RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Si ta eliminoni celulitin pa trajtime te shtrenjta.

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Si ta eliminoni celulitin pa trajtime te shtrenjta.

  Mesazh nga lani prej Wed Sep 02, 2009 1:49 pm

  Si ta eliminoni celulitin pa trajtime te shtrenjta


  Celuliti është njëri nga problemet më të mëdha estetike me të cilin përballet shumica e femrave (80%) gjatë jetës.

  Femrat mendojnë se mund ta eliminojnë celulitin me anë të dietës dhe ushtrimeve, mirëpo e vërteta është se ato janë vetëm masa parandaluese dhe nuk kanë shumë efekt nëse celuliti tashmë është i pranishëm, thonë ekspertët.

  Paraqitja e celulitit mund të jetë pasojë e faktorëve të ndryshëm, siç janë faktorët gjenetikë, por mund të nxitet edhe nga shtatzënia, çrregullimet hormonale, mbipesha, duhanpirja dhe alkooli.

  Ushtrimet intensive shkaktojnë ngjitjen e celulitit për muskuj, i cili bëhet më pak i dukshëm, mirëpo mbetet i pranishëm.

  Disa ekspertë rekomandojnë që të ashtuquajturin ‘celulit i njomë’ mund ta eliminoni me anë të pilingut përkatës dhe kremrave kundër celulitit, të kombinuar me ushtrime të lehta në shtëpi.

  Nëse përdorni preparate me bazë kafeine dhe agrumesh për ta eliminuar celulitin, atëherë duhet të adaptoni edhe mënyra të reja, të duhura të konsumimit të ushqimit dhe lëngjeve.

  Shmangni kafen, alkoolin, yndyrat me prejardhje shtazore dhe ushqimin e kripshim (zëvendësojeni me pemë dhe perime të pasura me vitaminë C, kalium dhe squfur).

  Veç këtyre, është me rëndësi masazhi i përditshëm i pjesëve të trupit të cilat i ka përfshirë celuliti.

   Ora është Sat Jun 23, 2018 5:29 am