosh
  sdua tash per asgje qe te me kujtosh

  Harro fjalet qe vetem ty ti thash
  harro zemren qe e ke perveluar
  harro netet qe te kam enderruar
  harroje doren qe veq ty te ka shkruar

  harro se te pata dikur ne zemer
  harro se te thirra dite e net ne emer
  harro se ne jete sdo te dua tjeter
  per mua ti mbetesh nje plage e vjeter

  harro se ekziston ne bote emri elvis
  nuk me deshte si asgje se sme kishe as fis
  harro se ne jete nje djale
  shpirt e zemer ti ka fale

  harro se te deshta dhe ende te dua
  harroj te gjitha nese sje me mua
  por nje gje te vetme te lutem mbaje mend
  se si une ne kete bote sdo ta gjesh askend

  mbaje mend nje gje ne jete
  se te deshta me te vertete
  edhe pse sme besove ska tash rendesi
  veq dije se jeten do ta jepja per ty

  tash harro fjalet e mia dhe bej si do vete
  lerem mua me kete dhimbje, te qete
  une do te vuaj e vuaj e lotoj
  derisa jete nje dite te nderroj

  per ty tregova shum respekt
  ne qdo ane e ne fjale
  por kjo nuk pat aspak efekt
  tash po vdes per ty ky djale

  me fal qe jeten pa ty se dua
  me fal qe vdekjen tash e kerkoj
  me fal se ndoshta keshtu qenka shkruar
  se veq i vdekur mund te harroj
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat LARGIM TRADHETIE.

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:20 pm

  Te doja me gjith fuqin e shpirtit
  por tani nuk kam me shpirt,
  te doja me te gjitha rrahjet e zemres
  por zemer me nuk kam,MOS ME THERRIT.

  Thirrjet e tua gjunjezohen para urretjes time,
  mllef meri inat te gjitha strehohen tek un,
  kam humbur ndjenja pasione,
  kam humbur endrat qe verdallosen ne gjum.

  Te vetmen shprese per tu sheruar e flaka,
  e ne nate te gjat e shoqerova me lote,
  dogja fotografit e shenimet e tua,
  tani preferoj te rri a te jem i vetem mbi bote.

  Me mire te me poshteroje,
  te me kishe ber skllavin tend,
  do te qeshja e do te hiqesha si nje i marre,
  por tani joo,eshte vone,lojen tende do ta mbaj MEND.

  Largimi yt nuk vlen nje falje por nje jete
  sepse me te gjitha forcat te jam perkushtuar,
  nese do te me doje vecse pak me te vertete,
  ateher te me thoje ti,TE KAM TRADHETUAR.

  Tradhetia jote eshte vrasese,
  por ti se di sepse ste kan tradhetuar,
  me tradhetin tende me vrave mua
  e tani kerkon falje,denimit per ti shpetuar.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:21 pm

  Dita e gjykimit ndali tik taket e kohes se mallkuar,
  peng i heshtjes ngeli frymarrja jote e gjunjezuar,
  vet gjykatesja DASHURI tha,je e denuar,
  jo sepse dashurove por sepse i tregove njerezimit rrugen per te tradhetuar.

  Dita e gjykimit te mbeshteti mbas hekurave te perjetesis,
  peng i loteve te mbeten syt e dhembshuris,
  vet gjykatesja DASHURI tha,je e denuar o meshira e vetmis,
  jo sepse tradhetove para se te plakeshe por sepse ja percolle tradhetin rinis.

  Dita e gjykimit u shoqerua me ceremoni mortore,
  peng i vrasjes mbete ti djallezi hyjnore,
  vet gjykatesja DASHURI tha,je e denuar ne ferret qe njohin tortura mizore,
  jo sepse flake kuroren e marteses por sepse jetove nen pseudonimin e urryeshem dashnore.

  Dita e gjykimit nuk te gjykoi,
  nuk mbete peng ne turren e druve te kryqit,
  vet gjykatesja DASHURI tha,je e lire,jeta mbaroi,
  ti vdiqe,haku i perendis te goditi me dy plumba porsa dole e lire nga salla e gjyqit.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat PA TITULL,,,

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:22 pm

  Dikur ndoqa hapat e tua por shiu i kishte fshire,
  me the te dua,por me pare me the lamtumire.
  Lamtumiren percjell mes lotesh dhe renkimesh,
  timin trup dritherimat e brenges e kan izoluar,
  tani do te te kujtoj permes shkrimesh,
  tani per ty jam duke shkruar.

  Mbi faqen e bardh derdh lotin e zi,
  vargjet jan pikpyetja mbas se ciles u fshehe,
  mister i pameshirshem mbete ti,
  me the lamtumire por me pare me dehe.

