RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

  Dieta pa buke dhe makarona, rrezik per zemren.

  Share
  avatar
  lani
  Administrator
  Administrator

  Gjinia : Male

  Numri i postimeve : 726

  Piket : 1414

  Vendodhja : system32

  Reputacion : 19

  Data e hyrjes : 15/08/2009

  Mosha : 26

  Hobi:: : HaCkEr

  Ikonat Dieta pa buke dhe makarona, rrezik per zemren.

  Mesazh nga lani prej Wed Sep 02, 2009 1:45 pm

  Dieta pa buke dhe makarona, rrezik per zemren

  Dietat e varfera me brume jane te rrezikshme per tupin e njeriut pasi rrezikojne infarktin.

  Ne nje kerkim te zhvilluar nga Universiteti i Harvardit, minjte qe kishin konsumuar ushqime me pak karbohidrate, ishin me te ekspozuar ndaj rreziqeve te arterieve. Ky zbulim u jep nje goditje te madhe shpresave te njerezve qe kerkojne te mbajne diete strikte per te rene sadopak nga pesha.

  Kerkuesit e “Beth Israel Institute” kane vendosur te analizojne te dhenat e sistemit kardiovaskular tek disa persona qe respektojne dieten.

  “Studimi jone shpjegon se te pakten tek kafshet kjo diete mund te kete efekte kardiovaskulare. Duhet te vleresojme efektet qe ka tek njeriu, por ne tashme dime se nje diete ideale duhet te perfshije edhe buke, oriz, patate e makarona”, thote profesori Anthony Rosenzweig.

   Ora është Sat Jun 23, 2018 5:25 am