RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Zbulohet teknika per mposhtjen e kancerit.

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Zbulohet teknika per mposhtjen e kancerit.

  Mesazh nga lani prej Wed Sep 02, 2009 1:50 pm

  Per here te pare ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes eshte zbuluar nje teknike per te prodhuar ilace ne gjendje te sulmojne vetem qelizat e semura me tumor, duke lene te paprekura qelizat e tjera.

  Kerkuesit e “Broad Institute”, i lindur pas bashkepunimit mes “Harvard University” dhe “Massachusetts Institute of Technology” kane arritur te izolojne 32 agjente kimike te afte per te shkaterruar qelizat e semura, nga keto elemente vetem nje i aprovuar si medikament kunder kancerit.

  Zbulimi do te lejoje aktivizimin e strategjive te reja ne luften kunder tumorit, te bazuara ne nje kombinim mes kimioterapise tradicionale dhe ilaceve specifike per qelizat staminale.

   Ora është Sat Jun 23, 2018 5:25 am