  Ishte lamtumire e embel por pa prekje,
  ste pashe ty e ti nuk me pe mua,
  kjo lamtumire nuk mund te quhet vdekje,
  ate lamtumire se peshperiten kurre buzet e tua.

  Te tuat buze pranuan heshtjen e trupi vendosi mergimin,
  ece ne rrugen qe te conte larg meje,por..
  por pas le aromen prekjet buqeshjen dhe kujtimin.

  Me largimin tend u than trendafilat e dashuris,
  vitet tona u shkermoqen ne luften per shpres,U BEN HI,
  u largove e kurre nuk do te kthehesh,
  mijera shigjeta mallkimesh jan nisur tek ti.

  Nuk dua te te mallkoj por zemra sdi te fal,
  me beso qe dhimbjet me kan tretur,
  nuk dua te te urrej por sdi si ta ndal,
  ndoshta kur te kthehesh do jem un i vdekur.
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Pas një tradhëtie...

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:25 pm

  Kur në sytë e tu të ndritshëm, tundues, pikasa
  atë që është e pamundur të fshihet,
  ftohtësirën, kuptova se Unë,
  lulëkuqja e egër,
  Isha zhveshur. Rrija heshtur, sic
  rri Pafajsia .

  -.-
  Nuk i dëgjoja më fjalët e dashurisë,
  Si një kufomë që
  E kanë mashtruar me një helm të ëmbël,
  Para vrasjes,
  e mashtruar me buzeqeshje
  tunduese, të shtira e dhelparake.


  -.-
  Mundohem të mësohem me vetminë time,
  Mundohem t’u shmangem syve të kaltër,
  Që gjithmonë më joshnin për mëkat,
  I lutem zotit të më lerë, që të rrëfehem
  për kurthet e zemrës,
  për padurimin që gjithmonë
  si një ketër,
  si një skllave e përjetëshme e dashurisë,
  më thithte të vrapoja,
  tek ti.


  -.-
  Me trishtimin tim, me brishtësinë time,
  me vetminë time,
  e ftohtë, kallkan si gurët e rrugës,
  në një stinë të ftohtë, ecja përmes turmës,
  për tu fshehur mes saj; T'ja falja asaj
  të kaluarën.


  -.-
  Me sy po kërkoj një tjetër shpresë,
  Të ndjej gishta të më krehin flokët e mij,
  Dhe dihatje të ngrohta nëpër mërdhirjen time.


  -.-
  Të mund të ndizet edhe njëherë
  Flaka në kandilin e dashurisë,
  Të mbjell lulekuqet
  në gotën e kristaltë,
  Të vallëzoj përmbi re,
  nën tinguj serenatash…

  Pas reve të shiut – rri fshehur qielli,
  Pas mizoriës së dimrit – nisin sërish sythet,
  Pas një tradhëtie
  Po prêt një dashuri
  E re.....!
  avatar
  MiSTeRi_ViP
  S.Moderator
  S.Moderator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 274

  Piket : 304

  Vendodhja : Usa

  Reputacion : 1

  Data e hyrjes : 11/12/2009

  Mosha : 27

  Hobi:: : Shoqeri Lek Femra Muhabet!

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga MiSTeRi_ViP prej Tue Dec 15, 2009 6:26 pm

  Kur ty te thone
  se jete kam nderruar
  mos u mundo
  per te me kerkuar

  se mua me sme gjen
  as te gjalle as hije
  ti me vrave zemren
  me te zezen tradhetie

  per ty do te vdes
  shum here te kam thene
  dikur duart per ty
  ne zjarr i pata vene

  tani qe je pa mua
  me thuaj si jeton
  jetene me nje tjeter
  valle si e kalon ???

  a eshte veshtire ?
  kur mua sme ke ?
  a harrohen fjalet
  qe dikur mi the ?

  une per ty vdiqa
  dhe te bera ndere
  por kjo gje per ty
  skishte asnje vlere !

  me lotet e syve
  une i lava syte
  me vite te tera
  veq ty te kam prite !

  e qe tani ndodhi
  kjo ndarje mes nesh
  valle fytyra jote
  tani a do te buzeqesh !?

  ne nje bote tjeter
  me dhe i mbuluar
  pa drite e pa diell
  nga vetmia i shoqeruar

  vetem ti me vrave
  pa aspak meshire
  si te jetoja pa ty
  e kisha shum veshtire

  per kete zemra vendosi
  qe te nderroje jete
  se qenka me mire keshtu
  se sa pa ty me mbete !

  e vulose fatin tend
  dhe fatin tim e vrave
  qdohere u gezove dhe qeshe
  por kurr njehere nuk qave...............

  Sponsored content

  Ikonat Re: Poezi dashurie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Wed May 23, 2018 3:52 am