RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Depresioni, kurimi nepermjet internetit.

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Depresioni, kurimi nepermjet internetit.

  Mesazh nga lani prej Wed Sep 02, 2009 1:48 pm

  Depresioni, kurimi nepermjet internetit

  Depresioni mund te sherohet “on line”, me nje psikoterapi “balle per balle” ne menyre virtuale me psikologun, pa qene e nevojshme shkuarja ne studio.

  I pari qe e ka provuar kete metode eshte David Kessler i “NIHR National School for Primary Care Research”, ne Universitetin e Bristolit.

  Eksperimenti eshte kryer mbi 297 paciente te cilet jane kontrolluar per 8 muaj.

  Seancat nepermjet internetit, mund te jete nje alternative per ciklet normale te psikoterapise nga studioja e psikologut.

   Ora është Sat Jun 23, 2018 5:25 am