RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Ndërgjegjia dhe vlera e saj në të qënit njeri!

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Ndërgjegjia dhe vlera e saj në të qënit njeri!

  Mesazh nga lani prej Wed Sep 02, 2009 2:01 pm

  Sipas psikologjise tradicionale, ndergjegja ka te beje me mundesine e njerezve per te shtuar "njohurite" gjate jetes. Ne fillim eshte perceptimi i idese qe ekzistojne njohuri te reja, e pastaj vazhdon nderthurja perfundimtare ndermjet njohurive te reja edhe asaj qe mund te quhet "bagazhi i vjeter intelektual" i njeriut. Ne kete pike mund te flitet per ndergjegje.

  Ndergjegja hyn ne ndershmerine e personit per kete arsye: nga ana morale ndergjegja shikohet si mundesi per te ndare te miren nga e keqa e keshtu ndikon edhe sjelljen tone qe duhet te mbaje nje qendrim te caktuar (dmth te mire ose te keq), qendrim qe me ane te cilit ndergjegja kundershton mosndergjegjen.

   Ora është Thu Jun 21, 2018 11:09 am