RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  .....D R O G A .....

  Share
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat .....D R O G A .....

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Wed Sep 02, 2009 7:14 pm

  D R O G A ..DHE LLOJET E TYRE


  Ajo qe me brengos me shum esht qe DROGA ka gjetur nje lloj vendi ne shoqerin shqiptare,
  ose ne form biznesi ose ne form nevoje,
  Shum te ri mashtrohen ta provojn DROGEN nga shoket qoft nga kurreshtja .qoft nga frika.?
  Egzistoj disa lloje te DROGES si

  1 ASHASHI
  2.MARIHUNA
  3.KOKAINA
  4.HEROINA etj
  Sa i perket marrjes e ketyreve DROGAVE egzistojn disa menyra,

  1 Me ane te thithjes me hund

  2 ME ane te tabletave

  3 Me ane te drejperdrej te gjakut (shpirc marrja )

  4 ME CIGARE.

  Hashashi esht DROG qe fitohet nga bima..

  Bima ASHASHI--pasi qe behet fryti prodhon nje leng kryesisht merret me thithjen e hundes.
  kultivimi i kesaj bime esht e ndaluar ne te gjitha venset e botes.

  KOKAINA---esht nje pluhur me ngjyr kreme te perhimet,

  HEROINA---esht nder DROGET me te rrezikshme,merret me an drejperdrej me gjak.

  Ketol loje te DROGES reagojn ne prishjen totale te trurit,furnizimin ne ket lloj e ben zakonisht ( NARKO MAFIJA ) ne te cilen ne menyr ilegale furnizojn NARKOMANET kudo ne bot.
  me te zhvilluara jan,,HEROINA RUSE..ITALIANE...KOLUMBIANE..?

  Prologu egzistojn 4 grupe te njerzive...?

  1.Qe kurr nuk e pranojn DROGEN
  2.Qe e marrin vetem ne GAZMENDE
  3.Qe rregullisht e marrin ( NARKOMANAT )
  4.Qe dita dites e shtojn DOZJEN

  Nga kjo shihet se me mir esht te rrim ne grupin e par..
  Ngase nese fillojm te perdorim mundemi te arrim deri te grupi
  5. deri tek VDEKJA.?
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat Re: .....D R O G A .....

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Wed Sep 02, 2009 7:14 pm

  PER DROGEN DHE VETIT E SAJ


  Te futesh ne boten e DROGES..ALKOHOLIT dhe DUHAN PIRJES..
  Gjalli te ulet kembekryq pran teje dhe nje koh te gjat bisedon me ty e te bind qe te futesh ne ate rrug.

  Narkomani me marrjen e DROGES bije ne gjum te rend qe i sjell deshira te mira..

  Por me kalimin e veprimit te DROGES. keshtu mos marrja e DROGES nga NARKOMANI per 8 deri me 12 oresh shkakton nervat,kokedhembje

  Prandja NARKOMANI ne koh te krizes esht i gatshem te bej qmos qe te vij gjer tek DROGA keshtu ai huazon parash vjedh esht i gatshem edhe te VRASE.?
  avatar
  ♣GoC LaCjAnE♣
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Female

  Numri i postimeve : 302

  Piket : 386

  Vendodhja : mbi valet e jetes

  Reputacion : 2

  Data e hyrjes : 31/08/2009

  Ikonat Re: .....D R O G A .....

  Mesazh nga ♣GoC LaCjAnE♣ prej Wed Sep 02, 2009 7:16 pm

  Droga per mendimin tim,po e fundos rinin shqiptare . Dhe po ta shikosh nga aspekt tjeter ,rinia shqiptare ndoshta gjen edhe pak mbeshtetje tek droga .Ne shqipri ai qe s vazhdon shkollen cfar do bej ? Pun esht shum zor te gjesh ? kshuqe do rrin rrugeve ,do njohim shoqeri te reja ,do filloj perdorimi i drroges,alkolit etj

  Sponsored content

  Ikonat Re: .....D R O G A .....

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Mon Jun 18, 2018 7:09 am