RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Cfare ësht stresi??

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Cfare ësht stresi??

  Mesazh nga lani prej Wed Sep 02, 2009 2:05 pm

  stresi eshte perjetim personal si paralajmerim i nje ngjarje apo rreziku nga pikpamja jone
  jane dy lloje te stresit:stresi dhe eustresi
  nga stresi shkaktohen shum semundje te zemres, hipertencioni etj.
  nga stresi mund te lirohemi me : joga, meditim dhe perkrahja emocionale e te tjereve

   Ora është Fri Apr 20, 2018 4:09 am