RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Nga krehja bien floket.

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Nga krehja bien floket.

  Mesazh nga lani prej Wed Sep 02, 2009 1:49 pm

  Krehja intensive e flokëve nuk e forcon rrënjën e flokut, por mund të sjellë deri te humbja e flokëve, tregon një studim i publikuar në gazetën “Haaretz”.

  Në hulumtim janë përfshirë disa femra të cilat për një periudhë disa javëshe kanë numëruar flokët të cilat pas krehjes kishin mbetur në krehër.

  Ndërkohë rezultatet përfundimtare kanë treguar se sa më shumë që janë krehur flokët, aq më shumë kanë rënë.

  Femrat të cilat krihen tri herë në ditë, humbin tri herë më shumë flokë në krahasim me ato të cilat krihen vetëm njëherë në ditë, pohojnë autorët e studimit pranë Universitetit të Jerusalemit.

  Edhe pse më herët është menduar për të kundërtën, duke qenë se krehja e flokëve përmirëson qarkullimin e gjakut, megjithatë edhe revista “Journal of Dermatological Treatment” kohe më parë ka publikuar të njëjtin përfundim: sa më shumë flokët krihen, aq më shumë bien ato.

   Ora është Wed Jul 18, 2018 3:21 pm